Дієта на вугіллі

Варіанти вугільної дієти для схуднення

вугільна дієта для схудненняВарто розглянути два найбільш доступних і простих варіанти дієти на вугіллі, відгуки на які можна назвати самими позитивними. Згідно з ними, втратити можна від 3 кг за тиждень і від 5 кг – за десять днів. Довше цього терміну дотримуватися принципів вугільної дієти не рекомендовано. Це загрожує низкою негативних наслідків.

Схема перша.

Вона найбільш проста і безпечна. З раціону виключаються борошняні та кондитерські вироби, будь-яка жирна їжа, приготовані за допомогою смаження в олії страви, копченості та соління, консерви. В цілому слід дотримуватися правил здорового харчування, але при цьому ставиться заборона на хліб і макарони, а також на використання рослинного масла, кави, цукру і солі. Перед кожним прийомом їжі слід вживати 2-3 таблетки активованого вугілля. Або з’їдати 2 таблетки з ранку, на голодний шлунок. Їх потрібно обов’язково запивати склянкою теплої води.

Є і більш складний варіант цієї схеми, який передбачає одночасне проведення розвантажувального дня. Наприклад, на кефірі, гречці або сирі. Але таких монодієт, пов’язаних з вживанням вугілля, за ці сім-десять днів має бути не більше двох.

Схема друга.

Вона більш важка і куди менш безпечна для організму. Тим не менш, ця схема вважається дієвою. Хоча б тому, що в основі цієї дієти на вугіллі лежить голодування. Але варто сто разів подумати, перш ніж випробувати подібне на собі.

Потрібно протягом доби пити чисту воду і приймати таблетки активованого вугілля. Ні трав’яні чаї, ні кави, ні мінералка без газу не дозволені. Добовий об’єм препарату розраховується наступним чином: на кожні 10 кг власної ваги – одна таблетка. Округлення проводиться за математичними правилами. Тобто для жінки вагою в 64 кг потрібно 6 таблеток активованого вугілля. А при вазі в 65 кг – вже 7 таблеток.

Дотримуватися дієти на вугіллі не рекомендоване частіше разу на квартал. Крім того, лікарі настійно радять після виходу з вугільної дієти зробити упор на рослинну їжу, включити в раціон вітамінно-мінеральні комплекси. Це допоможе відновити баланс в організмі.

Дієта на вугілліУ боротьбі за струнку фігуру всі засоби хороші! Мабуть, саме цим гаслом користуються автори різноманітних дієт. Оскільки іноді способи знайти заповітні параметри виглядають аж вельми радикально. Якщо різні методики скидання ваги на рисі, кефірі або навіть ананасах вже нікого не дивують, то все частіше опиняються на слуху можливості схуднути за допомогою зеленого кава або дієти на вугіллі, звичайному, активованому, часом здатні здивувати.

Така система ліквідації зайвої ваги може прирівнюватися до різних очищує дієт, оскільки основний принцип її дії – виведення шлаків і токсинів з організму. Адже активоване вугілля є сорбентом, який як магніт збирає на себе весь бруд. Але оскільки їжа у вигляді калових мас зазвичай виводиться на другий-третій день, дієта на вугіллі найчастіше має тривалий термін. Все, що таблетки увберуть в себе, вони усунуть з кишечника тільки через пару днів. Тому якщо на другу добу і вдасться побачити результат, то він проявиться лише за рахунок зникнення рідини.

Але чи можна взагалі вважати вугільну дієту – безболісної панацеєю для позбавлення від складочок і «вушок»? Чи правда вона подарує вражаючий ефект без будь-яких мук? І які підводні камені у цієї методики схуднення є? Відповіді на всі питання – нижче.

Рекомендації, протипоказання та відгуки до дієти на вугіллі

Як уже говорилося раніше, активоване вугілля виступає в ролі сорбенту, що проходить через шлунково-кишковий тракт і забирає з собою всю існуючу бруд. Таким чином, він не тільки чистить кишечник, але і відновлює функції травної системи, усуває газоутворення і здуття живота. Тобто візуально навіть область талії може зменшитися в обсягах.

Крім того, у активованого вугілля є ще одна позитивна властивість, що полягає в полегшенні засвоєння жирів організмом. Що схоже за дією, наприклад, з петрушкою або кропом. Саме з цією метою їх вживають з м’ясом, знижуючи навантаження на органи травлення.

Але оскільки все повинно існувати в балансі, негативні сторони у активованого вугілля теж є. І, отже, їх має вугільна дієта. У першу чергу, вони ставляться до здатності маленької чорної таблетки крім шлаків забирати вітаміни і мінерали, вбираючи їх у свою поверхню. При зловживанні даними медикаментом розвивається дефіцит певних речовин. Підсумком даної дії можуть бути і порушення стільця, і проблеми з травленням, і перебої в роботі інших внутрішніх систем.

Однозначну плюс вугільної дієти для схуднення полягає у відсутності голодного режиму. Хоча існують і жорсткі варіації. Але основна схема не передбачає відмови від нормальної їжі, хоч і урізує раціон. У розумних межах. А тому дозволяє скидати вагу без сильного дискомфорту. І не вимагає при цьому інтенсивних фізичних навантажень. Хоча мінімальні заняття спортом вітаються – при схудненні вони допомагають зберегти шкіру в тонусі.

Багато лікарів залишають аж ніяк не позитивні відгуки до дієти на вугіллі, що цілком виправдано. Але в той же час вони не заперечують того факту, що при очищувальних процедурах, що проводяться в короткостроковий період, за допомогою активованого вугілля дійсно можна скинути пару зайвих кілограм. Але тільки при його використанні в якості допоміжного препарату.

Не можна обійти увагою питання протипоказань до вугільної дієті для схуднення, оскільки їх чимало. Як і всі системи скидання ваги, вона неприпустима при вагітності та годуванні груддю. Крім того, не можна дотримуватися подібної програми особам, які беруть лікарські препарати, в тому числі і протизаплідні засоби: їх дія буде зведено до нуля. Дієта на вугіллі заборонена в дитячому і літньому віці і не припустима при загальній слабкості, після перенесених недавно захворювань. І ні в якому разі не можна сідати на вугільну дієту людям, що мають виразкові ураження слизової шлунка або кишечника і атонію. У групу хвороб, що перешкоджають дієті на вугіллі, входять і проблеми печінки, нирок, підшлункової залози.