28 Травня, 2014

Як прискорити метаболізм в організмі

Як прискорити метаболізм в організмі

Наше тіло – розумний і складний механізм, який володіє потужною функцією самозбереження, саме тому доводиться сильно постаратися, щоб завдати йому шкоди. У цій системі все налагоджено і продумано до найдрібніших деталей, і якщо вас не влаштовує власна фігура, доведеться братися за справу з урахуванням всіх тонкощів і взаємозв’язків. Так що якщо ви вирішили з’ясувати, як прискорити метаболізм, вивчіть всі способи і виберіть оптимальний.

Незалежно від того, як прискорюють метаболізм, мета завжди одна – скинути зайві кілограми. Головне завдання – змусити своє тіло інтенсивніше спалювати калорії і розщеплювати жир. Це вірний шлях до красивої фігури.

Як прискорити метаболізм

Тіло – це храм душі, і тут, як і у всій величезній Всесвіту, діє знаменитий закон фізики, який свідчить, що нічого не береться нізвідки і не зникає нікуди. Так що спочатку краще пошукати причину зайвих складочок в спокусливих тістечок і цілодобових пильнуваннях за монітором, і тільки потім грішити на обмін речовин.

Навіть якщо всі подруги твердять про те, як легко схуднути, якщо прискорити метаболізм, пам’ятайте, що повільний і неправильний обмін речовин – це різні речі, і друга ситуація вже з області медицини. Але якщо зі здоров’ям все гаразд, можна сміливо брати ініціативу в свої руки.

Формула успіху полягає в тому, що всі калорії, що надійшли в організм, повинні бути перероблені. Але обхитрити себе не вдасться, тому не намагайтеся піти легким шляхом і мінімально скоротити свої трапези.

Як вже говорилося, тіло не обдуриш, і голод – перша причина, по якій метаболізм впадає в сплячку. Ніяких чудес – суцільна хімія. Через нестачу калорій починає стрибати рівень інсуліну, змінюються інші показники, і обмін речовин сповільнюється практично в два рази, оскільки мудра природа починає берегти запаси і збирати відкладення «на випадок ядерної війни». Це типова помилка всіх новачків, що сідають на жорсткі дієти, і після їх закінчення миттєво набирають колишні параметри, та ще й з хорошим «хвостиком». Спасибі за це можна сказати упалому рівню метаболізму. Звідси висновок – не голодуйте.

Як прискорити метаболізм в організмі? У цьому допоможе спорт. Як би не хотілося худнути на дивані, нічого з цієї затії не вийде. Будь-яке навантаження змусить серце битися швидше, розжене кров, збільшить кількість кисню, що надходить до кожної клітинки, і, як наслідок, підстьобне Зледащіли обмін речовин. Особливо добре, якщо заняття відбувається на свіжому повітрі. Навіть звичайна прогулянка принесе відчутну користь не тільки тілу, а й духу. Прекрасно підійде біг, спортивна ходьба, велоспорт. Будь фізична активність – це крок до бажаним параметрам.

М’язова маса може майже в десять разів ефективніше спалювати калорії, ніж жирова тканина. Це означає, що рельєфні м’язи не тільки привід покрасуватися, але й прекрасний спосіб підтримувати фігуру в порядку постійно. Бажано хоча б два рази на тиждень відвідувати спортзал, де краще віддати перевагу силовим навантаженням або вибрати вправи на витривалість, що прискорюють метаболізм. Якщо ви займаєтеся будинку, корисніше робити це ввечері, години за три до сну. Сповільниться організм набере обертів і навіть вночі продовжить спалювати калорії.

Налагодити обмін речовин дозволить нехитра процедура контрастного душу вранці, регулярний масаж і відсутність стресів. У будь-якій ситуації зберігайте спокій, це допоможе вберегти організм від перебоїв.

Продукти, що прискорюють метаболізм

Стимулювати обмін речовин допоможе і правильне харчування. Невеликі корективи в меню – і зайва вага з часом перестане турбувати. Але перш ніж налягти на продукти, що прискорюють метаболізм, зверніть увагу на воду. Всі реакції, включаючи розщеплення жирів, відбуваються у водному середовищі, тому зневоднення погано позначається на обміні речовин. Крім того, саме вода виводить токсини і продукти розщеплення, очищаючи тіло зсередини. Також корисний зелений чай, який до того ж багатий антиоксидантами.

Якщо знати, які продукти прискорюють метаболізм, можна прискорити процес спалювання калорій. Наприклад, включаючи в кожен прийом їжі трохи білка, ви змушуєте тіло витрачати енергію, тому що для перетравлення високобілкових продуктів організму доводиться докладати більше зусиль. Стимулювати розщеплення допоможуть і вітаміни, фолієва кислота, продукти, багаті хромом і клітковиною. Чудово підійдуть для цієї мети овочі та фрукти, особливо в пошані цитрусові.

Здоровий сон, гарне харчування, прекрасний настрій скоро дадуть результат, і питання про те, як прибрати вушка на стегнах або накачати спокусливий прес, вже перестануть бути такими животрепетними. Пам’ятайте, що ваше тіло – ваш союзник, головне знайти з ним спільну мову.