2 Червня, 2014

Корисні властивості лохини

Корисні властивості лохини

З давніх часів лохина відома як смачна, корисна і ароматна ягода – справжній дар природи. Але не тільки насолоду смаком дарує лохина – корисні властивості ягоди цінні не менше. Притаманні голубиці корисні властивості використовуються в народній і традиційній медицині, а також в дієтології.

Лохина являє собою невеликий чагарник. Плоди її чорного кольору з синім відливом. Відноситься рослина до сімейства вересових. Раніше ягода росла лише в лісах, але сьогодні її «приручили» і тепер вирощують у своїх садах. Садовій рослина зовні відрізняється від дикого: кущ у нього вище, а ягоди крупніше. Рослина морозостійка, що так актуально для російського клімату.

Збирати лохину краще всього в кінці літа – в цей час вона якраз вже дозріває. Ягоди у неї м’які, ніжні, тому збирати їх потрібно дуже акуратно – щоб не пошкодити. Великі ягоди можна заморозити, а дрібні або пом’яті – переробити в сік, варення, джем, компот.

Вирощується лохина, сорти якої не такі численні, на присадибних ділянках. Набагато зручніше збирати ягоду у власному саду, ніж прочісувати найближчі лісу в пошуках лохини. Найпопулярніші нині сорти лохини – це лохина болотна (морозостійка, з красивими сизим листям; врожайність невисока, але ягоди дуже корисні), лохина висока (гібрид північноамериканського походження, не витримує морозів понад -25 градусів; ягоди великі і смачні), лохина вузьколиста ( зимостійка, канадська, урожайна і смачна).

Лохина – корисні властивості

У голубиці міститься маса цінних компонентів, що робить її дуже корисною для здоров’я людини ягодою. Це і сечогінну дію, і противоцинготное, і жовчогінну, і кардіотонічну, і протизапальний, і противосклеротическое. Лохина здатна нормалізувати функції підшлункової залози, що так важливо для хворих на цукровий діабет. При цьому користь лохини поширюється не тільки на ягоди, а й на листя – вони корисні для роботи серця, шлунка і кишечника, теж знижують цукор у крові.

У плодах чагарнику міститься багато мінеральних солей, органічних кислот, вітамінів. Сахара, клітковина, пектини, дубильні речовини, аскорбінова кислота і провітамін А. Корисна лохина при проблемах із зором і глаукомі.

Але це далеко не все. Лохина здатна захистити організм від дії радіоактивного випромінювання, підтримувати нормальну роботу кишечника, зміцнювати стінки судин, захищати від руйнування нервові клітини. Сік лохини або відвар з ягід добре збиває температуру, а також надає потужний протимікробну дію (допомагає навіть при дизентерійної палички). Лохина, як і інша не менш смачна ягода ожина, покращує обмін речовин і допомагає відновитися ослабленому організму.

Магній, що міститься в голубиці, заспокоює і є обов’язковим компонентом харчування для людей, які страждають від серцево-судинних захворювань.

У листі ягоди містяться ті ж самі корисні речовини, що і в самій голубиці, але в меншій концентрації. З листя можна готувати відвари і маринади. А сік лохини визнаний у всьому світі одним з найбільш корисних – корисніше, ніж виноградний, яблучний, гранатовий. Причина цього в тому, що сік ягоди має унікальні антиоксидантні властивості, яких немає в такій кількості ні в одному фрукті і ягоді.