Калорійність смородини

Калорійність варення зі смородини та інших заготовок

Калорійність червоної смородиниУ зимовий і весняний час, коли особливо не вистачає вітамінів і організм схильний до простудних захворювань, особливо актуальні заготовки смородини у вигляді варення, джему, заморожених і перетертих з цукром ягід. Саме в такому вигляді вона зберігає всі свої корисні властивості. Крім того, червона смородина кисліше за смаком, ніж чорна, тому вона більше підходить для консервації, але при цьому в неї зазвичай додають більше цукру. Розглянемо калорійність найпопулярніших заготовок.

Отже, калорійність варення зі смородини, як найпопулярнішою заготовки, становить 284 ккал на 100 грам (Для чорної і червоної смородини відповідно). Приблизно стільки ж калорій містить чорна смородина, перетерта з цукром – близько 278 ккал. Джем зі смородини містить трохи менше – 265 ккал, а от заморожена смородина калорійність має найменшу серед розглянутих заготовок – всього 40 ккал.

Корисні властивості смородини та її протипоказання

Чорна смородина надає сприятливу дію при хворобах шлунка і нирок, зниженій кислотності і гастриті, а також атеросклерозі, недокрів’ї і порушенні обмінних процесів в організмі. Вона має протимікробні і антисептичні властивості, завдяки фитонцидам, які борються зі збудниками дизентерії, стафілококами та іншими небажаними мікроорганізмами, посилюючи дію антибіотиків. Її застосовують як профілактичний засіб від цинги, при кровотечах і низькою згортання крові, прикладають до гнійних ран.

Настій з листя смородини в гарячому вигляді рекомендують при ревматизмі, циститі, сечокам’яній хворобі, подагрі і гіпертонії. А ще їх використовують у складі лікувальних зборів, разом з листям малини, плодами брусниці і шипшини. У косметичних цілях, при прийнятті ванни, відвар листя смородини тонізує шкіру, посилюючи обмінні процеси в ній, розслабляє і заспокоює. Смородину і її сік використовують для зменшення пігментації на обличчі, зміцнення нігтів, її додають до складу масок і мила.

Але, незважаючи на низьку калорійність смородини чорної і безліч корисних властивостей, вона має протипоказання – Тромбофлебіт, з-за високого вмісту фенольних сполук і вітаміну К в ній.

Червона смородина, завдяки вмісту великої кількості калію, допомагає виводити зайву рідину з організму, зменшує набряклість і мішки під очима, надає потогінний вплив, а також позитивно впливає на серцево-судинну систему. Кислі ягоди, завдяки мінімальній калорійності смородини червоної, є відмінним засобом, що вгамовує спрагу і збуджує апетит, а пектини в її складі допомагають виводити всі шлаки і токсини.

Величезна кількість вітаміну В допомагає відновити нервову систему під час стресів, придушити депресію, безсоння і поліпшити настрій. У червоній смородині багато антиоксидантів, вітамінів D і Е, завдяки чому вона покращує стан волосся і шкіри, зменшує прояв зморшок.

Але, незважаючи на величезну користь, червону смородину і її сік забороняють вживати при виразках, хворобах ШКТ, гострих гепатитах і гастритах, а також при гемофілії і поганий згортання крові.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
смородина біла 38 ккал 0,3 г 0 г 11,7 г
смородина чорна 38 ккал 1 г 0,2 г 11,5 г
смородина червона 39 ккал 0,6 г 0,2 г 11 г
сік зі смородини 40 ккал 0,5 г 0 г 7,9 г
компот зі смородини 58 ккал 0,3 г 0,1 г 13,9 г
варення зі смородини 284 ккал 0,6 г 0,1 г 72,9 г

 

Калорійність чорної смородиниОднією з найбільш поширених, корисних, запашних і малокалорійних ягід є смородина – представник сімейства крижовнікових. Росте вона на кущі і дає урожай у вигляді дрібних грон багатонасінні ягід чорного, червоного або білого кольору. Смородина має черешкові листя, злегка опушені знизу. Цвіте кущ з травня по червень, у вигляді дзвонові запашних квіток жовтого кольору, швидко зав’язує ягоди. А ось достигли урожай можна збирати вже з початку липня.

Основними видами смородини є червона і чорна. Відмінність цих сортів полягає не тільки в кольорі самих ягід, їх легко можна відрізнити по аромату. Чорна смородина найбільш запашна і солодка, її плоди і листя мають специфічний аромат, завдяки вмісту ефірних масел, чого не скажеш про більш кислою червоною ягоді. Але калорійність смородина чорна і червона має майже однакову.

Завдяки своїм корисним властивостям і низькій калорійності смородини, ця незвичайна ягода має широке застосування в медицині, дієтичному харчуванні та кулінарії. Запашні ягоди добре поєднуються з випічкою і десертами, з них готують корисне варення, джем, компот, сік, сироп і навіть желе. Незважаючи на високу калорійність варення зі смородини, його рекомендують вживати в невеликих кількостях для профілактики простудних захворювань в холодну пору року. Ягоди вживають у свіжому вигляді, перетирають із цукром, заморожують, сушать, при цьому зберігаються майже всі корисні речовини. А у Франції на основі концентрованого соку смородини виробляють ароматний і оригінальний лікер. Калорійність смородини червоної і чорної дозволяє вважати ці ягоди абсолютно безпечними для фігури, тому застосовувати їх рекомендують не тільки для поповнення організму вітамінами, але і при схудненні. У медицині використовують не лише ягоди, а також листя смородини, завдяки їм роблять спеціальні настойки, загальнозміцнюючі чаї та збори. Яка ж калорійність смородини червоної і чорної, в чому її харчова цінність і користь, а також які корисні заготовки на зиму з неї можна зробити?

Калорійність смородини чорної і червоної, її склад

Як і всі ягоди, смородина калорійність має невелику, що обумовлюється низьким вмістом білків і жирів в ній, тобто її харчовою цінністю. У червоній смородині 0,6 грам білків, 0,2 грами жирів і 11 грам вуглеводів. Калорійність червоної смородини при цьому складає всього 39 ккал на 100 грам. У чорній смородині відповідно 1 грам білків, 0,2 грами жирів і 11,5 грам вуглеводів, тому калорійність чорної смородини становить приблизно стільки ж, а саме – 38 ккал. Така невисока калорійність смородини дозволяє з’їдати її у великих кількостях без шкоди для фігури, як і інші фрукти.

Дієтологи і лікарі рекомендують її до вживання не лише через низьку калорійність смородини, а також як джерело корисних речовин, особливо це стосується чорної смородини. Смачні та ароматні ягоди містять в собі величезну кількість вітаміну Е, РР, А, К, В1, В2, В5, В6, В9, Н, бета-каротину, а за вмістом вітаміну С (200-250 мг) чорна смородина поступається хіба що шипшині. З’їдаючи близько 50 грам чорної смородини або 150 грам червоної, ви забезпечите організм денною нормою вітаміну С. У ній багато заліза, цинку, міді та марганцю, а також калію, кальцію, фосфору, натрію, хлору та інших елементів.

Листя смородини також володіють корисними і лікарськими властивостями, вони містять фітонциди, сірку, магній, мідь, марганець, свинець, срібло, ефірні масла і близько 250 мг вітаміну С.

Що стосується червоної смородини, то тут корисних речовин буде не менше. Незважаючи на те, що вітаміну С в ній в 4-5 разів менше, ніж в чорній смородині, червоні ягоди містять багато заліза, калію, селену, а також вітаміни Р, А, Е, бета-каротин, пектин і фенольні сполуки.

Калорійність смородини зовсім невелика, порівняно з її корисністю для нашого організму, тому сміливо їжте ці ягоди, особливо в свіжому вигляді або перетерті з цукром. Але також враховуйте той факт, що калорійність смородини з цукром буде набагато вище, тому звертайте на це увагу і не зловживайте.