29 Травня, 2014

Очищення організму рисом

Очищення організму рисом

Ви любите японську або китайську кухню? Не дуже? А даремно, адже рис – не просто смачний, але і дуже корисний продукт харчування, за допомогою якого можна поправити своє здоров’я. Можливо, ви вже чули про очищення організму рисом. Про це і піде мова в цій статті.

Що цей злак приїдається, говорять тільки ті, хто не вміє його готувати. А якщо знати про користь рису, а також очищення організму рисом, заради здоров’я його можна і полюбити.

Користь рису

Рис на 8% складається з білка. Причому глютену він, на відміну від інших видів злаків, не містить. 78% в рисі – це складні вуглеводи, які відповідають за довгий приплив енергії.

У рисі багато калію, а солі він практично не містить. Є в рисі фосфор, кальцій, цинк, йод, залізо, вітаміни групи В.

Завдяки всім цим властивостям страви з рису використовуються в дієтичному харчуванні. І навіть крохмаль, який міститься в білому рисі, засвоюється повільно і природно, що забезпечує поступове надходження цукру в кров.

Є кілька видів рису, і всі вищеперелічені властивості стосуються не всіх. Так, найбільше нами вживається шліфований рис – білий і гладкий. Однак він здебільшого складається з крохмалю. І не володіє ніякими корисними властивостями. Очищення організму таким рисом також не дасть ніякого особливого ефекту.

Набагато корисніше рис пропарений: в ході його виготовлення в зерно переходять до 80% корисних речовин з оболонки.

Але найкориснішим є рис нешліфований, сірого, коричневого або майже чорного кольору. Він сильно відрізняється за смаком від звичного шліфованого, тому до нього потрібно звикати. Однак цього того варто: такий рис – просто криниця корисних вітамінів і мінералів.

Очищення організму за допомогою рису

Як працює очищення організму рисом? Відгуки про цей метод самі різні: від захоплених до байдужих. Однак не всі використовують правильну методику приготування рису – звідси і відсутність належного ефекту.

Отже, адсорбуючі властивості рису прекрасно підходять для використання його як засобу, що очищає. Сам процес триває від двох тижнів до чотирьох-п’яти. У ході нього і після відчувається легкість, організм омолоджується, йдуть набряки і біль в суглобах, прискорюється обмін речовин.

Як виглядає очищення організму за допомогою рису? Вам потрібно заздалегідь підготувати п’ять ємностей, які можна для зручності пронумерувати. Потім у перший день промити три столові ложки злаку, помістити в першу ємність і залити склянкою холодної води. У другий день воду злити, рис промити і залити свіжою водою. Цього ж дня таким же чином потрібно наповнити другу ємність з рисом – і так робити протягом п’яти днів.

Коли настане шостий день, рис з першої посуду знову промийте, потім зваріть без солі, цукру та олії. З’їжте, ретельно пережовуючи злак.

Після цього першого ємність потрібно знову наповнити рисом, а наступного дня приступити до того, що в другій. І так далі по колу.

Навіщо так складно готувати рис? Щоб вода за цей час вимила з нього крохмаль і інші розчинні речовини. І злак став пористим, вбираючим токсини, шлаки, холестерин і солі.

Так, до речі, вживати такий рис можна тільки натщесерце з ранку, випивши перед процедурою (за півгодини) склянку води. Після цього рисового прийому їжі не можна протягом 4 годин їсти і пити.

До речі, важливо знати, що разом із шкідливими речовинами такий рис виводить з організму і солі калію, важливі для нормальної життєдіяльності людини. Щоб заповнити їх втрати, включіть в раціон продукти, насичені калієм: курагу, родзинки, банани.

Очищення за допомогою рису можна робити не частіше разу на рік. Не можна до неї вдаватися вагітним і годуючим. До речі, супутній ефект очищення – позбавлення від декількох кілограмів зайвої ваги.

Є й інший спосіб очищення кишечника в домашніх умовах за допомогою рису. Він триває всього лише три дні і відноситься до експрес-методів.

Суть його полягає в тому, що приготований спеціальним способом рис потрібно їсти всі три дні – і більше зовсім нічого. Число прийомів їжі може варіюватися, але краще дотримуватися триразового харчування. Важливо не їсти і не пити нічого з 9 вечора. Рис варто їсти повільно, пережовувати ретельно кожну крупинку.

Як приготувати такий рис? Відберіть крупу, промийте і залийте водою, щоб вона покривала рис на 1 см вище. Ніякої солі, цукру або масла. Варіть недовго, щоб рис не втратив форми. Зберігати його можна не довше доби, тобто з’їдати протягом дня.

Захоплюватися водою та іншими напоями не варто, так як рис повинен вивести разом зі шлаками і зайву воду.

Ось і всі рецепти. Якщо все зробити правильно, в результаті ви обов’язково відчуєте поліпшення в самопочутті і позбавитеся від деяких проблем зі здоров’ям.