13 Квітня, 2015

Вітаміни та харчування: значення для організму

Вітамін С в продуктах харчування

Вітамін с в продуктах харчуванняВітамін С розчиняється у воді, а тому легко проникає у всі необхідні місця і прибирає збої в організмі, зміцнюючи імунну систему. Однак він легко руйнується при високих температурах, яким піддаються продукти при варінні або смаженні.

При цьому вітамін С настільки потрібен людині, причому завжди, кожен день, що абсолютно необхідно навчитися постачати їм свій організм постійно, вживаючи їжу, що містить аскорбінову кислоту (друга назва вітаміну С) в сирому вигляді.

Міститься найбільше вітаміну С в продуктах харчування рослинного походження: травах, овочах, фруктах. Єдине джерело аскорбінової кислоти серед продуктів тваринного походження – молоко, в ньому міститься досить велика кількість вітаміну С (до 5 мг на 100 г продукту).

Якщо говорити про кількісний вміст вітаміну С в продуктах харчування, то найбільше його в цитрусових, помідорах, перці, печеному картоплі і зелених листових овочах (таких, як петрушка і салат). Багаті аскорбіновою кислотою чорна смородина (200 мг / 100 г), шипшина, ківі (180 мг / 100 г), солодкий перець (250 мг / 100 г), капуста і суниця.

Вітамін С прискорює реакції, в ході яких жири розщеплюються до засвоювання нашим організмом форми. Тварини завдяки аскорбінової кислоти зберігають постійну вагу протягом усього життя, а людям це унікальна речовина допомагає зберегти молодість і легкість. Жінкам треба обов’язково їсти продукти, багаті аскорбіновою кислотою, оскільки вона бере участь в утворенні колагену, причому діє ефективно і швидко.

Вітаміни та харчуванняВітаміни та харчування – поняття нероздільне. Вітамінами називаються органічні сполуки, які мають вираженої біологічну активність. Вони регулюють фізіологічні процеси в організмі людини: метаболізм жирів, білків і вуглеводів, синтез гемоглобіну та багато інших функцій.

В даний час відомі 20 вітамінів, які мають велике значення для харчування та здоров’я людини. Більшу їх частину організм не може синтезувати зовсім або робить це в недостатній кількості.

Вітаміни та харчування нерозривно пов’язані, оскільки харчування вважається правильним, якщо їжа багата вітамінами. І, хоча людина відчуває необхідність у зовсім невеликій кількості вітамінів, без них порушуються функції багатьох органів і систем організму. Основна частина вітамінів надходить з продуктами харчування і через стінки тонкої кишки всмоктується в кров, тому зв’язок вітамінів і повноцінного харчування очевидна. Сьогодні ми поговоримо про нерозривний зв’язок вітамінів і харчування, про зміст вітамінів в продуктах, про роль вітамінів у житті людини.

Вміст вітамінів в продуктах харчування

Кожна людина має обов’язково знати про нерозривний зв’язок вітамінів і харчування, адже наш організм не вміє синтезувати ці надзвичайно корисні сполуки, а отримує їх тільки ззовні. І хоча щодоби людині треба не дуже багато вітамінів, проте роль вітамінів у харчуванні величезна, адже за відсутності хоча б одного з них підвищується ризик розвитку всіляких хвороб. Вітаміни впливають на обмін речовин, вони покращують працездатність, посилюють імунітет.

Зіставляючи вітаміни та харчування, треба мати уявлення про зміст вітамінів у продуктах харчування. Вітамін А є в цитрусових і моркви, в яйцях, сирі, риб’ячому жирі і печінці. Вітамін D міститься в петрушці, весняної зелені, капусті, помідорах, дині, абрикосах, а також у риб’ячому жирі, яйцях і молоці, жирних сортах риби. Вітамін Е можна отримати при додаванні в страви кукурудзяної, соняшникової, оливкової олії. Вітаміни групи В містяться в проростках пшениці, горіхах, висівках, в дріжджах. Жиророзчинні вітаміни та харчування також взаємопов’язані, вони накопичуються в жирових тканинах, печінці та інших органах людини. До жиророзчинних належать вітаміни A, E, D і K. Водорозчинні вітаміни (В і С) не накопичуються в нашому організмі, а при надлишку виводяться з водою.

Якщо говорити про роль вітамінів у харчуванні, то треба сказати, що найважливішими вітамінами вважаються аскорбінова кислота, вітамін А, В1 і D. При всьому різноманітті і важливості всіх вітамінів найбільшим дивом природи вважається вітамін С.

Теги: