15 Квітня, 2015

Чи допомагає клітковина схуднути?

Як приймати клітковину для схуднення?

Як приймати клітковину для схудненняЩоденна норма клітковини для дорослої людини складає всього 30 г. Це чистий її вага без урахування маси продукту. На багатьох продуктах її кількість вказується на упаковці. Щоб отримати достатньо клітковини для схуднення, у відгуках стверджують про те, що можна з’їсти один раз в день порцію каші, два рази овочевий салат і один раз фрукти. Однак при цьому вживання харчових волокон залежить від виду продукту, в якому вони містяться.

Так, наприклад, якщо ви вживаєте овочі, то їх потрібно поєднувати з рибою або м’ясом. Це полегшить засвоєння перерахованих продуктів і наситить ваш організм корисними елементами. А от фрукти слід їсти окремо від іншої їжі. Оскільки клітковина, що міститься в них повинна проходити по травному тракту без з’єднання з іншими інгредієнтами харчування. Крім того, під час вживання фруктів і овочів не бажано додатково пити воду. Оскільки в них і так знаходиться достатня її кількість.

Як приймати клітковину для схуднення, якщо це висівки або чистий її вид? Для правильного її засвоєння, подібні компоненти потрібно розводити у воді або додавати в готові страви. Наприклад, 1 столову ложку чистої клітковини слід розчинити в 1 склянці води, після чого обов’язково випити ще й додаткову рідину. Це необхідно для того, щоб клітковина змогла розбухнути в шлунку і перетворитися на желеподібну губку для очищення. А при додаванні в страви, порція становить усього 1 чайну ложку. При цьому ви можете поєднувати її з кашею або кисломолочними виробами.

Окремої уваги заслуговує Сибірська клітковина для схуднення. Вона являє собою продукт, в якому містяться розчинні рослинні волокна злаків, фруктів і ягід. Такий комплексний склад забезпечує ефективність зниження ваги, а також збагачення організму необхідними вітамінами і мікроелементами. У даному виробі немає хімічних добавок, тобто – це натуральний продукт, готовий до вживання.

Як правило, в Сибірської клітковині обов’язково присутні оболонки житнього або пшеничного пшона, ягідні добавки, такі як, горобина, чорниця та інші. Також знаходяться і фруктові компоненти, наприклад, абрикоси, яблука, горіхи та інше. Подібний вид клітковини перед вживанням розводять у воді. Норма становить 3-4 столові ложки на день, які розподіляються на 3-4 прийоми за 30 хвилин перед кожною трапезою. Після її прийняття також важливо пити багато рідини.

Не рекомендується застосовувати Сибірську клітковину для схуднення людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. А для всіх інших регулярне її застосування дозволить:

  • схуднути і стабілізувати вагу;
  • посилити перистальтику і очищення кишечника;
  • розвинути і підтримувати правильну мікрофлору кишечника;
  • стабілізувати рівень цукру і холестерину в крові;
  • заповнити нестачу вітамінів і мікроелементів;
  • підвищити пружність шкіри і попередити ряд захворювань.

Клітковина для схудненняЯк стверджують досвідчені фахівці в області здорового харчування, для усунення надмірної ваги слід використовувати клітковину. І для цього зовсім не обов’язково виснажувати себе дієтами і вправами. Тому останнім часом дуже популярним засобом стало застосування клітковини для схуднення, тобто продуктів, багатими нею. Адже посудіть самі, вона корисна як для зниження ваги, так і для очищення організму, а також для зниження рівня холестерину в крові. У сьогоднішньому матеріалі ми спробуємо розібратися, чи дійсно клітковина допомагає схуднути, і як правильно її вживати.

Що таке клітковина, і в яких продуктах вона міститься?

Клітковина – це сама груба частина рослини. Вона є сплетінням рослинних волокон, з яких складається шкірка бобових культур, фруктів, овочів, насіння і листя капусти. Але ось дієтична клітковина – це не що інше, як складна форма вуглеводів, самостійно розщеплювати яку наш травний тракт не може. Навіщо ж вона тоді потрібна? Як показали багато досліджень, клітковина – один з найбільш незамінних компонентів харчування людини. А важлива вона тому, що помітно скорочує час проходження їжі по організму, стимулюючи при цьому просування їжі в шлунково-кишковому тракті.

Дієтологи в своїх відгуках про клітковині для схуднення також стверджують і про те, що ці харчові волокна сприяють нормалізації обмінних процесів в організмі. При цьому активно витрачаються жирові запаси, а нові – зовсім перестають накопичуватися. Крім того, щодня вживаючи достатню кількість клітковини, ми проводимо профілактику захворювань серцево-судинної системи і нормалізуємо рівень цукру в крові. До того ж, ці харчові волокна здатні звести нанівець проблеми з запорами.

Відомо, що клітковина міститься в багатьох продуктах. Найбільше її знаходиться у висівках, овочах і фруктах. Але ось в соках її кількість значно зменшується через обробки. Клітковиною багата білокачанна капуста, болгарський перець, кокоси, помідори, яблука, груші та ананаси. Досить харчових волокон в інжирі і фініках. Також клітковина міститься і в кашах, наприклад, у вівсянці, чи бобових культурах, а саме – бобах, квасолі і сочевиці.