1 Лютого, 2015

Дієта по групі крові

Таблиці продуктів для дієти за групами крові

Розглянемо кілька простих переліків продуктів, які рекомендується включати в меню дієт по групах крові. Вони вважаються найбільш корисними для організму людини.

Для зручності їх перелік подано у вигляді таблиці для дієт по групах крові, яка виглядає наступним чином:

Перша група крові

Друга група крові

Третя група крові

Четверта група крові

М’ясо, риба, різні морепродукти, овочі, фрукти (крім кислих сортів), зелений чай, житній чай, трав’яні відвари на шипшині, имбире і м’яті Сир з низьким відсотком жирності, соєве молоко, кисломолочні вироби, бобові, тофу, зелений чай, кава, ананаси, червоне вино і соки Всі види м’яса, крім качиного і курячого, кисломолочні продукти з низьким відсотком жирності, яйця, різні крупи (виключаючи гречку і пшеничне), бобові, овочі та фрукти Баранина, кролик, індичка, риба, молочні продукти, бобові, оливкова олія, горіхи, крупи, овочі, фрукти (крім кислих сортів), кава, зелений чай, трав’яні відвари

Також існують і переліки продуктів, які вважаються нейтральними під час складання раціону. Вони зведені в таблицю для дієти за групами крові, яка має такий вигляд:

Перша група крові

Друга група крові

Третя група крові

Четверта група крові

Пиво, червоне і біле вино, трав’яні чаї на основі ромашки, женьшеню, шавлії, малини і валеріани Молочні види твердого сиру з низьким відсотком жирності, сир і бринза Всі продукти з сої, апельсиновий сік, пиво, вино і кава, чорний чай Пиво, вино, чай з трав (валеріани, м’яти і малини)

Крім того, можна виділити таблиці для дієт по групах крові, які включають перелік заборонених продуктів. Вони мають такий вигляд:

Перша група крові

Друга група крові

Третя група крові

Четверта група крові

Капуста (за винятком брокколі), кукурудзяна мука і всі вироби з неї, маринад, майонез, кетчуп, каву, спиртні напої, чай з алое і листям малини М’ясо, всі молочні вироби, перець, продукти з пшениці, морозиво, цукор, масло, палтус, оселедець, ікра, морепродукти, мандарини, ревінь, апельсини, банани, кокоси, чорний чай, всі сорти содових напоїв Молюски, риба, креветки, свинина, качка, курка, сік з помідорів, кукурудза, оливки, сочевиця, арахіс Курка, шинка, бекон, насіння соняшнику, гречка, пшениця, кукурудза, алое, липа і трав’яні відвари на їх основі

Маючи практично повний перелік тих або інших видів продуктів можна складати досить різноманітне меню до дієт по групі крові. Під час їх формування будуть враховуватися не тільки сильні, але і слабкі сторони людського організму з тією чи іншою категорією крові.

Крім того, більшість медичних фахівців висловлюють позитивні відгуки про системи харчування подібного роду. А багато дієтологів розробили значну кількість раціонів для зниження ваги, засновані саме на теорії Д’Адамо.

Дієта по групі кровіДієта по групі крові була розроблена американським лікарем Пітером Д’Адамо ще в 1990 р Він стверджував, що правильне харчування, яке відповідає тому чи іншому виду крові здатне не тільки покращувати самопочуття людини, але і знижувати ризик формування різноманітних захворювань.

 

Короткі історичні відомості про харчування за групами крові

В основу даного методу закладені принципи того, що у наших предків харчування зіграло роль у формуванні 4 видів крові. Відповідно, і організм таких людей налаштований на певний раціон.

Провівши ряд досліджень, Пітер Д’Адамо виклав їх результати у своїй книзі. В її зміст входили не тільки повний опис корисних і заборонених продуктів, а й різноманітні меню до дієт по групі крові. При цьому вони включали тільки ту їжу, яка історично була зумовлена ​​тією чи іншою груповою приналежністю людини.

Ряд учених проаналізували вплив багатьох видів продуктів на рівень гемоглобіну в організмі людей. Вони встановили, що підтримувати оптимальний стан свого здоров’я і тривалості життя можна при виключенні з раціону страв, які руйнівним чином впливають на організм людини.

Тому, щоб правильно скласти меню до дієт по групі крові обов’язково потрібно враховувати категорії заборонених, корисних і нейтральних продуктів. Вони також були розроблені згаданими фахівцями.

Але в цілому слід зазначити, що робота над дослідженням проблеми харчування за групами крові велася близько 30 років. Починав її ще батько П. Д’Адамо, а вже сам учений завершив і опублікував результати багатьох експериментів.

У сучасному суспільстві інші медичні фахівці в своїх відгуках про дієту по групі крові надають значну кількість критики. Вони стверджують, що подібна система харчування в чому не відповідає правильному і збалансованому раціону, оскільки для кожної групи виключаються життєво необхідні білки, вуглеводи або жири.

Так, наприклад, за теорією П. Д’Адамо, для володарів 3 групи крові рекомендується застосовувати чисте вегетаріанське меню. Проте їх організм повинен отримувати змішане харчування, а білки тваринного походження виступають джерелами незамінних амінокислот. Їх можна знайти в таких продуктах, як м’ясо, молоко і яйця.

Ті ж фахівці у своїх відгуках про дієту по групі крові також відзначають, що вегетаріанський раціон буде особливо небезпечним дітям, жінкам дітородного віку та молодим людям, які займаються важкою фізичною працею. А ось для людей з першою групою крові включати в раціон тільки одне м’ясо – дуже небезпечно для здоров’я, оскільки значна кількість білка може активізувати захворювання нирок і печінки.

До достоїнств подібного харчування за групами крові можна віднести той факт, що під час його дотримання з меню повністю виключаються небезпечні для здоров’я продукти. Наприклад, у багатьох випадках не рекомендується вживати свинину, алкоголь та солодощі. Також заборонено пити газовані напої, їсти чіпси і багато іншого.

Теги: