Калорійність авокадо – 200 ккал
Білки: 2 г
Жири: 16 г
Вуглеводи: 7,4 г
Авокадо – ще один «прибулець» з екзотичних країн. Цей живильний фрукт дуже багатий білками і корисними речовинами, він допомагає вирішити проблеми з вагою і здоров’ям. І хоча на наших столах він ще рідкісний фрукт, наш сьогоднішній інтерес до нього можна назвати прокидається – ми готуємо салати з авокадо, додаємо його в роли, а також цікавимося, яка калорійність авокадо і чому він сприяє схудненню.
Незважаючи на те, що калорійність фрукта здається високою (200 ккал на 100 г м’якоті), до її складу не входять шкідливі жири і цукор, тому завдати шкоди фігурі він не може. А ось яку користь надасть включення авокадо в ваш раціон, читайте далі.
Корисні властивості авокадо
З точки зору народної медицини в авокадо корисно абсолютно все – і листя, і плоди, і насіння. Листя і насіння мають дезінфікуючими і загоюючими властивостями, тому відвар з них можна приймати при ентероколітах, дизентерії, хронічних колітах. А плід містить велику кількість вітамінів (В6, К, Е, С, F). Багаті плоди авокадо калієм і магнієм, фосфором, марганцем, кальцієм, натрієм.
Корисні плоди авокадо при зниженому гемоглобіні, виснаженні, поганий імунітет. Володіє м’якоть авокадо і протиракові властивості, бо містить у великій кількості фітонутрієнти і фітохімікалії, які сприяють руйнуванню пухлин.
До складу фрукта входить рослинний жир, який складається з мононенасичених жирних кислот. Ці кислоти позитивно впливають на стан кровоносних судин і серця, на рівень холестерину в крові.
За участю авокадо швидше засвоюються каротиноїди – ті самі речовини, які відповідають за красиву і молоду шкіру, білі зуби, блиск в очах. Для засвоєння каротиноїдів потрібно вживати 50 г авокадо в день.
Крім того, регулярне вживання авокадо допомагає позбутися дратівливості, втоми, сонливості. Фрукт покращує самопочуття, підвищує працездатність.
Завдяки входить до складу авокадо калію в організмі нормалізується процес передачі нервових імпульсів, регулюється водно-сольовий обмін, поліпшується робота м’язової системи. Авокадо як антиоксидант гальмує процеси старіння.
Плоди і масло авокадо використовуються в косметології: масло відновлює захисні сили шкіри, підвищує її імунітет, а м’якоть плодів захищає шкіру від сухості. Можна використовувати маски з авокадо для сухих, жирних, волосся, що січеться.
Авокадо в дієтичному харчуванні
Авокадо корисний при діабеті, гастриті, катаракті, запорах, катарі шлунка, диспепсії. Рекомендований фрукт і як елемент лікувального раціону при недокрів’ї, гіпертонії, атеросклерозі.
Сама м’якоть авокадо являє собою подобу крему, який можна використовувати як приправу до будь-якої страви. До речі, авокадо найкращим чином замінює собою тваринні жири, завдяки яким раціон стає більш здоровим і позитивно впливає на ваше самопочуття.
Скільки калорій в авокадо, насиченому жирами? У 100 г м’якоті близько 200 ккал. Однак це не означає, що фрукт небезпечний для талії: навпаки, його рекомендують включати в раціон дієтологи всіх країн. Справа в тому, що авокадо дуже поживний, і багато з’їсти його все одно не вийде.
Завдяки своєму екзотичному смаку, авокадо використовується в кулінарному мистецтві багатьох країн. У нього тонкий горіховий аромат і кремова текстура. У Мексиці з авокадо готують апетитну закуску: в м’якоть додають спеції, сіль, сік лайма, а потім намазують на тости або кукурудзяні коржі. Як краще поєднувати авокадо з іншими продуктами? Дізнайтеся з таблиці калорійності продуктів харчування.
Авокадо користується популярністю у вегетаріанців – цей плід чудово замінює собою м’ясо. З нього готують салати, додають в вегетаріанські роли, використовують замість м’яса в бутербродах. Втім, як один з елементів правильного харчування авокадо застосовується і в дієтах для схуднення – наприклад, в дієті на 5 днів.
Спробуйте ввести авокадо в свій щоденний раціон – і ви будете тільки у виграші.