12 Квітня, 2015

Що таке режим харчування і чому він необхідний?

Харчування по годиннику

Режим харчування по годинникуПравильний режим харчування по годиннику – ефективний і дуже простий спосіб зниження ваги. Суть такого режиму прийому їжі полягає в наступному: перші п’ять днів треба їсти за спеціальною схемою. Інтервал між прийомами їжі – дві години. Потім десять днів можна харчуватися звичним чином, тільки виключити при цьому з раціону борошняні вироби та солодощі.

При такому способі харчування за п’ять днів людина може схуднути приблизно на три кілограми, а у наступні десять днів вага залишається незмінним. Наступні десять днів режиму необхідні для закріплення результату. Безумовно, такий спосіб схуднення більш тривалий у порівнянні з іншими, проте режим харчування по годиннику сподобається людям, які погано переносять почуття голоду. Особливо приємним є той момент, що втрачені кілограми найчастіше не повертаються.

Режим харчування по годиннику не тільки допомагає схуднути, але й виліковує від хвороб травного тракту, нормалізує концентрацію цукру в крові.

І не забувайте, що треба обов’язково пити воду для того, щоб організму було легше вивести шлаки і токсини. Газовану воду пити не можна, так як бульбашки збільшують синтез шлункового соку, тому ви будете постійно відчувати відчуття голоду, що неприпустимо.

Орієнтовне меню режиму харчування на два дні

Меню здорового харчування може бути таким:

На сніданок першого дня випити чашку кави або чаю, через дві години можна з’їсти терту моркву, политу лимонним соком, а трохи пізніше – апельсин, ківі або яблуко. Через одну-дві години – відварне м’ясо з шматочком зернового хліба і трохи сиру. На вечерю приготувати овочевий салатик, а замість десерту з’їсти сухофрукти, розмочені у воді. Перед сном випити склянку знежиреного кефіру.

Другий день схуднення можна розпочати з кави і овочевого салату, потім з’їсти грушу, персик або ківі. На обід приготувати прісноводну рибу на пару, а через дві години з’їсти нежирний сир, а потім зробити овочевий вінегрет. На вечерю з’їсти свіжі фрукти і випити склянку йогурту.

Режим харчуванняПрацездатність людини, його характер, здоров’я і довголіття, перш за все, залежать від якості вживаної їм їжі. Адже недарма кажуть, що людина є те, що він їсть. При неправильному організованому процесі прийому їжі підвищується ризик виникнення багатьох хвороб, скорочуються дні життя людини.

У давнину прийом їжі огортали таємницею з безліччю заборон і ритуальних рекомендацій. Деякі принципи режиму здорового харчування більшості з нас невідомі і, на жаль, рідко дотримуються. Однак ми повинні розуміти, що тільки при правильному режимі харчування людини забезпечується нормальне функціонування травної системи, засвоєння їжі і протягом метаболізму.

Правильний режим харчування людини

При складанні режиму харчування людини треба враховувати:

  • розподіл добового раціону їжі по набору продуктів, калорійність і її хімічним складом;
  • кількість прийомів їжі протягом дня;
  • інтервали між їжею;
  • тривалість прийому їжі.

Дієтологи рекомендують вивчити основні правила режиму здорового харчування. Що вони мають на увазі під цим, і яке харчування найбільш правильне і оптимальне для організму? В різних дієтах рекомендують найрізноманітніші режими прийняття їжі і розпорядки дня. Проте всі розробники дієт сходяться на думці, що при здоровому харчуванні повинно бути як мінімум три прийоми їжі за добу, причому їжа має бути повноцінною, що містить всі необхідні для організму компоненти.

Денну норму калорій треба рівномірно розділити на три частини, причому кількість калорій між прийомами їжі має бути розподілено певним чином (наприклад, 45%, 30%, 20% відповідно). Перерви між прийомами їжі – не менше п’яти-шести годин.

Ще один, не менш корисний для нашого організму режим прийому їжі – частий, дробовий (від чотирьох до шести разів на добу). При такому режимі здорового харчування нормалізується метаболізм, а всі органи травлення повноцінно працюють на протязі всього дня.

Якщо людина з’їдає добову норму калорій за два-три рази, то він ніколи не схудне, а навпаки, зможе навіть трохи поправитися. Якщо ж така кількість калорій ви рівномірно розподіліть на п’ять-шість прийомів, то точно не видужаєте, а, швидше за все, навіть схуднете. При дробовому режимі харчування дуже важливо рівномірно розподіляти їжу по калорійності. А якщо сніданок був легким, то обідати можна вже через одну-дві години, при цьому організм не перенасытится калоріями.