8 Лютого, 2015

Можна солодке при дієті, і чи є в ньому потреба?

Що можна солодке при дієті з’їсти без неприємних наслідків?

Що можна солодке при дієтіОскільки найчастіше причиною загостреною тяги до печива і цукерок під час схуднення стає стрес, слід розібратися, чи можна солодке при дієті в такому разі, як його вжити, щоб не порушити, і яку саме солодкість вибрати.

Нерідкі випадки, коли під час процесу знищення ненависних кілограмів після етапу, де торти вже сняться, настає більш важка стадія: з внутрішнім тремором, слабкістю, нудотою та головним болем. Це проявляє себе гіпоглікемія – значно впав рівень цукру в крові. При сильному нервовому перенапруженні починає горіти глюкоза, яка відповідає за синтез адреналіну. У такій ситуації солодке при дієті є все ж треба – з організмом не сперечаються, це вже не хвилинна примха. Але ніхто не сказав, що дано зелене світло тортів з кремом.

Для гіпоглікемії у початковій стадії досить просто налити чашку міцного чаю і кинути в нього кубик цукру. За фактом, на повернення працездатності це вплине більш ніж добре. Але при більш складних випадках – сюди ж потрібно плитка гіркого шоколаду. Правда, не вся. Вистачить і її половини. З тією ж метою можуть послужити складні вуглеводи у вигляді круп: краща вівсяна або кукурудзяна.

У випадку, коли не відпускає ідея про те, що можна солодкого при дієті з’їсти – лише питання часу (наприклад, при спробі відучити себе їсти шоколадки і тістечка щодня), увагу варто переключити на менш калорійні версії. Тобто, замість шматочка торта взяти зефір або пастилу (не в шоколаді!). Замість морозива з карамеллю – фруктовий шербет. Серед таких самих легких солодощів відзначений мармелад і желе, але не той, що наповнений доверху цукром, барвниками та іншої «хімією». Вибирайте ті версії, що готуються на основі натурального фруктового соку. А краще всього – готуйте самі. Найкраще желе для худеющей – желатин і свіжовичавлений фруктовий сік. Користі в ньому суглобам і шкірі, до речі, набагато більше.

Як убити тягу до солодкого під час схуднення?

Оскільки не завжди солодкість дійсно в період скидання ваги необхідна, а іноді виявляється чи не черговою спробою зайняти нічим не зайнятий рот, слід знати, як зменшити тягу до неї. Нерідко бажання з’їсти цукерку в своїх передумовах має лише нудьгу і відсутність вуглеводної їжі. Виходячи з цього, можна сформувати кілька порад:

  • Обов’язково снідати, і не менш обов’язково включати в цей сніданок складні вуглеводи. Нехай це буде проста тарілка каші на воді, але вона вже наполовину знизить потяг до шкідливої смаколики протягом дня.
  • Їсти частіше, помалу. Так не буде створюватися тривалих перерв, під час яких тягне закинути щось невизначене в шлунок. І чому цим «чимось» рідко виявляється томат або шматок риби: рука тягнеться до пряника.

І, безперечно, найголовніша рекомендація: зрозуміти справжню причину тяги до солодкого на дієті. Якщо коріння зла в психологічних аспектах, потрібно працювати з свідомістю, а не перебудовувати харчування. Якщо ж відбулися порушення в балансі мікроелементів, доведеться почати заповнювати конкретний дефіцит. А запеклим ласунам, різко почав худнути, рекомендовано потихеньку знижувати «дозу» і замінювати шкідливі солодощі на більш безпечні для фігури.

Солодке на дієтіДобра половина зривів під час схуднення відбувається не з-за низької калорійності раціону, а за відсутності улюблених ласощів. А у 80% жінок такими є різноманітні солодощі: від шоколаду до рахат-лукуму. Хтось вважає подібні випадки ознакою слабкої волі, хтось вважає, що свідомість просто бунтує. Але чому взагалі хочеться солодкого на дієті? Дійсно це банальна потяг до забороненого плоду, відсутність сили волі і мотивації, або ж у таких бажань ноги ростуть з іншого місця? І можна солодке при дієті є хоча б в малих кількостях, не погіршуючи при цьому результати? Розбираємося разом.

Чому хочеться солодкого на дієті?

Насправді, причин, що спонукають навіть у сні бачити стрункі ряди цукерок, тістечок і морозива, існує чимало. І далеко не всі вони мають відношення до звичайного відсутності здатності прожити кілька днів без шоколадки. Основна їх маса, звичайно, зав’язана на емоційному стані. Багато жінок схильні стресовий період переживати в дружній компанії торта, плюшки і мармеладу. Шматочок мовами потрапив, і начебто життя здалася не такою сірою. Ще шматочок – ще приємніше. А через півгодини накочує депресія з новою силою.

На дієті солодкого хочеться нерідко з тієї ж причини: значне зменшення калорійності раціону призводить організм у стан стресу, навіть якщо загальне емоційний стан не схоже на класичні його ознаки. Перші дві доби, цілком можливо, що переносити «знущання» над меню буде легко, але потім ситуація отримує свій логічний фінал. І з’являється пекуче бажання встромити зуби в шоколадку. А вже якщо дієта сама по собі потрапила на важкий період, проблема ускладнюється. За фактом, тут існує лише один вихід: знайти інше джерело задоволення. Ті ж гормони, що виробляються під час поїдання тістечка, синтезуються і при тісних обіймах, сексі, позитивних известиях, будь-яких інших приводів для емоційного підйому зі знаком «плюс».

З рахунків не можна скинути і відсоток тих, кому хочеться солодкого на дієті просто за звичкою. Якщо до експериментів з меню щоденна коробка цукерок і пара здобних булок були нормою, то не варто очікувати, що «відрубає» в перший же день. На зміна харчових звичок потрібно не менше кількох тижнів, а то й більше. Пом’якшити цей період можна, підбираючи найбільш легкі заміни, про які буде розказано нижче. Однак щодня все одно так чинити не можна.

Ще одна причина, по якій з’являється тяга до солодкого на дієті, це брак конкретних мікроелементів. Тут важливо зрозуміти, чого саме хочеться. Не просто абстрактну «смакоту», а конкретний продукт. Бажання сточити шоколадку може бути обумовлено дефіцитом магнію. Він заповнюється через вживання горіхів, будь бобових і фруктів. Тяга до всього, що здатне залишити на мові солодкість, нерідко буває викликана нестачею хрому. Тут на допомогу йде сир, брокколі і виноград.

Теги: