Калорійність насіння

Калорійність насіння соняшнику і корисні властивості насіння

Насіння соняшника – це відмінно збалансований набір корисних вітамінів і мінералів. Дубильні речовини, вітаміни А, Д і Е, поліненасичені жирні кислоти, амінокислоти, а також всі корисні вітаміни групи В і мікроелементи – все це робить соняшникове насіння фактично лікувальної харчовою добавкою.

Якщо часто вживати сирі насіння, покращиться стан шкіри і волосся, нормалізується травлення і робота нервової системи.

Незважаючи на високу калорійність насіння соняшника, їх корисну дію на організм можна недооцінювати. Біологічна цінність насіння вище, ніж у м’яса, яєць та інших білків, а засвоюються вони легше.

У ході медичних спостережень було встановлено, що 30-40 грам сирих насіннячок в день достатньо для того, щоб знизити рівень холестерину в крові, нормалізувати обмінні процеси, змусити організм самому регулювати вагу і відсоток жирів.

Насіння соняшника не рекомендуються при гастриті і виразковій хворобі.

Калорійність насіння гарбузових та їх корисні властивості

Калорійність насіння гарбузовихЯкщо брати насіння гарбуза, то більшу частину корисних речовин складають її жири. Жирів в гарбузовому насінні менше, ніж в насінні соняшнику, і калорійність насіння гарбузових – нижче. У гарбузовому насінини білків більше, ніж в соняшникового.

Це означає, що гарбузове насіння можна розглядати як висококалорійний джерело рослинного білка. Гарбузове насіння повністю задовольняють добові норми організму по амінокислотам, нікотинової кислоти (на 73%), фосфору, магнію і марганцю.

Гарбузове сирі насіння:

  • сприяють зниженню холестерину в крові;
  • підвищують імунітет;
  • борються з хворобами суглобів і опорно-рухового апарату (ефективні при лікуванні артриту і не дають побічних ефектів);
  • попереджають виникнення багатьох хвороб, наприклад, остеопорозу;
  • покращують стан шкіри і волосся;
  • найвідоміше природне глистогонное і жовчогінний засіб;
  • перешкоджають розвитку хвороб серцево-судинної системи (завдяки калію та магнію);
  • є профілактикою простатиту і хвороб передміхурової залози;
  • допомагають при захворюваннях нирок і сечового міхура;
  • надають кровоспинну дію, корисні при виразці шлунка і легеневій кровотечі;
  • рятують від депресії.

Основними протипоказаннями до вживання насіння в їжу є непомірне їх споживання, загострення виразки шлунка, чутливість зубної емалі.

Головне пам’ятати, що найбільш корисними є нечищені сирі насіння, тільки вони містять всі перераховані вище вітаміни і мінерали.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
насіння соняшнику 578 ккал 20,7 г 52,9 г 3,4 г
насіння гарбузове 556 ккал 24,5 г 45,8 г 4,7 г

 

Калорійність насіннячок

Вживати насіння в їжу людство почало ще в доісторичні часи. Але найпопулярніші у нас насіння – соняшникове і гарбузове – з’явилися в раціоні європейця порівняно недавно. Соняшник поширився як культура в Росії в 19-му столітті, а гарбуз – в 17-18 століттях. Скільки калорій в насінні? Калорійність насіння дуже висока, приблизно 550-600 ккал на сто грам. Трохи вище у соняшникових, трохи нижче – у гарбузових. Велика частина насіння – це масла, які потім і стають соняшниковою олією. Але і гарбузове, і соняшникове насіння, особливо в сирому вигляді, є відмінним джерелом поліненасичених жирних кислот.

За змістом корисних речовин насіння їсти набагато вигідніше, ніж соняшникова олія, так як в процесі виготовлення масла більша частина вітамінів розпадається. Крім того, при виробництві рафінованого вимороженого масла використовуються способи, при яких його очищають від хімічного розчинника, а вітамінами масло насичують потім штучно. Від такого продукту користь мінімальна.

Основні відмінності соняшникових і гарбузового насіння за складом

Всі дані наводяться з урахуванням того, що це сирі насіння, їх вживання найбільш корисно для організму. Так скільки калорій в насінні? Калорійність насіння соняшника вище, ніж калорійність насіння гарбузових, вона становить 578 ккал. Вище калорійність насіння соняшника за рахунок вмісту жирів. Так, харчової склад насіння соняшнику: води – 8 грам, білків – 20,7 грам, жирів – 52,9 грам (більше половини насіння – це жири), вуглеводів – 3,4 грам, клітковини – 5 грам, золи – 2, 9 грам.

У гарбузовому насінні калорійність менше за рахунок того, що в них менше жирів.  Калорійність гарбузового насіння становить 556 ккал на сто грам. У гарбузовому насінні менше жирів і більше білків. Харчовий склад гарбузового насіння: води – 8,4 грам, білків – 24,5 грам, жирів – 45,8 грам (трохи менше половини), вуглеводів – 4,7 грам, клітковини – 4,3 грам, золи – 4,9 грам.

Сирі насіння вживати в їжу набагато корисніше, ніж смажені, так як більша частина вітамінів і амінокислот руйнується при температурній обробці.

За вітамінному складу теж є істотні відмінності: гарбузове насіння містять багато вітаміну А (у вигляді бета-каротину) і вітаміну К. Також гарбузове насіння містять вітаміни групи В і фолієву кислоту, але в соняшникових насінні цих вітамінів набагато більше. Про властивості вітаміну А відомо всім (це найпотужніший антиоксидант), а вітамін К – це коагулянт, він відповідає за згортання крові і бере участь у формуванні та відновленні кісткової системи. Цей вітамін стійкий до термообробці, але руйнується на світлі.

Соняшникове насіння більш, ніж гарбузові, багаті вітамінами групи В. Це і ніацин (нікотинова кислота, В3 або РР), найпотужніше природне заспокійливе, і фолієва кислота (В9), «жіночий» вітамін, який впливає також і на функцію кровотворення. Вся група вітамінів В – це природна аптека краси та довголіття. Вони покращують стан волосся і шкіри, омолоджують шкіру, борються з гіперпігментацією. Це водорозчинні вітаміни, багато чутливі до нагрівання, до світла. Тому якщо хочете отримати максимальну користь по вітамінах від насіння – їжте насіння сирими, чистячи прямо перед вживанням.

Як соняшникові, так і гарбузове насіння, трохи в різних дозах, містять такі макро- і мікроелементи, як:

  • калій (соняшникові – 689 мг, гарбузове – 807 мг);
  • кальцій (соняшникові – 116 мг, гарбузове -43мг);
  • магній (соняшникові – 354 мг, гарбузове – 535 мг);
  • натрій (соняшникові – 3 мг, гарбузове – 18 мг);
  • фосфор (соняшникові – 705 мг, гарбузове – 1174 мг);
  • залізо (соняшникові – 6,84 мг, гарбузове – 15 мг);
  • марганець (соняшникові – 2,03 мкг, гарбузове – 3 мкг);
  • мідь (соняшникові – 1,75 мг, гарбузове – 1,40 мг);
  • селен (соняшникові – 59,5мкг, гарбузове – 5,6 мкг);
  • цинк (соняшникові – 5,05 мг, гарбузове – 7,45 мг).

При цьому в гарбузовому насінні більше фосфору, калію, магнію і заліза, а в соняшникового – кальцію і селену.

На жаль, з одного боку, регулярне розгризання насіннячок (сирих або смажених) пошкоджує зубну емаль. З іншого боку, купувати насіння вже чищеними – значить не отримати половини корисних вітамінів.