29 Квітня, 2015

Кому можна сидіти на дієті?

Можна сидіти на дієті під час вагітності?

можна сидіти на дієті при вагітностіЧи можна при вагітності сидіти на дієті? Багато зарубіжні дослідження доводять той факт, що під час виношування дитини майбутнім мамам потрібно дотримуватися здорового і збалансованого харчування. Але це зовсім не дієта для контролю маси тіла.

До такої думки прийшли слов’янські вчені. Вони переконані в тому, що здоровий раціон здатний запобігти більшість негативних наслідків під час пологів.

Крім того, статистика підтверджує, що 33% жінок, які дотримувалися збалансованого харчування, уникли небезпечної прееклампсії. Тому вагітним можна сидіти на дієті, але вона повинна бути заснована тільки на здоровому раціоні.

Також статистика свідчить і про те, що в період вагітності майбутні мами набирають більше ваги, ніж належить. Зайва вага може викликати різні ускладнення, як під час виношування дитини, так і в процесі пологів.

Якщо у жінок відзначається велика надбавка у вазі, тоді лікар може призначити спеціальну дієту для контролю маси тіла. Але однозначної відповіді на питання, скільки можна сидіти на дієті майбутнім мамам в подібних ситуаціях, немає.

Терміни обмеження калорійності раціону для вагітних жінок повинен встановлювати тільки досвідчений фахівець. А весь процес схуднення здійснюється під його пильним наглядом.

Слід зазначити, що вагітним можна сидіти на дієті ще і в тих випадках, коли лікар встановив підвищений рівень солі в організмі. Це призводить до скупчення рідини в тканинах, що в свою чергу спричиняє появу набряків тіла.

Суть подібних дієт полягає у відмові від солі. Тобто під час приготування їжі майбутнім мамам слід обмежити її вживання, а також кілька видів продуктів, які здатні затримувати рідину в організмі.

А ось, скільки можна сидіти на дієті без солі, вам також повинен повідомити лікуючий лікар. Тому як у кожної жінки, період вагітності протікає по-різному.

можна сидіти на дієтіУ боротьбі із зайвою вагою у багатьох виникає запитання: «чи Можна сидіти на дієті»? Тому подібні системи живлення – це обмеження свого щоденного раціону, яке може пасувати не всім людям і не у всіх ситуаціях.

Більшість медичних фахівців до дієт відносяться скептично. І найчастіше вони виступають їх противниками, за винятком випадків з пацієнтами, яким вони необхідні під час перебігу захворювання.

Однозначних відповідей на питання, чи можна сидіти на дієті саме вам, знайти практично неможливо. Для цього слід звернутися за допомогою до досвідчених дієтологів. На підставі повного медичного обстеження вони зможуть правильно підібрати індивідуальну систему харчування, яка не тільки буде сприяти схудненню, але і кращим чином позначиться на вашому здоров’ї.

Крім того, слід виділити ряд захворювань, під час яких категорично заборонено виконувати різноманітні низькокалорійні раціони. Також важливо знати і про те, що дієтичних систем живлення існує величезна кількість. Тому обмеження можуть поширюватися не на всі їх види. У даній статті разом з вами ми спробуємо з’ясувати, кому дієти категорично протипоказані.

Категорії людей, яким протипоказані дієти

Перш ніж дати відповідь на питання, до якої категорії людей можна сидіти на дієті, слід виділити основні недоліки таких систем живлення. Вважається, що будь-яка дієта тягне жорстке зниження калорійності їжі і зменшення певних продуктів харчування. Наприклад, багато методики схуднення обмежують кількість м’яса, молока, жиру, цукру, солі та інших продуктів.

У зв’язку з цим, в організм надходить недостатньо поживних речовин і мікроелементів, що спричиняє істотні порушення в його роботі. А під час жорстких монодієт, коли протягом дня слід вживати тільки один вид продукту, а всі інші знаходяться під забороною, відбувається порушення метаболічних процесів в організмі. Тому монодієти вважаються найбільш небезпечними для здоров’я людини.

Більшості людей, яким можна сидіти на дієтах, з обережністю слід ставитися до вживання екзотичних фруктів, овочів та страв, приготованих на їх основі. Такі види продуктів незвичні для нашого організму, тому в процесі схуднення можуть виникати розлади шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції або інші негативні наслідки.

Будь-які дієти для схуднення категорично заборонено людям, у яких відзначаються різні хронічні захворювання. Також не рекомендується дотримуватися дієтичні системи живлення при будь-яких порушеннях травлення. Особливо вони небезпечні при гастритах, виразках шлунка і проблеми з кишечником, а також різних захворюваннях серця, печінки, нирок і жовчних шляхів.

Важливо відзначити і той факт, що перед багатьма батьками дуже часто стоїть питання про те, чи можна дітям і підліткам сидіти на дієті. Позитивний відповідь слід дати лише в тому випадку, коли такі системи живлення приписані лікарем індивідуально вашій дитині. В інших ситуаціях дієта може завдати істотної шкоди підростаючому організму.

Підліткам не рекомендується дотримуватися дієти в період статевого дозрівання. Пов’язано це з тим, що низькокалорійний раціон може спровокувати порушення синтезу статевих гормонів. Такі зміни можуть призвести до безпліддя, порушень репродуктивних функцій організму, а також до інфантилізму.

У дитячому віці дієти теж заборонені. У цей час відбувається активний ріст організму, коли витрачається більша кількість калорій. Тому багато обмеження в харчуванні можуть призвести до суттєвих порушень розвитку. Відповідно і відповідь на питання, чи можна дітям сидіти на дієтах, буде негативним.

Також важливо відзначити, що багато обмеження дитячого та підліткового раціону призведуть до порушень нормальної роботи всього тіла. У цей період почнуть псуватися волосся, нігті і зуби. У більшості випадків проявляються проблеми зі шкірою обличчя, що, безсумнівно, вплине на спілкування в колі однолітків.