3 Червня, 2014

Корисні властивості і протипоказання ягоди ірги

Корисні властивості і протипоказання ягоди ірги

Ирга- мало кому відома ягода, але є у ірги корисні властивості, які роблять її дуже цінної ягодою для здоров’я людини. Проявляє ірга корисні властивості як в свіжому, так і в сушеному або вареному вигляді, завдяки чому з ягоди можна готувати різноманітні страви, які відрізняються соковитим і солодким смаком.

Ирга – ягода смачна, росте вона в Північній півкулі і являє собою невисокий чагарник або плодове дерево (це залежить від виду). Найчастіше ірга росте в дикому вигляді, але її можна висаджувати і в садах. Урожай ірга приносить в липні або в серпні, плоди ягоди круглі, майже чорні або темно-пурпурові, соковиті і солодкі. Зростає дерево швидко і плодоносити починає на 3-4 рік після посадки. До речі, красиво виглядає дерево і з декоративної точки зору, так що якщо у вас є свій садок, неодмінно посадіть це дерево.

У ірги маса видів, і всі вони їстівні, смачні і корисні. Найпоширенішою є ірга звичайна – круглолистная, з плодами в 1,5 сантиметра діаметром, соковитими і солодкими, дозріваючими до середини літа. Найчастіше плоди ірги мають сизий наліт.

Зустрічається ірга з листям овальної форми, але нічим іншим від звичайної вона не відрізняється. А ось колосиста ірга крупніше, вона досягає 6 метрів у висоту і цвіте раніше. Листя такого виду ягоди яйцеподібні, на кінці загострені, а плоди – дрібні (8 мм в діаметрі), але теж смачні.

Існує також канадська ірга, гладка ірга, ольхолістная і криваво-червона. Ягоди будь-якого виду рослини вживають в їжу – як свіжими, так і у вигляді соків, пастили, джемів, варення, киселю, компоту. З ірги виходить чудове вино з фіолетовим відтінком і приємним смаком. А суха ірга може замінити родзинки або використовуватися як харчовий барвник.

Ирга корисні властивості

Чим же корисна ірга? У ній міститься велика кількість цінних речовин: натуральні цукру (13%), клітковина, пектини, дубильні речовини, флавоноїди, антоціани, мінеральні речовини (мідь, кобальт, залізо), а також вітаміни групи B і вітамін С. Все це допомагає попереджати появи раку, боротися з хворобою Альцгеймера і просто зміцнює імунітет.

Знижує рівень шкідливого холестерину в крові ягода ірга. Корисні властивості проявляє рослина і при хворобах нирок, печінки, при атеросклерозі і захворюваннях судин. Для профілактики всіх цих захворювань корисно пити сік ірги. У результаті стінки судин стають більш еластичними і міцними, а це позитивно позначається на самопочутті та загальному стані здоров’я.

Ефективно соком ірги лікувати ангіну – полоскати горло. Відмінно дезінфікує сік і гнійні рани, які після обробки починають швидше гоїтися. В’язкі властивості роблять позитивний вплив при розладах шлунково-кишкового тракту, колітах і запаленнях.

Застосовується і при бессонницах ірга. Користь ягоди проявляється в будь-якому віці: вона нормалізує артеріальний тиск і розслабляє нервову систему, допомагаючи заснути. Полоскання порожнини рота відваром ягід допомагає при стоматитах і пародонтозах.

Ирга протипоказання

Ця ягода корисна практично всім, але тим, хто страждає від зниженого тиску, не рекомендується її є у ​​великій кількості. Втім, жменю ягід шкоди точно не принесе.

Думка, що ірга протипоказання має тим, хто водить машину, помилково: щоб ягода справила заколисливе дію, потрібно з’їсти її пару кілограмів. Хоча і забувати про цю властивість ягоди можна.