23 Червня, 2014

Вегетаріанська дієта для схуднення

Вегетаріанська дієта для схуднення

Медики, дієтологи і вчені до цих пір не зійшлися в єдиній думці – шкідлива або корисна вегетаріанська дієта. Причому не тільки для схуднення, але і для здоров’я в загальному.

Прихильники вегетаріанської дієти переконані, що продукти тваринного походження призводять до передчасного старіння організму, занадто довго засвоюються і провокують появу небезпечних захворювань. А противники її стверджують, що злаки і овочі не здатні повною мірою задовольнити всі потреби організму, що призводить до дефіциту заліза і вітамінів групи В.

Вегетаріанська дієта – варіації і підбір

Існують різновиди вегетаріанської дієти. Вони поділяються на строгу, в якій допускаються до вживання тільки продукти рослинного походження (це овочі, фрукти, горіхи, злаки); молочно-вегетаріанську (рослинні продукти + молоко); молочно-яєчно-вегетаріанську (рослинні продукти + молоко + яйця); полувегетаріанскую (виключається тільки червоне м’ясо).

Яка саме вегетаріанська дієта для схуднення вам підійде, буде залежати від вашого віку. Так, сувора вегетаріанська підходить людям до 30 років, молочно-вегетаріанська – від 30 до 40, молочно-яєчно-вегетаріанська – всім, кому більше 40 років. А полувегетаріанская ідеально підходить підліткам.

Чому так важливо дуже ретельно підходити до організації вегетаріанської дієти? Тому що нестача білка погано позначається і на здоров’ї, і на фігурі теж. Білок – джерело енергії, і якщо його не вистачатиме, ви станете млявими, апатичними і, як наслідок, станете набирати вагу.

Рослинна дієта може гальмувати обмінні процеси в організмі, а це теж загрожує появою зайвих кілограмів. Тому більш збалансованою і раціональної з точки зору здоров’я є полувегетаріанская дієта, в якій виключається вживання червоного м’яса. Такий варіант хороший ще й тим, що не знижує в організмі кількість ферментів, що беруть участь в процесі перетравлювання білків.

Меню полувегетаріанской дієти виглядає наступним чином.

Сніданок: булочка з борошна грубого помелу, 50 г курячої грудки, чай з молоком (без цукру), 2-3 редиски.

Ланч: ківі і нежирний йогурт.

Обід: омлет з двох яєць з печерицями (стакан) і креветками (5 ложок), стакан томатного соку.

Полудень: склянка молока з ложкою висівок.

Вечеря: два шматки житнього хліба, 2 варені яйця, зелений лук, паста копченої риби, буряковий відвар (стакан).

Однак якщо вам вже за 40 або харчуватися м’ясом не дозволяють етичні міркування, підійде саме вегетаріанська дієта для схуднення. Меню можна складати з сої, пшоняної і гречаної каші, макаронних виробів з житнього борошна, сочевиці, квасолі, гороху, чаю з трав.

Соєві продукти попереджають появу зайвої ваги, захищають організм від серцево-судинних захворювань, діабету, гіпертонії. У них багато кальцію і фосфору, які важливі в профілактиці остеопорозу. Щоденне вживання сої знижує рівень холестерину в крові, гальмує процес склеротичних змін в судинах, забезпечує організм вітамінами групи В.

Отже, зразкове меню на день з калорійністю 1500 ккал.

Сніданок: склянка соєвого молока, три ложки кукурудзяних пластівців, ложка родзинок, ківі, стакан томатного соку, хлібець з сиром.

Ланч: банан і соєвий пудинг (50 г).

Обід: склянку гречаної каші і соєвий гуляш, 3 ложки квашеної капусти, склянку бурякового відвару.

Полудень: половинка грейпфрута.

Вечеря: картопляна запіканка з квасолею (стручкової) і нежирним сиром, буряковий відвар.

Переходячи на таку дієту, важливо розуміти, що всіх корисних речовин, важливих для здоров’я, тільки з рослинною їжею ви не отримаєте. Це стосується незамінних амінокислот, які містяться переважно в їжі тваринного походження. Що ж робити? Приймати ці амінокислоти, як і вітаміни групи В, а також залізо, додатково у вигляді таблеток.

І все ж суворе вегетаріанство підходить далеко не всім. Хтось після місяця-двох такої дієти буквально ширяє над землею – так легко йому і комфортно харчуватися рослинною їжею. А хтось страждає, відчуває занепад сил і настрою. І це нормально – потреба в тварин білках у всіх різна. Тому не мучте себе даремно, якщо ви ставитеся до тих, кому вегетаріанська дієта просто не підходить.

А ось оздоровча гіпоалергенна дієта не зашкодить нікому: у ній в помірних кількостях містяться тваринні білки, але і вона чудово допомагає схуднути за рахунок невисокої калорійності продуктів.