2 Червня, 2014

Корисні властивості і протипоказання вишні

Корисні властивості і протипоказання вишні

Цю солодку ягоду знають всі, а її плодове дерево росте практично скрізь, відрізняючись природного невибагливістю і витривалістю. При цьому завидні демонструє вишня корисні властивості, і використовувати її можна дуже широко: заготовлювати про запас, заморожувати або є свіжою. Прихильники різноманітних дієт стверджують, що в сезон її можна їсти скільки завгодно багато, адже ця ягода малокалорійні. Відрізняється вишня корисними властивостями, вона хороша для профілактики певних хвороб і для їх лікування.

Вишня- корисні властивості

Цікаво дізнатися, що звичайна вишня містить в собі вітаміни С, А, Н, Е, РР, групи В, а також органічні кислоти, крохмаль, пектини, вуглеводи, натуральні цукри. З мінералів називають магній, кальцій, натрій, фосфор, калій, сірку, йод, залізо, мідь, цинк, хром, марганець, молібден, ванадій, фтор, бор, нікель, кобальт, рубідій. Деякі з цих елементів, які й визначають корисні властивості вишні, ідеально підходять для профілактики передчасної старості. Антоціани, її природні барвники, – це потужні антиоксиданти, які зміцнюють капіляри, зупиняють старіння клітин, зменшують ймовірність онкології, нормалізують тиск.

Мінерали і вітаміни, які містить вишня, поліпшують діяльність головного мозку і ЦНС, а також беруть участь у процесі кровотворення. В давнину користь вишні була добре відома, і тому відваром з її ягід лікували різні захворювання психіки і навіть епілепсію. У ній, як і в ірге, є кумарини, які знижують згортання крові, і тому є вишневі ягоди рекомендовано людям, у яких є схильність до тромбозів, інфарктів і інсультів. А завдяки високому вмісту фолієвої кислоти і звичайна, і повстяна вишня корисні властивості свої віддає від матері її майбутній дитині. Тому вагітним жінкам, які можуть є багато вишні, дуже пощастило, адже це також відмінний засіб при низькому гемоглобіні і залізодефіцитної анемії.

Вишня- протипоказання

Як і будь-яке інше засіб, який застосовується в лікарських цілях, вимагає вишня уважного ставлення. Так, не можна їсти її кисло-солодкі ягоди у великих кількостях тим, у яких є проблеми з шлунково-кишковим трактом. Після вживання вишні бажано прополаскивать рот, щоб кислий сік не пошкодив емаль зубів. Найбільш корисна саме свіжа вишня, але заморожена теж зберігає багато корисних елементів – це гідна альтернатива в зимовий період.

Має вишня протипоказання: гастрит з підвищеною кислотністю, виразкова хвороба і цукровий діабет. Вишневі наливки і настоянки, а також вина з вишні потрібно робити без кісточок, так як вони можуть виділити синильну кислоту. Не рекомендується готувати компоти способом триразової заливки киплячим сиропом – це може викликати сильні отруєння. Якщо компоти та варення зберігати занадто довго, вони теж можуть стати причиною отруєння, тому вишня, користь і шкода якої повинні бути відомі всім, не така вже й проста ягода.

Листя вишні, корисні властивості

Корисні не лише ягоди вишні, але і її плодоніжки, гілочки, кора і, звичайно, листя. З них готують відвари, які є прекрасним кровоспинну і сечогінним засобом. Вишневі настоянки застосовують при втратах крові, подагра, набряках, водянці, хворобах сечового міхура і нирок.

Віддають засушені листя вишні корисні властивості свої, якщо їх просто додавати в чай ​​- напій отримає тонкий фруктовий аромат і смак, будучи прекрасним засобом для профілактики ГРВІ та ГРЗ. Вітамінний відвар з листя рекомендований як відхаркувальний засіб, його приймають при гепатитах, це прекрасне антисептичний засіб. Рекомендовані відвари з листя як вітамінний засіб під час різних дієт, та й сама вишня калорійність має всього лише в 52 Ккал на 100 р. Нею можна насичуватися, дотримуючись при цьому найсуворішу дієту для схуднення.