Калорійність пиріжків

Скільки калорій в пиріжку?

Скільки калорій в пиріжку?Калорійність смажених пиріжків буде відрізнятися від калорійності печених пиріжків в гіршу сторону. Це природно, оскільки їх готують у великій кількості рослинного масла, яке, усмоктуючись у виріб, збільшує його «вага». Крім того, калорійність пиріжків з м’ясом буде більше, ніж калорійність пиріжків з картоплею або іншим овочевим наповнювачем.

Найбільш популярні начинки:

 • плодово-ягідні;
 • фруктові;
 • м’ясні;
 • з капустою;
 • з картоплею;
 • з яйцями і цибулею.

У середньому калорійність даного виду випічки складає близько 250 ккал на 100 грам. Для тих, хто сидить на дієті, це досить важке блюдо, здатне додати кілька зайвих кілограмів. Давайте подивимося, яка начинка у пиріжки буде давати найменший «вагу»:

 • Калорійність пиріжків з картоплею – 240 ккал.
 • Калорійність пиріжків з яйцем – 270 ккал.
 • Калорійність пиріжків з цибулею і яйцем – 274,3 ккал.
 • Калорійність пиріжків з капустою – 243,6 ккал.

Всі ці значення наведені на 100 грам готового продукту. Не можна сказати, що якась начинка сильно відрізняється в меншу сторону по калорійності. Але якщо є вибір, то варто задуматися. Слід віддавати перевагу варіантам з найменшою кількістю калорій. Наприклад, виробу з цибулею і яйцем. А ось калорійність пиріжків з яйцем без інших добавок не дуже підходить, котрі худнуть.

Калорійність смажених пиріжків і калорійність печених пиріжків

Як вже було зазначено, процес смаження збільшує «вага» страви. У цьому можна наочно переконатися, порівнявши «вага» смажених пиріжків печених в духовці. У 100 грамах останніх міститься менше калорій. Якщо після випічки ви не будете змащувати виріб зверху вершковим маслом, то зможете ще трохи зменшити кількість калорій. Однак, не дивлячись на всі хитрощі, калорійність пиріжків висока. Дане блюдо, як би спокусливо не було, не підходить для меню людей, які хочуть скинути зайву вагу! Десертів для тих, що худнуть чимало. Не варто включати в меню важку випічку: вона тут же осяде на талію та стегна. Щоб швидко перекусити, не купуйте пиріжки, візьміть краще банан або яблуко.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
пиріжки з яблуками 241,2 ккал 4 р 9,4 г 35,4 г
пиріжки з м’ясом 297 ккал 13 р 14 г 28 г
пиріжки з цибулею і яйцем 274 ккал 7,7 г 8,1 г 43,2 г
пиріжки з капустою 243,3 ккал 5 г 8,1 г 38,2 р
пиріжки з картоплею 240 ккал 4,5 г 37 р

 

Калорійність пиріжківПопулярність пиріжків обумовлена широким асортиментом начинок: кожен може вибрати собі до смаку. Історики стверджують, що ці кулінарні вироби з’явилися ще в епоху Середньовіччя. Зараз багато європейські держави вважають пиріжки своїм національним блюдом. Однак саме у стародавній Русі зародився рецепт цієї страви. Здавна у нас пекли пиріжки з різноманітними начинками. Наприклад, існує староруський рецепт з кислою капустою.

До складу даного виробу входить тісто і начинка. І саме від інгредієнтів залежить калорійність пиріжків. Як відомо, випічка не є дієтичним блюдом, тому в цій статті ми розглянемо, скільки калорій в пиріжках, і яка калорійність пиріжків з різними начинками. Але як тут втриматися, коли пиріжки так дивовижно пахнуть! А які вони апетитні на вигляд з цією рум’яною скоринкою!

Харчова цінність пиріжків

На калорійність випічки впливає її харчова цінність. Якщо по-простому, то «вага» продукту залежить від того, скільки білків, жирів і вуглеводів входять до його складу.

Поки ми розглянемо харчову цінність печених пиріжків в середньому, без акцентування на начинку. Отже, в 100 грамах міститься:

 • Білки – 13 грам
 • Жири – 7 грам
 • Вуглеводи – 37 грам.

Як видно, основу становлять вуглеводи. В одному пиріжку середнього розміру приблизно 50 грам. Це означає, що 1 виріб містить приблизно 7,5 грам білків, 3,5 грам жирів і 18,5 грам вуглеводів.