Калорійність печериць

Корисні властивості печериць

Калорійність смажених печерицьШампіньйони – один з небагатьох видів грибів, який практично не має протипоказань, окрім індивідуальної нестерпності і дитячого віку до 14 років. Проте слід бути обережними при вживанні їх під час вагітності та в період годування груддю. У всіх інших випадках дані гриби абсолютно безпечні, є не тільки смачною, але й корисною їжею, і це не тільки завдяки низькій калорійності печериць.

Вони відмінно справляються з нападами головного болю, покращують стан шкіри, увага і пам’ять завдяки наявності в їх складі лізину і аргініну. Також ці гриби володіють сильними антибактеріальними і протипухлинними властивостями, нормалізують апетит, зміцнюють імунітет, знижують ризик появи атеросклерозу і захворювань серця, регулюють рівень шкідливого холестерину в крові. Сушені шампіньйони рекомендують при гепатиті і виразкової хвороби. Завдяки малій кількості цукрів їх можна вживати при цукровому діабеті та ожирінні, а невелика кількість натрію дозволяє вживати їх при солі дієті.

Крім усього цього, в них міститься багато незамінних амінокислот і білка, тому ці гриби ще називають «другим м’ясом». Даний факт свідчить про те, що печериці надзвичайно важливі не тільки в дієтичному харчуванні, а й для спортсменів і вегетаріанців.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
печериці свіжі 27 ккал 4,3 г 1 г 1 г
печериці заморожені 22 ккал 2,4 г 0 г 3,7 г
печериці консервовані 12 ккал 1,6 г 0,2 г 0,9 г
печериці смажені 40,1 ккал 3,7 г 1,9 г 2,9 г

 

Калорійність печерицьПечериці в наш час – один з найбільш доступних видів грибів, за якими не обов’язково ходити в ліс, бо вони продаються в будь-якому супермаркеті. Крім невисокої ціни, ці гриби мають ряд інших переваг і корисних властивостей, крім того, калорійність печериць досить низька, що робить їх цілком дієтичним продуктом.

Ці гриби відносять до пластинчастих представникам сімейства Шампіньоновие, а «печериця» перекладається з французької як «гриб». Існує близько двохсот видів печериць, і майже всі вони їстівні. Вперше їх почали вирощувати в сімнадцятому столітті в Італії, але гриби дуже швидко знайшли популярність і перебралися до Франції і Швейцарії, а пізніше охопили й всю Європу. Зараз їх вирощують майже в усіх країнах світу, в тому числі і в Росії, Польщі, США, Нідерландах, країнах Африки, Австралії та Азії.

Печериці дуже невибагливі, оскільки їх можна вирощувати навіть вдома, в спеціально обладнаних підвалах, головна умова – це підвищена вологість і наявність угноєної грунту. Незважаючи на доступність і поширеність, печериці вважають делікатесними грибами, тому їх використовують у багатьох авторських стравах, з їх допомогою у всьому світі створюються цілі кулінарні шедеври. Завдяки низькому вмісту калорій в печерицях їх використовують навіть при дієтах.

У кулінарії ці гриби надзвичайно цінуються, оскільки володіють невисокою калорійністю, неповторним ароматом і приємним грибним смаком, який зберігається навіть при тривалій температурній обробці. За допомогою них можна приготувати будь-яку страву: як вишукане ресторанне, так і повсякденне повсякденне. Вони чудово поєднуються з рибою та м’ясом, овочами і зеленню, з них готують супи, салати, другі страви, закуски, випічку і т.д.

Крім того, печериці вживають як самостійну страву в сушеному вигляді, їх відварюють, маринують, консервують, смажать, тушкують, запікають і навіть фарширують. Тому щоб визначити, скільки калорій в печерицях, необхідно враховувати спосіб їх кулінарної обробки. Калорійність печериць смажених буде найвищою, оскільки при смаженні використовується рослинне або вершкове масло, яке додає «ваги» страви. Тому, якщо ви стежите за фігурою, постарайтеся уникати смаженої їжі. Сьогодні ми поговоримо докладніше про склад та калорійність печериць залежно від типу кулінарної обробки, а також про їх корисні властивості.

Скільки калорій в печерицях залежно від способу приготування?

Дані гриби мають невелику харчову цінність, тому калорійність печериць досить низька. Це пояснюється їх хімічним складом і малим вмістом жирів і вуглеводів (1 і 1 грам відповідно), однак білків в них міститься більше – 4,3 грама на 100 грам. Тут також присутні харчові волокна, вода і невелика кількість насичених і ненасичених жирних кислот.

Незважаючи на невисоку калорійність, печериці мають досить багатий вітамінно-мінеральний склад. У них міститься багато вітамінів групи В, вітаміни РР, С, Е, А і бета-каротин. Серед важливих макро- і мікроелементів в них найбільше заліза, цинку, йоду, калію, фосфору, хлору, магнію та інших елементів.

Таким чином, калорійність печериць у свіжому вигляді становить всього 27 ккал. Однак цей показник змінюється в залежності від способу кулінарної обробки. У печерицях консервованих і маринованих 12 ккал, в варених калорій також небагато – близько 20 ккал, а от калорійність печериць смажених становить 40,1 ккал, що значно вище калорійності печериць в свіжому вигляді. Трохи менше це значення для тушкованих і запечених печериць – близько 35 ккал, а ось калорійність печериць фаршированих безпосередньо залежить від їх начинки і коливається в межах 33-42 ккал.

Оскільки у смажених печериць калорійність вище всього і в них міститься масло, то їх вважають досить жирної і важкою їжею. Дієтологи стверджують, що хітин у складі грибів погано засвоюється організмом, а в поєднанні з жирами негативно впливає на фігуру, тому їх не рекомендують вживати у вечірній час доби, а також дітям до 14 років. Однак при невисокій калорійності печериці швидко насичують організм і усувають відчуття голоду, а у відварному і запеченому вигляді їх рекомендують для зниження ваги багатьом худне людям.