9 Червня, 2014

Міфи про схуднення

Напевно, про те, як можна схуднути, сьогодні відомо будь-кому: в Інтернеті море інформації про всі види дієт, розвантажувальних програмах, системах правильного харчування. Проблема зайвої ваги актуальна. Вона обросла такою кількістю міфів, як жодна інша.

Міф 1: Маючи на увазі схуднення, завжди мається на увазі відчуття голоду.

Якщо грамотно скласти денний раціон, людина під час схуднення буде ситий і задоволений. Наприклад, дієта Кіма Протасова не дає вам голодувати.

Міф 2: За будь-якої дієти потрібно обмежувати себе в багатьох продуктах, у тому числі в улюблених.

Раціональне збалансоване харчування, яке є частиною програми схуднення, може включати в себе невелику кількість заборонених продуктів. Є можна практично все, головне – знати, коли і в яких кількостях.

Міф 3: У процесі схуднення потрібно вибирати лише продукти з низьким вмістом жиру, так як вони не так калорійні.

У теорії це вірно. На ділі ж можна легко перебрати загальна кількість калорій, якщо налягати на знежирені продукти. Вдобавок до них ви можете вжити велику кількість консервантів, загусників, стабілізаторів, цукру. Висновок: треба просто уважно вивчати етикетки і дотримуватися золотої середини при виборі відсотка жирності їжі.

Міф 4: Перекушувати шкідливо.

Насправді все залежить від того, чим ви звикли перекушувати. Якщо протягом дня тамувати голод бутербродами, смаженою картоплею або чіпсами, здоров’я це вам точно не додасть. А якщо між основними прийомами їжі їсти нежирні молочні продукти або фрукти, це буде корисно не тільки для здоров’я, але і для схуднення.

Міф 5: Найефективніші способи схуднення – це жорсткі дієти.

Це не так: низькокалорійні дієти, за якими в день вживається до 800 ккал, призводять до витрачання м’язового білка, а не жирової тканини. У зв’язку з цим йде вага, але послаблюється імунітет і з’являється маса інших проблем. Після завершення дієти скинуту вагу швидко повертається.

Не дарма ВООЗ рекомендує знижувати вагу поступово: 2 кг на місяць жінкам, 4 кг на місяць – чоловікам. Тільки така швидкість, на думку медиків, може дати організму адаптуватися до нового режиму харчування та обміну речовин. При цьому шкоди для здоров’я і для зовнішнього вигляду людини не буде.

Міф 6: Якщо є спадковість до повноти, худнути безглуздо.

Схильність до зайвої масі тіла дійсно існує. Якщо батьки страждають від ожиріння, у 80% випадків їхні діти теж будуть мати надмірну вагу. Якщо ожиріння спостерігається тільки у одного батька, схильність буде не у всіх дітей. Однак не одна лише спадковість відіграє тут роль: умови виховання, звички харчування в сім’ї мають набагато більше значення, яким буде рости дитина. А значить, якщо навчитися збалансованому харчуванню, воно врятує від ожиріння, навіть якщо є спадковість.

Міф 7: Можна схуднути за рахунок сечогінних препаратів, не використовуючи дієти і фізичні вправи.

Сечогінні засоби, які приймаються без використання дієти, не допоможуть позбутися від ожиріння: вага знизиться тільки через втрату рідини, кількість якої швидко відновиться в організмі.

Міф 8: Вегетаріанське харчування допомагає швидко скинути зайву вагу.

Прихильники вегетаріанства можуть не їсти м’яса і молочних продуктів, але регулярно переїдати і страждати від надлишкової маси тіла.

Міф 9: Чим рідше їж, тим швидше худнеш.

Насправді, чим більше проміжки між прийомами їжі, тим гірше: відчуття голоду загострюється і людина з’їдає набагато більше, ніж йому потрібно. А також організм, який «відчувають» тривалим голодуванням, починає відкладати поживні речовини про запас – в результаті зростає обсяг жиру.

Міф 10: Добре допомагають схуднути ананаси.

На жаль, цей спосіб нічим не здатний допомогти при ожирінні. Раніше вважалося, що бромелайн, який міститься в цьому фрукті, ефективно спалює жир. На жаль, сьогодні достеменно відомо, що ця речовина допомагає тільки процесу травлення.

Міф 11: Якщо пити багато рідини, можна схуднути.

Вода добре виводить з організму шлаки і токсини, але зайві кілограми вона не здатна здолати. Користь рясного пиття (до 2 л на день) лише в тому, що воно знижує апетит.

Міф 12: Якщо пити рідину під час їжі, можна поправитися.

Насправді такого зв’язку не існує. Однак пити під час їжі не рекомендується, так як прийнята рідина заважає нормальному засвоєнню їжі. Пити краще перед їжею або після.

Міф 13: У білому хлібі міститься більше калорій, ніж у висівковий.

Це не так. У 100 г білого батона стільки ж калорій, скільки в 100 г хліба з висівками. Правда, у другому багато клітковини і магнію, які сприяють гарному травленню.

Існує ще безліч міфів, які стосуються проблеми схуднення. Не йти у них на поводу можна, якщо намагатися досконально розібратися в тому, як працюють механізми зниження ваги. І прислухатися до думок фахівців.