24 Травня, 2014

Мюслі для схуднення

Реклама давно нас переконує в тому, що мюслі для схуднення – це не просто здорова, але і сприяє схудненню їжа. Виробники цього продукту заявляють: якщо регулярно на сніданок готувати мюслі, ви станете більш здоровими, красивими, стрункими.

Так чи корисні мюслі для схуднення? Як їх правильно готувати і в яких поєднаннях вони не так вже корисні, як це може здатися? Звідки з’явилося це блюдо, нарешті? Про все це – в нашій статті.

Про мюслі

Швейцарський лікар-натуропат Макс Бірхер-Беннер, вивчаючи звички харчування сільських жителів, одного разу познайомився з пастухом, якому було далеко за 70. Чоловік виглядав набагато молодше за свої роки, легко рухався по горах і невтомно пас тварин. Він запропонував ученому розділити з ним його трапезу, і той був вражений простотою і поживністю страви, яке йому запропонували.

Це була порція суміші їх перемеленої пшениці з молоком, медом, полуницею і яблуками. За запевненням пастуха, цю їжу вранці та ввечері любили є і його предки, які також, як і він, відрізнялися здоров’ям і довголіттям.

З тих пір мюслі стали все більш і більш популярні. Їх готували з пшениці, вівса, рису, пшона, жита, ячменю. Зерна злаків сплющувати або розліталися, до них додавалися вода, соки, молоко. Інгредієнти змішувалися з нарізаними яблуками, ягодами, подрібненими волоськими горіхами, мигдалем.

Експериментувати зі складом мюслі можна як завгодно, головне – не нагрівається інгредієнти, щоб вони не втратили своїх корисних властивостей.

Отже, мюслі для схуднення, відгуки про які можна прочитати на будь-якому сайті, присвяченому дієтичному харчуванню, готуються так: візьміть пластівці цільнозернових злаків, свіжі фрукти і сухофрукти. Змішайте і додайте води, нежирного молока або натурального соку, розведеного водою. При цьому продукти беріть тільки екологічно чисті. Цукор не додавайте, при бажанні – зовсім небагато меду. Але краще включити до складу мюслі курагу і родзинки, які додадуть солодощі страви.

Щоб блюдо стало придатне до вживання, вам потрібно почекати, поки платівки не разбухнут – інакше їх буде неможливо жувати.

Однак врахуйте, що з додаванням в мюслі меду, цукру або шоколаду їх калорійність (і без того чимала) істотно зросте – до 500-600 ккал за 100 г продукту. І щоб не перебирати з калорійністю, в день рекомендується їсти 30-50 г мюслі з водою або нежирним молоком. І тоді калорійність страви складе близько 150 ккал.

Злаки купуйте свіжі, а зберігайте недовго, інакше вони швидко втратять всі свої корисні властивості. Якщо вам хочеться додати в мюслі тропічних сухофруктів, будьте пильні: яскраві красиві кубики сухофруктів обробляються консервантами з сіркою, і виглядають вони дуже привабливо. Однак ні грама користі в них немає.

Користь мюслі для схуднення

Найкраще готувати мюслі самостійно, але іноді так хочеться купити щось готове: мюслі в фабричній упаковці, а то й зовсім батончики мюслі для схуднення. Однак тут треба бути дуже обережними з складом пропонованого продукту: нерідко в нього включають кокосове і рослинне масло, шоколад, мед, сіль, цукор і патоку.

З такими насиченими жирами і додатковими вуглеводами мюслі стають смачніше, однак на порядок шкідливіше – і для серцево-судинної системи, і для фігури. Так що уважно вивчайте упаковку магазинних мюслі.

Включаючи в свій раціон мюслі, майте на увазі, що за день вам потрібно не забувати вживати продукти з вмістом вітаміну С, так як до складу мюслі він зазвичай не входить (якщо, звичайно, не додати в них смородину, малину та інші ягоди).

Втім, навіть фабричні мюслі виявляться набагато корисніше бутербродів і шоколадок, якими ми звикли перекушувати протягом дня – на роботі чи вдома. Проведіть такий експеримент: виключіть зі свого раціону всі булочки, сендвічі, цукерки, тістечка. І кожен день на сніданок або вечерю (а може, і полуденок – не так важливо) їжте порцію мюслі. Вони прекрасно насичують і довго засвоюються, завдяки чому відчуття голоду знову приходить набагато пізніше, ніж після бутерброда або цукерок.

Через тиждень прислухайтеся до свого організму і поспостерігайте за ним: напевно вживання мюслі благотворно вплине на ваше самопочуття і швидкість втрати ваги.

Клітковина, яка міститься в мюслі у великій кількості, при регулярному її вживанні захищає організм від безлічі хвороб: вона виводить шлаки, радіонукліди, знижує рівень холестерину в крові. А значить, що якщо завести корисну звичку їсти мюслі кожен день, то ви будете захищені від гіпертонії, атеросклерозу, онкології і багатьох інших хвороб сучасності.

Як схуднути, вживаючи мюслі? Сам продукт вам, звичайно, схуднути не допоможе, якщо ви не будете переглядати свій раціон загалом і не втечете до допомоги фізичного навантаження. Однак це блюдо стане джерелом «повільних» вуглеводів і енергії, яка піде на формування красивої фігури.

Якщо вам не хочеться витрачати час і сили на тренування в спортзалі, дізнайтеся, чи допоможе вам система схуднення Слендер Плюс, яка обіцяє схуднення без зусиль.