Повноцінна їжа в подробицях
Яким основним критеріям має відповідати повноцінна їжа, враховуючи особливості саме чоловічого організму?
- Їжа повинна бути смачною (інакше вона просто толком не засвоюється) і різноманітною, містити весь перелік поживних речовин;
- М’ясо обов’язково потрібно, але в міру, воно потрібно і для енергоподпітку, і для росту м’язової маси. Але після 50 років його не слід вживати більше 3-4 разів на тиждень, в інші дні тваринний білок замінювати рослинним;
- Мінімізувати споживання консервів, напівфабрикатів, фаст-фуду та інших сурогатів, де багато консервантів, шкідливих жирів, канцерогенів і мало натуральних поживних речовин;
- Обмежити споживання тваринних жирів, звести до мінімуму сіль і цукор – провокатори набору ваги і виникнення ризиків захворювань серцево-судинної системи;
- Менше смажених страв, перевагу віддавати гасінню, запікання, відварювання, готуванні на пару і вживання сирих продуктів;
- Алкоголь руйнує особистість – це добре відомо. Але мало говориться про те, що з ним з організму вимиваються корисні елементи їжі, нівелюючи користь інших продуктів.
Ризики захворювань і здорове харчування для чоловіків
Травна система – одна з найбільш уразливих в чоловічому організмі. Крім «видових» завдань вона виконує ще й функцію очищення, виводячи шлаки через кишечник. Допомагають у цьому кисломолочні продукти, фрукти та овочі, а також цільнозернові страви, багаті клітковиною.
Хвороби серцево-судинної системи не дарма стоять на першому місці за рівнем смертності, і чоловіків вони вражають частіше, ніж їх супутниць. Більше рідини, фруктів і овочів, менше жирного і субпродуктів – це не панацея, але реальний внесок у «скарбничку» здоров’я. Особливо, якщо посилювати ефект заняттями спортом.
Нервова система також потребує постійної уваги та підтримки. У раціоні харчування для чоловіка солодощі «прописуються» нечасто, але для настрою вони потрібні – це загальновідомо. Ягоди і фрукти, в тому числі сухофрукти, мед і овочі допоможуть і тонус підтримати, і нерви укріпити.
Профілактикою онкології можуть служити продукти, збагачені калієм, бета-каротином і сульфорафаном, а саме: різні види капусти, томати, соя, картопля, шпинат, болгарський перець, кавуни, авокадо.
Гормони і внутрішня гармонія
Щоб чоловік відчував себе завжди «у своїй тарілці», йому важливо залишатися сексуально активним і в більш ніж зрілому віці. Хоча вже після 35-40 починаються гормональні зміни, які можуть призвести до серйозних дисфункциям в діяльності статевої системи і здатності до репродукції. Це стан, схоже з клімаксом у жінок, коли рівень чоловічого гормону тестостерону падає, часто настає стомлюваність, дратівливість і з’являються інші симптоми неблагополуччя.
Виявляється, є прості варіанти купірування даних проблем, на додачу до медикаментозним і общеоздоравлівающее. Харчові активатори чоловічої сили – це продукти в раціоні харчування для чоловіків, що містять цинк, «розганяють» кров і усувають її застої. Такі як креветки та устриці, злакові, печінка, горіхи, морська риба, часник, банани, імбир, червоні фрукти і овочі, капуста.
Якщо ще й позайматися кундаліні-йогою та іншими видами фізичних вправ, що зміцнюють м’язи тазу, позитивний ефект буде помітніше.
Контроль апетиту і раціон харчування для чоловіків
Говорячи про особливості правильного харчування для чоловіків, не можна не згадати таку проблему як «пивний живіт», який часто обтяжує їх вже в досить молодому віці. Стреси, сидячий спосіб життя, надмірності у харчуванні і те саме пиво – і результат очевидний. Доводиться сідати на малокалорійні дієти, влаштовувати розвантажувальні дні, посилено тренуватися в спортзалах і просто частіше бувати на свіжому повітрі.
Богатирський апетит при малих енерговитратах – ще одна серйозна проблема «сильних світу цього». Щоб його знизити, перед трапезами (за 20-30 хвилин) коштує випивати склянку води, можна з лимонним соком. В якості перекусів між основними прийомами їжі краще всього використовувати кефір та інші кисломолочні продукти, несолодкі фрукти.
Сигнал про насичення надходить у мозок не відразу, і якщо їсти швидко, то неминуче переїдання: людина не встигає усвідомити, що наївся, і продовжує «кидати в топку» нові калорії. Їсти не поспішаючи – простий, але слушну пораду дієтологів.
Тривалість життя чоловіків в світі (усереднений результат) на 5 років менше, ніж у жінок. А в Росії цей розрив більше 10 років. Індивідуальні цифри сильно різняться, проте, проблема здоров’я сильної половини людства надзвичайно актуальна. В ряду факторів, що впливають на чоловіче довголіття, харчування займає важливе місце. Як воно здатне продовжувати життя, постараємося зараз розібратися.
«Алгебра» правильного харчування для чоловіків
Здоров’я і довголіття чоловіків залежать від умов навколишнього середовища, рівня стресів, сімейного благополуччя і ряду інших факторів. Здорове харчування для чоловіків – вельми значущий компонент, тим більше що його роль дуже часто недооцінюють. Жінки частіше замислюються про грамотному підході до меню, стежать за своєю фігурою, забуваючи, що їхні партнери підчас ще більш уразливі, оскільки відчувають надлишкові нервові навантаження як головні «добувачі».
У чоловічому харчуванні, в силу їх фізіологічних особливостей і потреб м’язової маси потрібна підвищена кількість білка: це аксіома. Вуглеводи потрібні по мінімуму, і то краще уникати простих (цукор, білий хліб, солодощі), воліючи складні (мед, крупи, фрукти). Жири необхідні, але бажано у формі полінасищенних жирних кислот, яких багато в горіхах, бобових, морській рибі, молочних продуктах. Вітаміни, клітковина, мінерали – обов’язкові компоненти розвитку організму, тобто на столі повинні бути присутніми овочі, фрукти, зелень.