Калорійність грейпфрута

Застереження до вживання грейпфрута

Скільки калорій в грейпфрутіКористь грейпфрута безсумнівна. Але дослідження підтверджують, що грейпфрут у великих кількостях, як і грейпфрутовий сік, не можна вживати при печінковій недостатності, а також при прийомі багатьох лікарських препаратів, наприклад протизаплідних і антидепресантів. Грейпфрут у великих кількостях може знизити ефект від ліків. Про це варто пам’ятати любителям монодієти.

Вперше про негативний ефект поєднання грейпфрутового соку і ліків висловилася доктор Келлі Морріс в 1997р. У 2000 і 2004 р.р. проведені дослідження підтвердили: серцево-судинні ліки при прийомі одночасно з грейпфрутовим соком не розчинялися, а накопичувалися в організмі. У 2006 році знайшли причину і діючі речовини. Якщо коротко, то печінка займається переробкою та розщепленням речовини, що міститься в грейпфруті, а ліки не виводяться з організму, накопичуючись в крові і досягаючи критичного рівня, при якому проявляються побічні ефекти. Ніякої іншої сік цитрусових не володіє подібною дією.

Які лікарські препарати несумісні з грейпфрутом? В першу чергу, протизаплідні, для сердечників і антидепресанти. У будь-якому випадку, варто проконсультуватися з лікарем.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
грейпфрут 29 ккал 0,7 г 0,2 г 6,5 г
цедра грейпфрута 29 ккал 0,7 г 0,2 г 6,5 г
грейпфрутовий сік 30 ккал 0,9 г 0,2 г 6,5 г
грейпфрутовий нектар 44 ккал 0,2 г 0 г 10,4 г

 

Калорійність грейпфрута

Грейпфрут – цитрусове, суміш помело і апельсина. Зовні більше схожий на апельсин, але його м’якоть більш кисла, а шкурка і прожилки гірчать. Гірчать його плівки, що покривають соковиті часточки грейпфрута тому, що в їх складі хінна кислота і глікозиди. Їх відносять до дієтичних плодам, якщо їх вживати не з цукром, а з медом або фруктозою, то грейпфрути показані навіть при діабеті.

Грейпфрут їдять як у свіжому вигляді, так і використовують в кулінарії. З грейпфрута роблять варення, соки, лікери, джеми. З шкірки роблять цукати, вимочуючи і прибираючи гіркоту, отримують ефірну олію. У зв’язку з популярністю грейпфрута в дієтах виникає питання, а скільки калорій в грейпфруті?

Корисний склад і калорійність грейпфрута

Калорійність грейпфрута невелика, як у всіх цитрусових. Сік грейпфрута за хімічним складом схожий на сік лимона. Сік грейпфрута підвищує кислотність шлунка, це варто враховувати людям, у яких кислотність знижена (тоді його вживання рекомендовано) або підвищена (в цьому випадку грейпфрути з раціону краще виключити).

Скільки калорій в грейпфруті? Калорійність грейпфрута зовсім незначна – всього 30-35 Ккал на сто грам. Але грейпфрути їдять зазвичай поштучно.

Яка калорійність 1 грейпфрута? Якщо враховувати, що середній грейпфрут важить 200-400 грам, а досягають грейпфрути та великих розмірів, то калорійність 1 грейпфрута становитиме 70-100 Ккал. Це є однією з причин, по якій грейпфрут часто включають в дієти для схуднення. Друга причина – це його корисні властивості. Калорійність грейпфрута з цукром трохи вище: калорійність 1 грейпфрута, посипаного цукром, складе близько 150-200 Ккал, так як в 1 чайній ложці цукру приблизно 40-50 Ккал, а в їдальні – 100 Ккал. У самому грейпфруті калорій небагато, але цукор підвищує його калорійність в рази. Те ж саме відбувається і при варінні варення, джему, цукатів або лікеру.

Грейпфрут містить вуглеводи (8,7%), моно- і дисахариди (6,5%), клітковину (1,5%), органічні кислоти (1,3%), а також воду (89%), вітаміни і мінерали. Білки і жири в грейпфруті теж є, але незначно (0,9% і 0,2%).

За складом вітамінів і мінералів грейпфрут також корисний, як і інші цитрусові. Традиційно для цитрусових це вітамін С (45 мг) і незначна кількість вітамінів групи В. За складом мікро- і макроелементів грейпфрут багатий калієм, кальцієм, залізом, марганцем і цинком.

Розглянемо корисні властивості грейпфрута:

Сік грейпфрута, як уже було сказано, підвищує кислотність шлункового соку, покращує апетит і травлення.

Грейпфрут містить фруктові кислоти, які діють, як антиоксиданти, знижуючи рівень холестерину і нормалізує рівень холестерину в крові. Сік грейпфрута благотворно впливає на серцево-судинну систему. По-перше, грейпфрут містить флавоноїди, що підтримують високий рівень окису азоту і вітаміну Е в крові, тим самим перешкоджаючи склеротизації судин. По-друге, флавоноїди працюють, як антиоксиданти, захищаючи клітини крові від впливу хімічно активних молекул кисню. Також за рахунок калію грейпфрут знижує кров’яний тиск.

Грейпфрут за рахунок цих своїх корисних властивостей рекомендують включати в дієту гіпертонікам, хворим атеросклерозом, цукровим діабетом.

Грейпфрут можна так само, як і інші цитрусові, рекомендувати при застуді, так як він містить багато вітаміну С і флавоноїдів, які мають протизапальну і протіволіхорадочним ефектом.

Речовина нарингін, що міститься в шкірці і плівочка навколо часточок покращує травлення і активізує діяльність печінки. Це сприяє поліпшенню травлення і нормалізації обміну речовин, тому грейпфрути і рекомендують для дієти бажають поліпшити свою фігуру і нормалізувати вагу. У цієї властивості є і побічний ефект, про нього далі.

Завдяки солям калію і натрію сік грейпфрута зміцнює нервову систему, діє заспокійливо, його радять пити при фізичній і розумовій перевтомі. Також завдяки калію грейпфрути виводять зайву рідину з організму і борються з набряками.

Підбивши підсумки, калорійність у грейпфрутів низька, вони виводять з організму шлаки і токсини, покращують стан серцево-судинної системи і прискорюють обмін речовин, впливаючи на травлення і роботу печінки. Тому їх рекомендують для дієт і розвантажувальних днів. Однак є протипоказання. Через високу кислотності грейпфрута, його не рекомендують їсти натщесерце: це травматично для емалі зубів, слизової стравоходу і шлунку. За рекомендаціями дієтологів, грейпфрут краще вживати по одній штуці на тиждень, або додавати часточки грейпфрута в салат. Добре поєднується грейпфрут з м’ясом і морепродуктами.