Калорійність гороху

Харчова цінність свіжого, сушеного гороху і зеленого горошку

Скільки калорій в горосіВ залежності від того, як саме оброблявся продукт, можна говорити про його харчової цінності. Навіть свіжий і сушений горох розрізняються за складом вітамінів і мікроелементів. Раніше було з’ясовано, що різні сорти, що вживаються в різних видах, мають значні відмінності у частках крохмалю, білка і цукру. Тепер розберемо складу на мікро – і макроелементи.

У зеленому горошку трохи кальцію (26 мг) і магнію (39 мг). Він багатий калієм (285 мг) і фосфором (122 мг), присутні також хлор (34,25 мг) і сірка (37,5 мг). У висушеному продукті ці макроелементи зберігаються повністю, перебуваючи навіть в більшій концентрації (тому, що при висиханні збільшується питома вага твердої частини за рахунок випаровування води). У консервованому ж варіанті всі перераховані речовини містяться в кількості, меншій рази в два-три, і тільки натрію там значно більше: з 2 мг на свіжому стає 360 мг в консервованому. Глютамат натрію додають при консервуванні для поліпшення смаку готового продукту. За співвідношенням натрію і калію горошок є ідеальним продуктом для діабетиків.

Що по мікроелементах, то це справжнє джерело рідких компонентів, необхідних організму. У зеленому горошку міститься йод, залізо, цинк, мідь, марганець, молібден, алюміній і кобальт, бор, кремній, селен, фтор, хром, нікель, стронцій, титан і олово. Його можна порекомендувати при йододефіциті і при анемії. Завдяки селену горох вважається антиканцерогенною рослиною.

Також цей продукт містить важливі амінокислоти: цистеїн, триптофан, метіонін і лізин. При варінні, на жаль, він втрачає майже половину з їх кількості. Крім цього, він багатий піридоксином, бере участь у процесах синтезу і розщеплення амінокислот.

До того ж, тут містяться вітаміни А, РР, К, Е, Н, вітаміни групи В. В достатній кількості присутній фолієва кислота і вітамін А (у вигляді бета-каротину). Також можна говорити про достатній рівень вітамінів групи В, уповільнюють процеси старіння в клітинах.

Завдяки наявності харчових волокон і клітковини горох є стимулятором діяльності кишечника, тому його не вводять у дієту при загостреннях захворювань ШЛУНКОВО-кишкового тракту, таких, як виразка шлунка або холецистит. Також через утримання натрію та калію не він рекомендується при подагрі і нефриті. Зате він є природним очищувачем кишечника і його рекомендують вживати при дієти з метою зниження ваги, для очищення організму. Особливо в цьому сенсі показаний зелений горошок свіжий.

Підводячи підсумки, можна зауважити, що, звичайно, цей продукт «важче» інших елементів рослинної групи. Але калорійність гороху – не більше 73 Ккал на сто грам. Тому його можна сміливо включати в дієту для схуднення.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
горох зелений 73 ккал 5 г 0,2 г 13,8 г
горох варений 60 ккал 6 р 0 м 9 г
горох стиглий 298 ккал 20,5 г 2 г 53,3 р
горох лущений 323 ккал 23 г 1,6 г 57,7 р

 

Калорійність гороху Горох – це одне з найстаріших городніх рослин, культивованих у нас ще з часів Київської Русі. Дане трав’яниста рослина родини бобових на відміну від квасолі можна їсти сирим, і в такому вигляді воно найбільш корисно.

Але він залишається свіжим недовго – всього один місяць літа. Зберегти ж його можна кількома шляхами: заморожуванням, консервацією та сушкою. У кожного з методів є свої переваги і недоліки.

Зрілий горох зазвичай переробляють на крупу та борошно, а молодий горошок вживають у свіжому і консервованому вигляді. Як і інші бобові, він є джерелом цінних рослинних білків. І в міру дозрівання кількість цього елемента в ньому тільки збільшується.

Скільки калорій в горосі і чи можна на ньому поправитися? Калорійність гороху порівняно невелика і приблизно схожа з тим же показником для квасолі, своєї найближчої родички. І хоча є думка, що калорійність у гороху вище, ніж у деяких пісних сортів м’яса, і горох, поряд з квасолею і сочевицею є найбільш «важкими» рослинами в повсякденному харчуванні, це не зовсім так. Справа в тому, що калорійність горошку зеленого, коли він тільки доходить до стиглості, невелика. Але в процесі дозрівання в ньому збільшується вміст крохмалю і білка. Тому в зрілому продукті кількість калорій буде вже вище. А в сушеному вигляді взагалі з нього йде велика частина вологи, що робить його більш концентрованим», відповідно, калорійність гороху збільшиться в рази порівняно з калорійністю зеленого горошку.

Скільки калорій в горосі при різних видах заготовки?

Отже, скільки калорій в горошок на початку його дозрівання? У цей момент в продукті багато цукру, але мало білка і крохмалю. Також, чимало і води. І калорійність горошку становить 73 Ккал на сто грам. Харчовий склад його на 100 грам виглядає наступним чином: 5 грам – білки, 0,2 грам – жири, 13,8 грам – вуглеводи, решта – вода.

А скільки калорій в горошку при його дозріванні? Тут його калорійність вже складе 298 Ккал. Харчовий склад на 100 г: білки – 20,5 грам, жири – 2 г, вуглеводи – 53,3 грама. Води в ньому всього 14 грамів. У сушеного калорійність підвищиться до 300,5 Ккал на сто грам з-за видалення вологи.

Яка кількість калорій в зеленому горошку при різних видах консервації? У зеленого горошку калорійність при заморожуванні значно не зміниться. Для консервованого продукту показник буде навіть трохи нижче, ніж для свіжого, і складе 60 Ккал на сто грам. Що цікаво, так це той факт, що «вага» вареного рослини, до речі, теж дорівнює 60 Ккал, тому що при варінні він знову вбирає воду.

Калорійність гороху залежить ще й від сорту: у одних більше цукрів, в інших менше. Існує три різновиди: мозкові сорти, лущильні і столові. У мозкових багато цукру і з-за великої кількості води вони можуть зморщуватися: це їх характерна особливість. Крім цього в них найбільший вміст цукрів – 7-9%. А тому тут найбільше калорій. Горох звичайний столовий використовується в сушеному вигляді і для борошна: у ньому більше всього білка і крохмаль замість цукру. У горосі лущильному 5% цукрів, і його часто беруть для консервації.