14 Квітня, 2015

Принципи харчування для набору маси

Спортивне харчування для набору маси

Правильний раціон спортсмена можуть доповнити спеціальні спортивні добавки. Спортивні добавки – допоміжний засіб при харчуванні для набору маси. Спортивне харчування для набору маси дозволить набрати масу тіла і збільшити витривалість і силові показники за більш короткий період, у порівнянні з тим, якщо просто правильно харчуватися.

Тим, хто хоче правильно харчуватися, треба обов’язково розібратися, що представляють собою спортивні добавки, адже можна купити продукт, який може зашкодити здоров’ю.

Отже, в спортивному харчуванні для набору маси можна використовувати:

  • Гейнер – висококалорійну суміш вуглеводів і білків, яка допоможе заповнити втрату енергії і стимулює м’язовий зростання. Купити корисний людям з прискореним метаболізмом, яким досить важко набрати вагу.
  • Креатин – забезпечує інтенсивний ріст м’язів, збільшує силові показники. Продається ця добавка у вигляді капсул або порошку. До складу продукту входять вуглеводи, що робить його більш поживним.
  • Купити протеїн (молочний, соєвий, сироватковий, яєчний, казеїн і комплексний), амінокислотні комплекси.
  • Предтренировочний комплекс – добавка, до складу якої входить L-аргінін, креатин, мікроелементи і вітаміни. Всі компоненти роблять спортивне тренування більш продуктивною.
  • Протеїнові батончики – смачна і поживна альтернатива протеїнових коктейлів.
  • Вітамінно-мінеральні комплекси – корисні компоненти, необхідні нашому організму. Спортсменам необхідна подвійна порція мінералів і вітамінів, особливо це стосується харчування для набору м’язової маси дівчатам, так як жіночий організм дещо слабше чоловічого.

Зараз набрати масу без спеціального харчування складно, так як багато сучасні продукти не мають тієї енергетичної цінності, яка просто необхідна для посилено тренується організму.

Харчування перед заняттями спортом

Харчування перед фізичним навантаженням повинно забезпечити зростання м’язової маси. Під час прийому їжі перед тренуванням в організм має надійти близько двадцяти грамів білка і близько п’ятдесяти грамів повільних вуглеводів.

Орієнтовний раціон харчування може виглядати так: нежирна птах і гарнір з складних вуглеводів, нежирні сорти риби і запечена картопля, нежирне м’ясо і гарнір, сир і цільнозерновий хліб. Треба стежити, щоб обсяг порції не перевищував обсяг сніданку. За годину до занять можна випити протеїновий гейзер.

Шкода і користь спортивного харчування

Режим харчування для набору масиЯкщо харчування для набору маси підібрано правильно, то воно приносить тільки користь. Перелічимо плюси спортивного харчування:

  • прискорює набір м’язової маси – добавки не дають нашим м’язам руйнуватися, вони підживлюють їх протягом доби:
  • збільшує кількість енергії – спортсмен може тренуватися довше і отримувати від тренування максимальний результат;
  • замінює звичайну їжу при необхідності.

В деяких відгуках спортсмени відзначають, що протеїни не дають достатньої енергії для занять. Однак якщо розібратися, вони мають зовсім інше призначення. Якщо вам потрібна спортивна добавка до їжі, яка буде задовольняти всі потреби організму, то купуйте комплекси, в яких будуть поєднуватися всі необхідні компоненти.

Є думка, що при регулярному вживанні гейзера посилено накопичується жирова тканина. Однак так відбувається тільки в тому випадку, якщо людина або неправильно вживає гейзер або обрав добавку низької якості.

Відгуки про харчування для набору м’язової маси в основному позитивні, що ще раз підтверджує його ефективність і корисність.

Харчування для набору масиПочинаючі спортсмени роблять все можливе для того, щоб набрати м’язову масу. Необхідно враховувати, що при живленні для набору маси організм повинен отримувати більше калорій, скільки він може витратити при життєдіяльності, причому дуже важливо, яка кількість білка за добу вживає людина. Сьогодні ми поговоримо про правила режиму харчування для м’язового зростання, обговоримо, які існують добавки для спортивного харчування, зупинимося на користь і шкоду спортивного харчування для росту м’язів.

Правила режиму харчування для набору маси

В режимі харчування для набору маси одним з найважливіших показників можна вважати частоту прийому їжі. Якщо організм буде надходити достатня кількість білків, вуглеводів і жирів, то зростання м’язів не припиниться. Для набору ваги треба харчуватися не менше п’яти-шести разів на день, а перерва між їжею не може перевищувати трьох годин. Дробове харчування не перевантажить шлунок, але в той же час організм отримати добову норму калорій.

Бажано намагатися їсти в один і той же час, адже для організму для набору ваги дуже важливо, щоб дотримувався правильного режиму харчування. Якщо ви будете приймати їжу не пізніше ніж за дві години до початку занять, то отримаєте необхідний для тренування заряд енергії.

Добова потреба в білку і калоріях залежить від ступеня рухової активності, однак, при будь-якому способі життя для росту м’язів необхідно, щоб в організм надходила на 15% більше калорій, ніж він витрачає.

При харчуванні для м’язового зростання дуже важливо контролювати норму добового споживання білка. У середньому ця норма становить приблизно два грами на кілограм маси тіла. При цьому треба розуміти, що білок – м’язовий будівельний матеріал, який неможливо замінити іншими калоріями.

Якщо при заняттях спортом ви збільшили калорійність їжі на 15%, однак при дотриманні тренувального і харчового раціону м’язова маса не зростає, тоді треба збільшити калорійність добового раціону ще на 10%. Але якщо ця міра не принесла належного результату, тоді причина не у харчуванні.