Шкідливі і корисні продукти харчування
В раціоні харчування при запорах має бути оптимальна кількість вуглеводів, жирів і білків та інших поживних компонентів і вітамінів. При закрепах треба пити не менше півтора літрів води, якщо немає захворювань нирок.
Бажано виключити з раціону такі продукти:
- яйця, зварені круто або смажені;
- листкове і здобне тісто;
- копченості, консерви;
- фаст-фуд;
- жирні сорти риби, м’яса, птиці;
- солоні, гострі і жирні заправки і соуси;
- гірчиця, хрін, гострий перець, цибулю, гриби, редис, редька, ріпа;
- чорниця, айва, кизил;
- кондитерський крем, шоколад, кисіль, міцний чорний чай, чорну каву;
- рисова та манна каша;
- алкогольні напої.
Перерахуємо корисні продукти харчування при запорах у дорослих:
- вершкові і рослинні масла;
- хліб із пшеничного борошна грубого помелу;
- житній хліб, дієтичні хлібці, несдобная випічка;
- нежирне м’ясо, риба, птиця, молочні сосиски, морепродукти;
- ягоди, свіжі фрукти та овочі;
- каші, макарони, бобові культури;
- кисломолочні продукти;
- супи (холодні овочеві, фруктові);
- овочева ікра, нежирна шинка, вимочений оселедець;
- фруктові десерти, варення, мед, мармелад, пастила, варення, зефір;
- сметанні, фруктові і молочні соуси;
- зелений чай, цикорій, сурогатну каву.
Правильне харчування при запорах у дітей
Діти теж досить часто страждають від розладів травлення, тому батькам дуже важливо контролювати поведінка малюка, його активність, апетит і режим дня. Сором’язливий дитина не розповість вам про проблеми зі стільцем, тому дуже важливо розмовляти з ним у довірчій, делікатною манері.
Раціон харчування при запорах у дітей має включати рясне пиття, велика кількість продуктів рослинного походження. Відмінно допомагають свіжі овочеві соки, одноденний кефір. Якщо дитині не подобаються овочеві соки, то можна робити їх наполовину з фруктовими.
Дуже корисно готувати вівсяну кашу або додавати вівсяні висівки у вже готові страви. Вони благотворно діють на шлунок і кишечник. У вівсянку можна покласти чорницю або розмочений чорнослив, від них каша буде смачніше і корисніше.
Харчування при запорах бажано поєднувати з легкими фізичними навантаженнями. Необхідно ретельно стежити за тим, наскільки регулярно дитина спорожняє кишечник, і звертатися до фахівця при необхідності.
У сучасної людини нерідко порушується робота травної системи. Захворювання травного тракту можуть розвиватися із-за стресів, регулярного переїдання, вживання продуктів, шкідливих для нашого організму. Запор – сама пікантна, але разом з тим і найбільш поширена проблема сучасності.
Якщо кишечник не спорожняється вчасно, то відходи життєдіяльності поступово накопичуються в організмі і гниють, викидаючи в плазму крові токсини і отруюючи наш організм. Ураження організму продуктами розпаду проявляється головним болем, шкірними висипаннями та іншими ознаками. Правильне харчування допоможе не допустити проблем з травленням. Давайте розглянемо особливості правильного харчування при розладах травного тракту, перерахуємо корисні і шкідливі продукти харчування при запорах у дітей і дорослих.
Особливості правильного харчування при запорах
Фахівці виділяють два основних типи закрепів – спастичний та атонічний. Атонічний тип запору виникає при зниженні перистальтики кишечнику, а спастичний тип провокують скорочення стінок кишечника. Лікувальне харчування при запорах у дорослих допоможе відновити моторику кишечника і налагодити своєчасне щоденне випорожнення.
При спастичному запорі треба виключити грубу їжу, яка може травмувати стінки кишечника, а вживати оброблену рослинну їжу. Овочі треба відварювати, перетирати або готувати з них пюре.
Якщо у вас трапляються запори атонічного типу, то необхідно збагачувати раціон продуктами, багатими клітковиною, харчовими волокнами і рослинними жирами. Починайте день зі склянки води з медом, фруктового салату або овочевого соку. На вечерю приготуйте овочевий салат і відварну рибу. Щоб поліпшити перистальтику кишечника, пийте свіжі соки з моркви, шпинату і буряків. За необхідності можна влаштувати розвантажувальний день на капусті або яблуках.
Проносні препарати краще не приймати самостійно, адже регулярне використання стимулюючих препаратів викликає звикання, а в підсумку зводить до мінімуму лікувальний ефект від ліків.