Оладки і їх калорійність

Скільки калорій в оладках

Повернемося до питання про калорійність оладок. Невже тим, хто хоче схуднути, доведеться забути про це смачне блюді? Нічого подібного! Дієтологи стверджують, що калорійність оладок дозволяє з’їдати 2-3 штуки за день. Тоді вони не позначаться на тілі у вигляді зайвих кілограмів і сантиметрів. Калорії оладок не такі вже великі, хоча все залежить від самого рецепта. Співвідношення білків, жирів і вуглеводів в калорійності оладок наступне:

  • Білки: 5 грам (приблизно 30 кКал);
  • Жири: 4,9 грам (приблизно 50 кКал);
  • Вуглеводи: 32,6 грам (приблизно 113 ккал).

Разом: калорійність оладок – 193 калорія на 100 грамів. Одна оладки важить приблизно 30 грам. Тобто в одному оладку приблизно 58 ккал. Погодьтеся, не так вже й мало. Як говориться, необхідно у всьому знати міру, тоді не потрібно підраховувати калорії оладок. Від двох-трьох штук ви не видужаєте, калорійність оладок в цьому випадку не потурбує вас.

Калорійність кабачкових оладок

Скільки калорій в оладкахЯк можна зменшити калорійність оладок? Ну, по-перше, ви можете їх їсти без сметани або джему. А по-друге, приготуйте кабачкові оладки. Калорійність кабачкових оладок в два рази менше, ніж звичайних. Подивіться самі на розкладку поживних речовин:

  • Білки – 3,5 грам
  • Жири – 7 грам (що майже в два рази нижче, ніж у звичайних оладках з борошна)
  • Вуглеводи – 15, 5 грам

Разом: калорійність оладок з кабачка – 139 кКал. Це менше, ніж калорійність оладок з борошна. Тим, хто худне або сидить на дієті, це буде знати дуже корисно. Замініть хоча б одне приготування борошняних оладок на кабачкові, і ви зможете зменшити кількість калорій, не напружуючись!

Сьогодні існує велика кількість оладок, різних видів і з різними інгредієнтами. Картопляні оладки, кабачкові, капустяні, манні, яких тільки немає. Звичайно, всі вони будуть відрізнятися за наявності калорій. Але, погодьтеся, вибір величезний. І не потрібно ходити голодними, важливо просто правильно вибрати вид оладок!

продукт калорійність білки жири вуглеводи
оладки з борошна 193 ккал 5 г 4,9 г 32,6 г
оладки з кабачків 139 ккал 3,5 г 7 г 15,5 г

 

Оладки калорійність

Оладки – всіма улюблена з дитинства їжа. Готуються вони швидко. Для їх приготування не потрібні особливі інгредієнти. Борошно, кефір і масло завжди є в запасах у хорошої господині. Традиційні оладки з рідкого тіста з’явилися більше ста років тому. Їх подавали зі сметаною, джемом або варенням. Калорійність оладок цікавить, насамперед, тих, хто сидить на дієті або дотримується правильного харчування. Оскільки смажаться оладки на олії, значить, калорії оладок будуть зашкалювати. Чи так це? Давайте разом розбиратися, скільки калорій в оладках.

Можна сказати, що оладки – це зменшена копія товстих млинців, які раніше пекли на Русі. Цікавий факт в тому, що рецепта традиційних оладок раніше не було, оскільки їх пекли з різного тіста. Оладки готувалися на дріжджах, на опарі, на кислому молоці. Форма і розмір також не мали значення.

Харчова цінність оладок

Будь-яка господиня знає, що основні компоненти оладок наступні:

  • яйця;
  • борошно;
  • сода;
  • кисломолочний продукт або кисле молоко.

У яйцях міститься велика кількість протеїну, амінокислот. Але можна обійтися і без них. Це зменшить калорійність оладок. Без яєць оладки отримують не гірше, ніж з ними. А ось в кисломолочних продуктах чимало мінеральних сполук і білків. При цьому кефір або кисле молоко є основним компонентом цієї страви, без нього не обійтися. Трохи гірша справа з борошном. Пшеничне борошно багата вуглеводами, які дають велику кількість непотрібних калорій, а вітамінів в ній мало. Тому пшеничне борошно для зниження калорійності оладок можна замінити на житнє і додати вівсяних пластівців. Збільшиться кількість клітковини, що благотворно вплине на роботу шлунково-кишкового тракту.