Калорійність тіста

Калорійність листкового тіста

Особливістю листкового тіста є тонкі пласти, між якими знаходиться вершкове масло. Його приготування в домашніх умовах заняття досить трудомістке і не окупаються через негативного впливу на фігуру. Калорійність листкового тіста не сильно поступається тому ж показнику для пісочного і становить 304 ккал на стандартні 100 грам, що вважається досить високим значенням.

Харчова цінність листкового тіста на 100 грам виглядає наступним чином:

  • Білки – 6 грам
  • Жири – 17,2 грам
  • Вуглеводи – 40,2 грама

Вуглеводи лідирують, але і жирів в такому вигляді тіста достатня кількість, що обов’язково позначиться на вашій вазі.

Калорійність дріжджового тіста

Калорійність дріжджового тістаНайбільш популярний вид тіста, яке можна приготувати в домашніх умовах, це дріжджове. Ніжне і повітряне, воно не може залишити когось байдужим. Булочки, пиріжки, пироги з такого тіста виходять дуже смачними. Воно буває двох видів – опарним і безопарним. Після замісу тіста і його розшарування, всередині нього відбуваються особливі хімічні процеси, які дозволяють готовому виробу виглядати пишно. Калорійність дріжджового тіста приблизно дорівнює 274 кілокалоріям на 100 грам. Це менше, ніж в попередніх варіантах.

Харчова цінність дріжджового тіста на сто грам виглядає так:

  • Білки – 5,8 грам
  • Жири – 6,4 грама
  • Вуглеводи – 49,3 грама

Калорійність тіста цього виду зменшується за рахунок вмісту жирів. Сюди, як правило, не додають великої кількості вершкового або рослинного масла, які обтяжують консистенцію і вбивають всю пишність.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
тісто прісне 225 ккал 9 г 3 г 40,6 г
тісто пісочне 403 ккал 6,5 г 21,6 г 49,9 г
тісто листкове 304 ккал 6 г 17,2 г 40,2 г
тісто для пельменів 234 ккал 7,9 г 1,4 г 50,6 г
тісто дріжджове 274 ккал 5,8 г 6,4 г 49,3 г

 

Калорійність тестуЯк же ми любимо попити чай з чимось солоденьким. Вибір борошняних виробів в магазинах просто величезний: пиріжки, торти, печива, пряники і багато іншого. Проте всі кулінарні шедеври з тіста, як правило, є калорійними. Вони містять велику кількість вуглеводів і жирів. Калорійність тіста відбивається на фігурі у вигляді зайвих кілограмів. У раціоні будь-яких дієт випічка і тому подібні речі, природно, виключаються. Невже залишатися зовсім без солодкого? Ні, так справа не піде. Без смакоти дуже скоро настане депресія або почнуться зриви близько холодильника. Щоб не доводити себе до такого стану, давайте розбиратися, скільки калорій в тісті.

Вважається, що одні види тіста менш калорійні, ніж інші. Чи справді це так?

Харчова цінність тіста

Щоб з’ясувати калорійність тіста, необхідно дізнатися його харчову цінність. Якщо пояснювати простіше, то це означає дізнатися, скільки жирів, білків і вуглеводів міститься в 100 грамах продукту. Але калорійність тіста безпосередньо залежить від назв компонентів, а тому доведеться розглядати різні рецепти.

Харчова цінність звичайного прісного тіста, до складу якого входить тільки борошно, вода і сіль, на 100 грам наступна:

  • Білки – 9 грам
  • Жири – 3 грами
  • Вуглеводи – 40,6 грама

Вуглеводи займають тут лідируючу позицію. До складу борошна входить крохмаль, який в нашому організмі перетворюється на цукор і дає нам енергію. Білки, що містяться в борошні, майже не впливають на калорійність тіста. Зате вони дають необхідний матеріал для побудови клітин і тканин. Але в кондитерські вироби додають також цукор і яйця: всі ці компоненти збільшують калорійність тіста, яка не завжди буває так велика, як ми звикли думати. Деякі види тіста – те ж прісне – досить легкі. Тому, якщо ви сидите на дієті, то можете вибрати найбільш безпечний варіант. Пісочне тісто по калорійності вважається самим «важким», і в цьому немає нічого дивного. До його складу зазвичай входить велика кількість жиру (вершкове масло), а тому його «вага» становить 403 ккал на 100 грам продукту. А скільки калорій в тесті інших видів? Розглянемо їх нижче.