11 Лютого, 2015

Яка дієта при отруєнні посприяє якнайшвидшому одужанню?

Дієта при харчовому отруєнні

Не рекомендується нічого їсти протягом доби після отруєння, оскільки їжа не зможе засвоїтися в запаленому кишечнику і тільки спровокує новий напад блювоти. На наступний день вже можна потроху починати їсти, але при цьому необхідно строго дотримуватися дієти при харчовому отруєнні. Меню на найближчі кілька тижнів має складатися з легкозасвоюваній і здорової їжі.

Поява апетиту на другий день – це сигнал про те, що хворий на шляху до одужання. Але не варто відразу багато є, так як це може призвести до рецидиву захворювання. Починати краще всього з сухариків. Оптимальний варіант – зробити їх самостійно, для цього треба білий хліб порізати шматочками по півсантиметра і засмажити в духовці. Дотримуючись дієти при отруєнні, за один раз можна з’їсти не більше 50-100 гр сухариків, запиваючи їх узваром або чаєм без цукру. Харчуватися потрібно дрібно 5-6 разів на день. Якщо через кілька годин після того, як з’їли першу порцію сухариків, самопочуття не погіршився: з’явилася нудота, блювота, болі в животі, то можна відварити собі 50-100 гр рисової або вівсяної каші «розмазні» на воді, без цукру, солі і масла. Протягом другого дня дієти після отруєння у дорослих рекомендується чергувати вживання сухариків і каші.

За умови, що шлунок і кишечник не протестують проти їжі, на третій день можна урізноманітнити вище наведене меню паровими котлетами. При приготуванні фаршу можна використовувати спеції, цибулю або часник, тільки м’ясо і хліб, перекручені на м’ясорубці.

До п’ятого дня дієти при отруєнні у котлети можна додати яєчний білок, молоко і трошки солі для смаку. Цей варіант м’ясної страви вже несе невелике навантаження на травний тракт і поступово готує його до звичайної їжі.

З початком другого тижня дієти меню можна урізноманітнити. Додаються легкі супи на круп’яних або овочевих відварах. При приготуванні овочевих страв можна використовувати квасоля і капусту, так як вони викликають бродіння в кишечнику. Порції, як і раніше, залишаються маленькими, а харчування дробовим. Ось зразкове щоденне меню дієти після отруєння у дорослих:

  • Сніданок. 150 гр вівсяної каші «розмазні» на воді або нежирному молоці, розведеному водою, шматочок сухого білого хліба, склянка компоту з сухофруктів або чаю без цукру.
  • Другий сніданок. Один невеликий банан або склянка компоту з сухофруктів з грінками з білого хліба.
  • Обід. 150-200 гр овочевого супу, 50 гр парових котлет, компот з сухофруктів з сухариками.
  • Полуденок. Сухе, дієтичне печиво, несолодкий чай.
  • Вечерю. 50 гр котлет, рисова каша, компот із сухофруктів.
  • Перед сном. Півсклянки компоту із сухофруктів з половиною чайної ложки меду.

На третьому тижні дієти при отруєнні вже дозволено побалувати себе курячим бульйоном. Його можна додавати в овочевий суп, так і вживати разом з сухариками. З четвертого тижня треба потроху вводити в раціон сирі овочі. Хлібобулочні вироби із здобного тіста дозволено потроху пробувати на 4-5 тижні. Через місяць після отруєння треба починати поступово переходити на звичне меню. Нові страви слід їсти невеликими порціями, і якщо шлунок на них відреагує добре, то тоді можна їх залишити в раціоні.

Дієта при отруєння дитини

Дієта при отруєння дитини Дієта при отруєння дитини нічим не відрізняється від дієти для дорослого. Також рекомендується рясне пиття протягом першого тижня після інциденту, щоб токсини швидше виводилися з організму, і обмежений набір продуктів харчування.

Якщо отруєння сталося у малюка, що знаходиться на грудному вигодовуванні, то на час реабілітації годування материнським молоком не припиняють, а ось прикорм краще на тиждень прибрати з раціону.

Що не можна їсти після отруєння?

Дієта при харчовому отруєнні спрямована на якнайшвидше відновлення організму після перенесеного захворювання. Тому не рекомендується під час одужання є продукти харчування, які створюють навантаження на травний тракт, до них відносяться: кава, фруктові соки, солоні, копчені, гострі страви, яйця, продукти молочнокислого бродіння, жирне молоко, чорний хліб, свіжі фрукти і овочі.

Дієта при харчовому отруєнні Харчове отруєння – захворювання, викликане потраплянням в шлунково-кишковий тракт їжі, що містить токсини. Внаслідок цього у хворого відбувається запалення слизової поверхні травного тракту, з’являється блювота, діарея, в окремих випадках підвищується температура тіла. Дієта при отруєнні спрямована на відновлення нормального функціонування організму, її основні цілі:

  • відновлення водно-сольового балансу і скорочення втрати рідини тілом;
  • створення умов, що сприяють швидкому відновленню пошкодженої слизової шлунково-кишкового тракту;
  • забезпечення організму всіма поживними речовинами, щоб не допустити його виснаження.

Питний режим при харчовому отруєнні

Головне правило дієти при отруєнні – рясне пиття. Чим частіше у людини відбуваються напади блювоти і рідкого стільця, тим більше теплої води він повинен пити. Крім води хворому можна давати спеціальні розчини, що відновлюють кислотно-лужний баланс в організмі, наприклад, «Регідрон», «Гастроліт». В першу добу після отруєння необхідно пити часто, але потроху, щоб не спровокувати новий напад блювоти. Рекомендується вживати рідину щогодини, спершу по одній столовій ложці за раз, потім поступово збільшуючи об’єм до однієї склянки. Дуже важливо дотримуватися такої питної дієти при отруєнні дитини.

На другу добу після отруєння і далі можна пити несолодкий компот із сухофруктів або овочевий відвар. Ось рецепти цих напоїв:

  • овочевий відвар: 1-2 чищені картоплі, моркви або кабачка залити літром води і відварити, відцідити рідину, додати дрібку солі;
  • компот із сухофруктів: 100 гр родзинок або кураги, сушених яблук або груш залити літром окропу, проварити 15-20 хвилин, дати охолонути.

Отримані відвар і настій треба приймати кожні півгодини по півсклянки.

Теги: