10 Травня, 2015

Дієта чергування

Меню дієти білково-вуглеводного чергування

Схема харчування під час дієти чергування вуглеводного і білкового раціону досить проста. Її можна дотримуватися доти, поки ви не досягнете бажаного результату. Однак при цьому важливо в перший і другий дні вживати мінімальну кількість вуглеводів і максимальне число білків.

На третій день дієти слід звести до мінімуму вживання білків, а вуглеводів, навпаки, довести до максимуму. Четвертий день хоча і вважається усередненим, але вуглеводів потрібно вживати більше, ніж білків.

Розглянемо більш докладно меню кожного дня дієти чергування. В білкові дні ваш раціон повинен складатися з п’яти прийомів їжі.

В якості сніданку можна з’їсти сир і випити чай без цукру. На другий сніданок слід приготувати омлет.

Обід в такі дні дієти білково-вуглеводного чергування може включати рибу, приготовлену на пару, і один свіжий огірок. На полуденок слід вжити кефір або натуральний йогурт.

В якості вечері добре підійде відварна куряча грудка або тушкована яловичина. А перед сном можна випити ряжанку.

У вуглеводні дні під час дієти чергування в якості сніданку добре підійдуть мюслі. При бажанні в них можна додати молоко, сухофрукти та мед. Другий сніданок повинен складатися з двох абрикосів або одного яблука.

У вуглеводні дні обід спрямований на вживання відварного рису, гречки або макаронів з соусом на основі томата. Також в меню обіду слід включити овочевий салат і невеликий шматочок житнього хліба.

На полуденок під час дієти чергування можна з’їсти один будь-який фрукт. Вечеря складається з салату на основі листових овочів, смаженого м’яса або риби, а також хлібця. На ніч можна випити кефір або ряжанку.

В білково-вуглеводні дні під час дієти на сніданок слід вжити вівсяну кашу з додаванням сухофруктів і натурального йогурту. Другий сніданок складається з одного яблука.

На обід допускається приготувати рибу чи м’ясо на пару, а як гарнір – відварити рис або гречку. Полудень включає в себе ряжанку з медом. А на вечерю можна з’їсти відварну сочевицю з пісним тушкованим м’ясом. Перед сном рекомендується вжити кефір або питний йогурт.

Повторювати білкові та вуглеводні дні під час дієти чергування дозволено скільки завгодно разів. За два місяці такої системи харчування ви зможете схуднути від 5 до 15 кг.

Крім того, складати меню для білкових і вуглеводних днів дуже просто. Для цього достатньо мати під рукою таблиці калорійності продуктів. У них наведена вся необхідна вам інформація.

Також для складання раціону дієти чергування рекомендується застосовувати таблиці глікемічних індексів. Найбільш придатними продуктами для подібної дієти виступатимуть ті, у яких найнижчий показник.

Останнім часом дуже популярною стала дієта білково-вуглеводного чергування. Вона спрямована на зниження ваги за допомогою чергування білкового та вуглеводного раціону. Вважається, що таке варіювання кількістю перерахованих речовин впливає на безпечне і ефективне схуднення.

Також відомо, що раціон з низьким вмістом вуглеводів може привести до втрати м’язової маси. Під час такого харчування можуть проявлятися депресії, часті зміни настрою, занепад сил і зниження працездатності.

Дієта чергування білків і вуглеводів спрямована на усунення подібних проблем. Дотримуючись дану систему харчування, можна поступово знижувати вагу і ефективно утримувати досягнутих результатів протягом тривалого періоду часу.

Важливо відзначити, що зменшення кількості спожитих вуглеводів в білкові дні сприяє швидкому виведенню з організму рідини. Якщо в такі дні активно використовувати фізичні навантаження, можна ефективно знизити вагу. А вуглеводні дні сприяють поповненню запасів енергії і сил людини. При цьому буде поліпшуватися ваше самопочуття і настрій.

Основні рекомендації під час білково-вуглеводної системи живлення

Під час дієти чергування білків і вуглеводів відбувається активізація метаболічного процесу в організмі. Цьому сприяє постійна зміна кількості спожитих вуглеводів і білків, що в свою чергу є основною перевагою таких систем харчування.

До недоліків білково-вуглеводних дієт можна віднести значно меншу швидкість зниження ваги, ніж при інших системах схуднення. Пояснюється це тим, що під час низьковуглеводних днів велика частина поживних елементів, які надходять в організм, переходить назад в жир. Крім того, виникає небезпека розвитку гастритів, виразок шлунка та інших захворювань кишечника.

Перш ніж приступати до дієти чергування вуглеводів і білків, слід розглянути деякі рекомендації. У першу чергу, важливо розуміти, що серед всіх продуктів харчування неможливо чітко виділити тільки білкові або вуглеводні. Наприклад, багато молочні продукти одночасно містять два цих речовини.

Під час дотримання білкових днів потрібно розраховувати калорійність раціону. При цьому меню таких днів має складатися з продуктів харчування, які містять низький відсоток жирності. В якості їжі можна використовувати сир, тунець, пісне м’ясо або інші види риби.

При дієті білкового чергування такі продукти будуть сприяти спалюванню відкладених організмом запасів жиру. У свою чергу подібні процеси будуть активізувати зниження ваги.

У низкоуглеводние дні важливо ретельно спланувати раціон і вирахувати щоденну норму білка. А от розраховувати кількість спожитих вуглеводів не буде потрібно. У цей період вони, так само, як і жири, виключаються або зводяться до мінімуму.

Під час дієти вуглеводного чергування важливо вживати продукти з високим вмістом вуглеводів. Це можуть бути різноманітні каші, макаронні вироби з пшениці, а також овочі.

Калорійність щоденного раціону має становити від 1200 кКал до 3500 кКал. При цьому раціон слід складати так, щоб він включав необхідну норму жирів, білків і вуглеводів, а також вітамінів і мікроелементів.