Калорійність чорносливу – 242 ккал
Білки: 2,3 г
Жири: 0 г
Вуглеводи: 65,6 г
Чорнослив – це висушена слива, багата корисними властивостями, що відрізняють її від свіжої сливи. Чорнослив, калорійність якого не можна назвати низькою, таки високо цінується дієтологами, медиками і прихильниками здорового способу життя. Адже чорнослив може навіть стати ліками, а також з успіхом замінити шкідливі солодощі.
Чорнослив – це не просто плоди чорної сливи, які відбирають, бланшують, охолоджують і сушать у сушарках. Охолоджений чорнослив потім сортують, після занурюють у киплячу воду і обробляють гліцерином. Правильно приготовлений чорнослив зберігає в собі майже всі корисні речовини.
З чорносливу готують солодощі, компоти, желе, сиропи. Також його додають у супи, закуски, страви з м’яса, салати, плов.
Корисні властивості чорносливу
Чорнослив багатий мінералами, вітамінами та іншими корисними речовинами. У 100 г цього корисного продукту міститься 7,1 г клітковини, 1,82 г золи, вітамін А, В1, В2, РР, В5, В6, В9, вітамін С, Е. Дуже багато в чорносливі калію, марганцю, фосфору, кальцію , магнію, натрію. Також до складу чорносливу входить сахароза, глюкоза, фруктоза, органічні кислоти.
Чорнослив призначають для лікування серцево-судинних захворювань, нормалізації тиску. Зазвичай для цього використовується відвар з 4-5 ягід, які слід замочувати на 5 хвилин, після подрібнювати і заливати окропом на 15 хвилин.
Чорнослив дуже хороший при анемії, авітамінозі, проблемах з шлунково-кишковим трактом. Вживання чорносливу перешкоджає росту стафілокока, кишкової палички, регулює травну роботу. Нормалізація обміну речовин дозволяє швидше позбутися зайвої ваги.
З чорносливу готують чимало страв, які допомагають при запорах. Крім того, чорнослив тонізує, покращує працездатність, загалом зміцнює організм. У ньому багато антиоксидантів, тому чорнослив вважається омолоджуючим, протипухлинною фруктом, який корисно вживати регулярно і дорослим, і дітям.
Однак при цукровому діабеті та ожирінні зловживати фруктом не варто: він досить солодкий, у нього висока калорійність, а за рахунок його приємного смаку ви можете не помітити, що з’їли чорносливу досить багато.
Зберігайте чорнослив в мішку з щільної тканини, так як в поліетилені він досить швидко починає гнити. Перед вживанням гарненько мийте фрукт від сірки і воску, які потрібні для тривалого зберігання, проте зовсім не потрібні нашому організму.
Чорнослив при дієті
Чорнослив – нерідкий продукт харчування під час різних дієт. Однак знаючи, скільки калорій в чорносливі, ви можете здивуватися: навіщо ж він потрібний з такою високою калорійністю? Проте користь цього сухофрукта неоціненна: він бореться з запорами, насичує організм клітковиною, а також виступає здоровою альтернативою солодощів.
Справа в тому, що побічним ефектом багатьох білкових дієт є запори. А чорнослив якраз допомагає їх вирішити. До того ж, у ньому так багато клітковини, що висока калорійність при помірному вживанні не є проблемою: вуглеводи чорносливу засвоюються досить довго, а також дають масу енергії. Користі від такого десерту буде набагато більше, ніж від цукерки, тістечка або будь-який інший солодощі. Вживаючи чорнослив, ви позбавите себе і від депресивного стану, яке неминуче переслідує всіх жінок, які сидять на дієті.
Чорнослив можна вживати просто так, як перекушування між прийомами їжі. А можна додавати в низькокалорійні страви, щоб поліпшити їхній смак. Чорнослив можна класти в несолодкий сир і каші, що зробить їх смачним і поживним. Худне рекомендують вживати в день 5-6 штук чорносливу.
Існують навіть розвантажувальні дні на чорносливі: вони передбачають вживання 100 г чорносливу кожні 2,5-3 години, а також пиття води. На такий розвантаженню можна сидіти всім, крім хворих ожирінням і цукровим діабетом.
Вирішивши додавати чорнослив до різних страв, перевіряйте їх по повній таблицею калорійності продуктів.