3 Червня, 2014

Корисні властивості білої смородини

белая смородина изолированно
Корисні властивості білої смородини

Всі ми чудово знаємо таку смачну і корисну ягоду, як червона смородина. Однак існує ще й біла смородина, корисні властивості якої не менш цінні для здоров’я людини. Це вид червоної смородини, від якої її відрізняє лише колір і смак. А ось характерні для білої смородини корисні властивості і харчова цінність також дуже важливі.

Біла смородина корисні властивості

Біла смородина на наших присадибних ділянках зустрічається набагато рідше, ніж чорна або червона. Але плоди цієї ягоди високо цінуються за високу насиченість корисними речовинами. Це і вітаміни, і цукру, і органічні кислоти. На відміну від чорної, цей вид смородини багатий на пектинові речовини, а значить, з білої смородини легко можна зробити смачне желе, джеми та інші желеподібні десерти. Пектинові речовини корисні й тим, що виводять з організму людини солі важких металів і благотворно впливають на кров.

Біла смородина може досить довго залишатися на гілках кущів (за рахунок того, що самі ягоди не такі ніжні й тендітні, як у чорної смородини). А врожайність цього сорту ягоди набагато вище, ніж у чорної. Біла смородина не боїться посухи і відмінно плодоносить в будь літо.

Така смородина корисні властивості проявляє в свіжому вигляді (хоча можна ягоду і сушити). У ній міститься велика кількість клітковини, пектину, моно-і дисахаридів, органічних кислот, а також вітаміни A, E, C, P, групи B, бета-каротин. У білій смородині є такі макроелементи, як калій, кальцій, фосфор, магній, натрій, залізо.

У цій ягоді немає фарбувальних речовин, а значить, вона не робить алергічні реакції, покращує склад крові, полегшує роботу серця. Найулюбленіший у співвітчизників сорт білої смородини – Версальська смородина, а також Смоляниновський, Голландська та інші.

Вітамін А, що міститься в білій смородині, підвищує імунітет, стимулює обмін клітин, покращує зір, попереджає утворення пухлин, а також уповільнює старіння організму. Цілющі властивості білої смородини захищають організм від шкідливого тютюнового диму.

Вітамін Р покращує стан судин, очищає їх від холестеринових бляшок, покращує склад крові. Також вітамін Р нормалізує процес виділення жовчі, зміцнює клітини печінки. У поєднанні з вітаміном С (який є в білій смородині) він попереджає ризик появи атеросклерозу.

Вітамін Е, що міститься в білій смородині, робить з неї справжній еліксир молодості: він уповільнює процеси старіння в організмі, запобігає розвитку катаракти, покращує роботу репродуктивних функцій.

Вміщені в смородині мінеральні речовини зміцнюють серцевий м’яз і покращують захисні функції організму. Органічні кислоти, за кількістю яких зі смородиною конкурує лише вишня, борються з бактеріями і деякими вірусами, які є збудниками різних кишкових інфекцій. Якщо щодня їсти білу смородину по столовій ложці, можна за два-три місяці значно зміцнити імунітет і позбутися від маси хронічних захворювань.

Протипоказання до вживання білої смородини

Білу смородину, незважаючи на всі її численні корисні властивості, вживати можна далеко не всім. Так, протипоказана ягода при гастритах з підвищеною кислотністю, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.

Листя смородини- корисні властивості

Для здоров’я людини цінні не лише ягоди, а й листя смородини. Корисні властивості вони проявляють у свіжому і сушеному вигляді. І ті й інші можна заварювати як звичайного чаю або подрібнювати і додавати до традиційного напою.

Листя смородини мають і бактерицидними властивостями, тому їх можна сміливо додавати в маринади і соління. До речі, ці прості листочки зроблять ваші заготовки на зиму особливо смачними.