Калорійність млинців

Як знизити калорійність млинців

Млинці калорії
При схудненні важливо, щоб млинці не були занадто жирними. Крім того, зайва жирність млинчиків погано впливає не тільки на те, скільки в млинчиках калорій, але і на те, наскільки корисним або навпаки, шкідливим, виявляться вони для організму. Так, надмірно жирна їжа погано впливає на підшлункову. Отже, найбільш вдалі способи зниження калорійності млинців:

  1. Сковорода з антипригарним покриттям, наприклад, тефлонова. Це саме вдале, що можна зробити. Це відразу знизить кількість калорій в млинцях, знизить в рази жирність млинців і додасть їм смакових якостей, тому що ніщо так не псує млинці, як надлишки масла на сковороді.
  2. Молочна або кефірна основа тесту. Калорійність млинців на молоці буде залежати від рецепту, чи враховується там вершкове масло, яким перемазують млинці. Так, калорійність у млинців на молоці, але з маслом – 332 Ккал. А просто млинці на молоці мають калорійність всього 201 Ккал. Аналогічна калорійність млинців на кефірі – 150-200 Ккал на сто грам.

З прикладу вище ясно, що вершкове масло, як добавку до млинців, що подається на стіл, краще замінити нежирної сметаною або вершками (наприклад, 10% жирності).

Використовувати для начинки пісні види м’яса, фрукти, нежирний сир.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
млинці 233 ккал 6,1 г 12,3 г 26 р
млинці з медом 350 ккал 7,2 г 13,5 м 50,4 г
млинці з маслом 332 ккал 8 г 15,2 г 40,6 р
млинці з грибами 218 ккал 6,7 г 9,9 г 21 г
млинці з сьомгою 313 ккал 11,2 г 14,9 г 33,8 г
млинці зі сметаною 311 ккал 7,1 г 16,3 г 34,3 г
млинці з червоною ікрою 324 ккал 12,7 г 15,2 г 33,7 г

 

Калорійність млинців Млинці – ситне і смачне блюдо російської національної (та і європейської) кухні. Часто побутує думка, що млинці – це одна з тих страв, від якого не варто відмовлятися, якщо хочеш схуднути. Скільки калорій в млинчиках і чи впливають вони на фігуру? Корисна чи це їжа?

Відомо, що млинці – це рідке тісто, яке розтікається по гарячій сковорідці тонким шаром. Якщо млинці виходять недостатньо тонкими, але невеликими – це млинці. Їх подають зі сметаною, сиропом, варенням та іншими добавками. Якщо це тонкі великі млинці – в них загортають начинку. Чи відрізняється калорійність млинців від калорійності млинців? Загалом так, тому, що споживаючи млинці, від сиропу можна відмовитися, в той час як начинку з млинця вже не виймають під час їжі. З іншого боку, до млинців подаються завжди висококалорійні добавки, а в млинці можна покласти що-то більш дієтичне.

У кухнях народів Європи млинці чимось невловимо відрізняються один від одного, як тістом, так і начинкою, і навіть способом подачі до столу. Наприклад, в Шотландії можуть подати млинці на сніданок, на додачу до вівсяної каші, тостів і яєчні. А на півдні Німеччини млинці подають до супу.

Популярні млинці з кленовим сиропом, це блюдо зараз також поширено в Англії і Шотландії, як і на батьківщині – в США і Канаді. А за традицією, в Англії подають їх з цукровим сиропом і лимоном. При цьому в Західній Європі млинці роблять прісними, але в іншому рецептура не дуже змінюється.

Всесвітньо відомий кленовий сироп до млинців – це канадський аналог березового соку в Росії, на батьківщині він вважається національним символом. До речі, калорійність млинці з кленовим сиропом досягає 240-250 Ккал на сто грам. Калорійність сиропу не так вже й висока (260 Ккал на сто грам, трохи вище калорійності млинців), і залишається тільки стежити, щоб він не був підробленим.

Різноманітність начинок рецептів різних країн повною мірою проявляється національний колорит. Так, популярні російські млинці з ікрою, мексиканські тортильї з кукурудзяного борошна, з начинкою з м’яса і квасолі, іспанські млинці по-каталонськи, з начинкою з свинячого паштету зі спеціями, болгарські млинці з баклажанної ікрою, французькі млинці по-бретонськи, з гречаного борошна.

Скільки калорій в млинцях

Калорійність млинців залежить від інгредієнтів. Так як це сложносоставное блюдо, інгредієнти можуть змінюватись. Те, скільки калорій в млинцях, залежить не тільки від складових тесту, але ще і від начинки. А так як начинка може бути найрізноманітнішою, то калорійність млинців вираховують в кожному окремому випадку. У середньому, калорійність млинців становить приблизно 233 Ккал на сто грам.

Млинці вважаються відносно висококалорійним стравою. Але є багато рецептів низькокалорійних млинців, на воді або знежиреному кефірі, наприклад. Начинки теж відрізняються по калорійності: вершкове масло теж вважається начинкою, млинці з маслом – це 332 Ккал. Калорійність червоної ікри – 245 Ккал, а млинців з нею – 324 Ккал. Висока калорійність у згущеного молока, м’яса свинячого (у тих же млинців по-каталонськи). Низька – у млинців з рибою нежирних сортів, з овочами, з сиром (нежирний сир – це 88-100 Ккал на сто грам).

Це смачне і ситне блюдо, але яка його харчова цінність? Саме тісто втрачає ряд вітамінів, що містяться у борошні, при тепловій обробці. По суті, залишається тільки жиророзчинний вітамін А і ряд макро – і мікроелементів, таких, як кальцій, калій, фосфор, натрій і магній. Ще млинці багаті поліненасиченими жирними кислотами, які теж корисні для організму. Начинки зберігають корисних властивостей значно більше, єдине – те, що млинці самі по собі – порівняно важка для шлунка їжа, не варто доповнювати її занадто жирним м’ясом і маслом або занадто солодким сиропом.