Системи живлення для очищення організму на 7 днів
Серед систем харчування для очищення організму можна виділити розвантажувальні дієти на тиждень. Кожен їх день відрізняється один від одного, оскільки застосовується різноманітне меню. При цьому з’являється можливість не тільки розвантажити шлунково-кишковий тракт від звичного харчування, але і запустити процес зниження ваги.
У перший день подібної дієти рекомендується на сніданок вжити 1 яйце, йогурт і чай без цукру. На обід можна з’їсти овочевий салат, тушковані буряки з чорносливом і яблучний сік. А на вечерю – 100 г відвареного нежирного м’яса, 50 г твердого сиру і 200 мл кефіру.
Меню другого дня розвантажувальної дієти на тиждень наступне: сніданок – 2 шматочки висівкового хліба, апельсин і чай без цукру. Обід може складатися з 100 г креветок, 100 г відвареної яловичини і йогурту. В якості вечері рекомендується відварити картоплю в мундирі, 100 г цвітної капусти і випити чай без цукру.
На третій день для сніданку підійде 100 г сиру і чашка кави або чаю без цукру. В якості обіду слід приготувати 100 г печериць із зеленню і соком лимона, 1 картопля і з’їсти 2 ківі. А вечеря в цей день буде складатися з 100 г відварної риби, йогурту і склянки кефіру.
Меню четвертого дня для розвантажувальної дієти на тиждень виглядає наступним чином: сніданок – банан, 25 г мюслі і склянку томатного соку. Для обіду рекомендується приготувати 100 г окуня і 1 яйце, а для вечері – овочевий салат з додаванням зелені, шматочок висівкового хліба і чай без цукру.
На п’ятий день в якості сніданку слід вжити відварене яйце, йогурт і чай. Обід в цей день може складатися з 200 г відвареного буряка з рисом і склянки томатного соку. На вечерю дозволено з’їсти 100 г сиру, йогурт, скибочка твердого сиру і випити чай без цукру.
Меню шостого дня розвантажувальної дієти на тиждень на сніданок передбачає вживання йогурту, 25 г кукурудзяних пластівців з молоком і кава без цукру. Обід може складатися з яйця, 150 г тушкованої печінки і йогурту, а вечеря – салату з червоної капусти, скибочки хліба та чаю. Останній день дієти завершує меню першого дня.
Як правило, розвантажувальні дієти застосовуються не тільки для підтримки своїх форм, але і для очищення організму від токсинів і шлаків. Також вони дозволяють вивести надлишки рідини і накопичені шкідливі речовини.
Дієтологи рекомендують застосовувати подібні розвантажувальні дні не більше 1-2. Проте багато людей намагаються доводити їх тривалість до 1-2 тижнів. Дані терміни можуть істотно відбитися на стані здоров’я людини.
При дотриманні дієти або розвантажувальних днів протягом більш тривалого часу, є ймовірність того, що організм після позбавлення всіх шкідливих речовин, почне витрачати запаси корисних елементів. Пов’язано це з досить обмеженим раціоном.
При цьому важливо пам’ятати про те, що подібні види дієт більшою мірою спрямовані на очищення організму. Тому вони ніяк не пов’язані з процесом схуднення або спалюванням підшкірного жиру.
Для того щоб активізувати процес розпаду жирових клітин, буде потрібно більше 3 днів розвантажувальної дієти. До того ж, слід зазначити, що для зниження ваги необхідно застосовувати комплексний підхід. Це дозволить усунути негативний вплив на загальне самопочуття людини.
При надмірному виснаженні, яке настає під час неправильно підібраного раціону для зниження ваги, організм в якості енергії почне використовувати м’язову масу. Тому харчування завжди має бути збалансованим і супроводжуватися активними фізичними навантаженнями.
Різновиди розвантажувальних дієт
Серед розвантажувальних дієт або днів можна виділити кілька видів. Все залежить від того, які продукти використовувалися в раціоні або меню для харчування. У зв’язку з цим їх поділяють на такі категорії, як білкові, жирові, вуглеводні, калієві і магнієві, а також рідкі.
Так, наприклад, білкові дієти рекомендують застосовувати багато медичні фахівці. Оскільки білок виступає незамінним будівельним матеріалом організму людини. Крім того, він сприяє зміцненню м’язової маси, не переходячи при цьому в підшкірні жирові відкладення.
Також білок добре насичує шлунок. Це в свою чергу допомагає людині уникати переїдання і без зусиль переносити будь-яку дієту, навіть найсуворішу. Подібні раціони рекомендується дотримуватися тим людям, які страждають ожирінням, порушеннями кровообігу, гіпертонією і багатьма іншими захворюваннями.
До білкових розвантажувальним дієт або днях відносяться м’ясні, рибні та сирні раціони. Як правило, їх тривалість займає від 3 днів до тижня. При цьому рекомендовано п’ятиразове харчування.
До жировим видам дієт в основному відносяться раціони на сметані або вершках. Подібні дні можна проводити при ожирінні, а також при діабеті другого типу з наявністю ожиріння. При цьому також рекомендується п’ятиразове харчування.
Наступний вид розвантажувальних дієт називається вуглеводний. Як правило, такі раціони спрямовані на вживання винятково складних вуглеводів. Вони дуже корисні для організму людини і здатні на тривалий час насичувати шлунок.
Найпоширенішою вуглеводної дієтою виступає яблучна система харчування. Її тривалість може становити від 3 до 5 діб. При цьому протягом всього дня потрібно харчуватися тільки даними видами фруктів.
Така розвантажувальна дієта на 3 дні спрямована на вживання до 2 кг яблук на добу. Допускається готувати з них різноманітні страви, наприклад, запікати в духовці з невеликою кількістю меду, або використовувати в сирому вигляді.
Необхідна кількість яблук потрібно розділити на 6 порцій. При цьому бажано здійснювати кожний прийом їжі через однакові інтервали часу. Крім того, щодня слід випивати не менше 1,5 л негазованої води.
До вуглеводним розвантажувальним дієт на 3 дні можна віднести картопляний раціон. Під час такого харчування дозволено вживати тільки відвареної або запечений згаданий овоч. А його кількість повинна становити не більше 1,5 кг в день.
Запропонований обсяг картоплі необхідно розділити на 5 рівних прийомів їжі. А от додавати сіль, різноманітні спеції, соуси та інші смакові добавки не рекомендується.