Калорійність груші

Особливості вживання і калорійність груші

Не забувайте, що груша, хоч і корисний, але дуже специфічний продукт, тому при вживанні груші потрібно враховувати деякі її особливості. Незважаючи на те, що калорійність груші невелика, деяким вона може здатися важкою їжею для шлунка, особливо в сирому вигляді. Щоб груша добре засвоювалася, необхідно запам’ятати кілька правил її вживання і сумісності з іншими продуктами харчування, незважаючи на калорійність груші.

По-перше, груші погано сумісні з м’ясними продуктами, тому вам необхідно вибирати між ними, тобто вживати їх обов’язково окремо один від одного. По-друге, оскільки груша складається з величезної кількості води, то її не слід запивати, тому як це може не тільки ускладнити процес травлення і надати додаткове навантаження на ваш шлунок, але й зменшити прояв її корисних властивостей. По-третє, після прийому основної їжі необхідно трохи почекати (30-40 хв), якщо ви бажаєте з’їсти грушу, але також її можна їсти на голодний шлунок. І по-четверте, якщо у вас є які-небудь хронічні захворювання шлунка або кишечника, то в сирому вигляді грушу краще не вживати. В даному випадку її необхідно попередньо приготувати – запекти, зварити і т.д., при цьому калорійність груші практично не зміниться, втім, як і її користь.

Тому, щоб отримати максимальну користь від вживання груші, необхідно дотримуватися цих простих правил.

Корисні властивості груші

Калорійність однієї грушіЦінність груші досить велика, оскільки в ній гармонійно поєднуються всі необхідні корисні речовини, а також вона має чудові смакові якості. Найбільшу користь приносять тільки повністю доспілі фрукти, які мають запашний аромат, соковиту і ніжну текстуру.

Груші рекомендують до вживання в більшості випадків, як у народній, так і в традиційній медицині, а низька калорійність груші дозволяє призначати її для лікування і при дієтах. У ній міститься багато фолієвої кислоти, яка особливо сприятливо впливає на дитячий організм, а також корисна для вагітних. Дубильні речовини в складі груші зміцнюють кишечник і шлунок, допомагають впоратися з розладом шлунка і відновити мікрофлору кишечника, а калій позитивно впливає на серцево-судинну систему і покращує серцевий ритм. Не менш важливим є той факт, що груша має антимікробні властивості, тому її призначають як антисептичний засіб, вона активно виводить токсини, важкі метали і шлаки з організму, очищаючи його. Груша ефективно бореться з інфекційними хворобами і запальними процесами, тому її захисні властивості дозволяють зміцнити імунітет і запобігти вірусні захворювання.

У народній медицині грушу використовують для лікування кашлю і бронхітів, вона прекрасно збиває температуру, має сечогінну дію на організм. Також груші є природними антидепресантами, тому як помітно покращують настрій, після вживання груші ви стаєте набагато бадьоріше і енергійніше. Груша – це один з небагатьох фруктів, який не має в своєму складі алергенів, тому її корисно їсти навіть найменшим дітям.

Невисока калорійність груші та малий вміст цукрів у ній дозволяє вживати її при цукровому діабеті та ожирінні. Груша – це незамінний засіб для схуднення в наш час.

Калорійність груші

Але незважаючи на безліч переваг цього фрукта, груша має і свої недоліки. Її не слід вживати у великих кількостях, особливо до їжі. Груша погано взаємодіє з молочними продуктами і важкою їжею, ускладнюючи роботу шлунка.

 

Тому, щоб величезна користь від груші не переросла в шкоду, харчуйтеся правильно і дотримуйтесь основні рекомендації до вживання цього фрукта.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
груша 42 – 47 ккал 0,4 г 0,3 г 10,9 г

 

Груша – це досить смачний і корисний фрукт, який росте на плодових деревах. Відноситься вона до сімейства розоцвітих, а плід її схожий на витягнуту краплю, з характерним потовщенням у нижній частині. Фрукт має запашний аромат і приємний солодкий смак, а в недостиглому вигляді має невелику терпкість. Дозріла груша складається на 97% з м’якоті і лише на 3% з шкірки і насіння, тому вона дуже соковита і водяниста, при цьому калорійність 1 груші невисока.

Історія виникнення цього фрукта сягає своїм корінням в доісторичні часи, хоч батьківщина її досі невідома. Перші згадки про даний фрукті були ще в другому тисячолітті до н.е., виходячи з них, можна припустити, що батьківщиною груші є Китай.

Груша є традиційним фруктом, таким же, як яблуко, слива, персик, її часто консервують, сушать, роблять з неї варення, соки і компоти. Ну і, звичайно ж, грушу їдять в сирому вигляді, тому багатьом стає цікаво, скільки калорій в груші? Калорійність 1 груші невелика, також як калорійність яблук, абрикосів, персиків та інших фруктів.

Існує безліч сортів груш, всі вони відрізняються не тільки за смаком, кольором, змістом цукрів, але також вони відрізняються м’якістю і калорійністю груші. Більш солодкі сорти, в яких міститься більше моно- і дисахаридів, мають трохи більше калорій у своєму складі, тому калорійність груші 1 шт залежить не тільки від її сорту, але і хімічного складу, а також умов її зберігання.

Скільки калорій в груші, якщо розглядати калорійність 1 груші, чим вона може бути корисна для нас і яка її харчова цінність? Про це ви дізнаєтесь більш детально.

Скільки калорій в груші та її склад

Для того щоб розібратися з калорійністю груші, необхідно знати її склад. Груша – один з небагатьох фруктів, який має невелику кількість цукрів у своєму складі (на відміну від яблука, наприклад), хоча груша досить солодка на смак. Цей фактор дозволяє застосовувати грушу в дієтичному харчуванні, а також тим, кому протипоказано вживання великої кількості цукру. Енергетична і харчова цінність груші невелика, в ній міститься лише 0,4 грама білків і 0,3 грами жирів, а також 10,9 грама вуглеводів, які представлені, в основному, крохмалем, моно- і дисахаридами.

Калорійність груші становить близько 42-47 ккал на 100 грам фрукта, залежно від її сортових особливостей. Якщо розглядати калорійність груші 1 шт вагою в 70 грам то калорій у ній буде зовсім мало – близько 30 грам.

Завдяки низькій калорійності груші ви зможете з легкістю схуднути, дотримуючись ту чи іншу дієту з її участю. Груша досить швидко засвоюється, тому не дозволяє набирати зайву вагу. Також вона є дуже корисним фруктом, в якому міститься величезна кількість вітамінів, мікро- і макроелементів, необхідних організму для повноцінної роботи і зміцнення імунітету. У груші можна знайти майже всі основні вітаміни, наприклад, вітамін С, Е, А, РР, Н, К, бета-каротин, а також всі вітаміни групи В. Найважливішими складовими груші є і її мінеральні речовини: залізо, цинк, кремній, марганець, калій, кальцій, фосфор, магній і багато інших.

Такий багатий і корисний склад груші дозволяє вважати її джерелом вітамінів, справжньою знахідкою для людей будь-якого віку. Через низьку калорійність груші 1 шт можна не боятися погладшати, адже в день можна з’їдати їх по 6-8 шт і більше. Високі смакові якості і низька харчова цінність дозволяє не звертати особливої ​​уваги на калорійність 1 груші, з’їденої навіть під час самої суворої дієти.