Калорійність ананаса

Харчова цінність і користь ананасів

Калорійність сушеного ананасаУ ананасі міститься дуже багато органічних кислот і харчових волокон, калію, кальцію, фосфору, заліза, міді, цинку, магнію, йоду і марганцю. У ньому також містяться дуже важливі вітаміни: А, РР, В12, В2 і В1. Завдяки цьому він є незамінним джерелом поживних компонентів для організму людини.

Ананас здатний стимулювати травлення, підвищувати активність ферментів і шлункового соку. З цієї причини тим людям, які люблять багато поїсти, лікарі рекомендують з’їдати шматочок свіжого ананаса або випивати склянку соку ананаса після їжі. Це допоможе швидше засвоїтися білковій їжі і запобігти відчуття тяжкості в шлунку. Ананас розріджує кров і знижує тиск в артеріях, ніж здатний запобігати розвиток більшості небезпечних хвороб серця і судин: тромбозу судин, атеросклерозу, інфаркту міокарда та інсульту. Його ефективно використовувати під час лікування бронхіту, артриту, різноманітних захворювань інфекційного характеру, пневмонії та захворювань центральної нервової системи.

Харчова цінність ананаса: 0,4 грама білків, 0,2 грам жирів і 10,6 грам вуглеводів.

Протипоказання до вживання ананаса

Ананас не рекомендований людям, які мають виразкову хворобу шлунка і підвищену кислотність шлункового соку. Також слід врахувати, що ананас є сильним алергеном.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
ананас 49 ккал 0,4 г 0,2 г 10,6 г
ананасовий сік 48 ккал 0,3 г 0, 1г 11,4 г
ананасовий компот 71 ккал 0,1 г 0,1 г 14 г
ананасовий нектар 54 ккал 0,1 г 0 г 12,9 г
ананас на грилі 73,5 ккал 0,5 г 0,2 г 17,3 г
сушений ананас 268 ккал 1 г 0 г 66 г

 

Калорійність ананасаРодина ананасів – Південна Америка. До Європи ананаси завіз Христофор Колумб разом з тютюном і картоплею. Але, на відміну від картоплі і тютюну, теплолюбні ананаси не прижилися в місцевому кліматі, тому на початку шістнадцятого століття їх вирішили вирощувати на території Африки та Азії в європейських колоніях. Скільки калорій в ананасі?

Калорійність ананаса

Всіх тих, що худнуть людей природно цікавить питання: «Скільки калорій в ананасі?». Калорійність ананаса досить низька – 49 ккал на 100 грам ананаса. Навіть враховуючи низьку калорійність ананаса, його не рекомендується вживати у великих кількостях, так як він здатний підвищувати шлункову кислотність.

Існує думка, що ананаси здатні спалювати жири і допомагають скидати зайву вагу. Але насправді це думка не зовсім правильне. Жири ананас не спалює, але, все ж, трохи допомагає скинути зайву вагу. Він не дарма застосовується в меню різноманітних дієт. Після вживання ананаса або соку ананаса в крові підвищується рівень вмісту серотоніну, який притуплює відчуття голоду і виводить зайву рідину з організму. Також марганець, який міститься в ананасі, прискорює обмін протеїнів і вуглеводів. Цими властивостями і пояснюється похудітельний ефект від вживання ананаса.

Ананас ефективно використовується для боротьби з целюлітом завдяки вмісту в ньому ферменту бромелайну, який розщеплює білки. Цей фермент дуже схожий на пепсину шлунка. Він швидко засвоюється і проходить у волокна ураженого целюлітом колагену і гематоми, при цьому розщеплюючи білки і повністю виводячи їх з організму. Крім цього бромелайн сприяє оновленню шкіри і підвищує її пружність. Відомо, що цей фермент використовують при виготовленні багатьох косметичних препаратів. Слід врахувати, що бромелайн зникає після термічної обробки, тому для похудітельного ефекту слід їсти свіжі ананаси.

Любителям смачного і корисного фруктового снека з ананасів слід дізнатися калорійність ананаса сушеного. Їх продають у вигляді кілець, часточок, кубиків, сегментів або циліндрів. Вони можуть бути як натуральними, так і з застосуванням харчових барвників і смакових добавок. Сушені ананаси – це досить висококалорійний продукт. Калорійність ананасів сушених складає 268 ккал на 100 грам продукту. У сушених ананасах міститься багато клітковини і вуглеводів, але ними все рівно не слід зловживати через їх високої калорійності.