14 Січня, 2015

Проносне для схуднення – користь чи шкода?

Чому проносні для схуднення шкідливі для здорової людини?

Проносні засоби для схуднення

В першу чергу, використання проносних для схуднення, відгуками медичних фахівців, викликає психологічну залежність. Людина веде себе безвідповідально – поїв, випив таблетку, пронесло, не набрав зайвих кілограмів. Однак більша частина вуглеводів вже встигла всмоктатися в кров ще до того, як ви вирішили взяти такі кошти. І з кишечника будуть виводитися тільки залишки їжі, в яких не містяться калорії.

При цьому проносні таблетки привчають наш кишечник працювати не самостійно. Іншими словами викликають фізичну залежність. Тривале їх вживання гарантовано приведе вас до зневоднення. В результаті цього, активізується уповільнення метаболічних процесів, дисбактеріоз, ламкість нігтів, випадання волосся і маса інших побічних ефектів. А порушення засвоєння поживних елементів і вітамінів на сьогоднішній момент ще нікого не зробили красивим і здоровим.

Проносні засоби протипоказані при недорозвиненою кишкової флори, наявність схильностей до порушень харчової поведінки, серцевих і ниркових захворюваннях. В останньому випадку таким пацієнтам вони можуть призначатися лише тоді, коли людина не здатна самостійно спорожнятися. Крім того, подібні лікарські препарати заборонено приймати при виявлених схильностях розвитку запальних процесів в кишечнику. До того ж, останнім часом, після низки проведених досліджень, американські вчені зробили висновок: приймаючи додаткові проносні засоби, можна розвинути досить серйозні і небезпечні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Але якщо і ці аргументи вас не переконали, наведемо ще один факт – відновлювальний процес мікрофлори кишечнику після прийому проносних для схуднення протягом 1-2 місяців може скласти від 4 до 6 місяців. При цьому вам також може знадобитися лікування в гастроентеролога. Тож перш ніж вдатися до таких засобів для зниження ваги, добре подумайте, чи потрібні вам перераховані наслідки?

Проносне для схудненняВідомий факт: проносне для схуднення в домашніх умовах – найшкідливіша стратегія швидкого усунення надмірної ваги. З цим згодні всі медичні фахівці. Вони взагалі вважають, що подібні лікарські препарати повинні прийматися тільки за призначенням. Адже основна їх мета – це допомогти хворим з непрохідністю кишечника або хронічними запорами забезпечити евакуацію з кишечника. Тому у жодному медичному довіднику не знайдеться жодного рецепту для використання проносних засобів при лікуванні ожиріння або усунення зайвих кілограмів. Зате можна виявити ряд протипоказань і побічних ефектів, про які ми сьогодні і поговоримо.

Види послаблюючих лікарських засобів для схуднення

Перш ніж розглянути всі протипоказання і небажані наслідки від використання згаданих препаратів, ми опишемо види проносних засобів для схуднення, які можуть застосовуватися багатьма людьми з надмірною вагою. Як правило, їх умовно поділяють на такі групи:

  • послабляючи на основі клітковини – на думку багатьох дієтологів, вони виступають найкращими проносними для схуднення. Це всім відомі види порошкових висівок, Фитомуцил, і навіть домашній рецепт кефіру з висівками на ніч. Їх дія заснована на збільшенні калових мас і природному їх виведення з кишечника під тиском сили тяжіння. Вся справа в тому, що висівки, потрапляючи в шлунок, вбирають воду, розбухають і збільшуються, після чого випорожнення відбуваються природним шляхом. По суті, такі проносні засоби – одні з найбільш безпечних для очищення кишечника. Так і справлятися з почуттям голоду добре допомагають, оскільки вживаючи їх, ваш шлунково-кишковий тракт буде постійно заповнений клітковиною з низьким рівнем калорій. Тільки одна порада – намагайтеся пити більше води, і виключіть вживання аптечних видів клітковини, краще перейти на свіжі овочі та фрукти – тоді і користі буде більше, і результати ефективніше;
  • мінеральні природні проносні засобів для схуднення – магнезія і глауберова сіль. Їх дія заснована на тому, що подібні речовини є легкими в порівнянні з водою, тому і видавлюють з людини калові маси. Зазвичай достатньо одного прийому препарату, щоб запустити подібний процес очищення кишечника. А в медицині зазначені засоби застосовуються перед порожнинними операціями. Вони провокують жорстке розлад шлунка і вимивають кишкову флору, тому після їх використання необхідна відновлювальна терапія пребіотиками;
  • натуральні масляні препарати – вазелінове або парафінове масло, а також всі види рослинних масел. Подібні проносні для схуднення, за відгуками багатьох медичних фахівців, здатні добре проводити чистку кишечника. А деякі з лікарів навіть радять додавати трохи парафінового масла в салати. За їх словами, вони не будуть засвоюватися шлунково-кишковим трактом, але приведуть до позитивних результатів. Однак під час дієти може це і добре, але для здорової людини ніякої користі, крім розлади шлунка, не буде.

Також серед видів подібних препаратів виділяють підсилювачі перистальтики – сенна, бісакодил, сорбіт і мальтит у великих дозах. Але подібні проносні для схуднення хорошими засобами не можна назвати. Вся справа в тому, що вони викликають сильні спазми в кишечнику, за рахунок чого і настає проносний ефект. Але наш кишечник від зовнішньої стимуляції не розвивається, а тільки деградує. Тому через деякий час людина звикне ходити по нужді, лише після прийому препарату. А при будь-якому відмову від таблеток буде виникати запор.

Теги: