Калорійність чаю

Зелений чай і його калорійність

Калорійність зеленого чаюЗелений чай є слабо окисленим або зовсім неокисленным видом чаю. Листя чаю фіксуються парою при температурі 170-180 °C. Потім окислення відбувається від одного до двох днів або не проводиться взагалі. Зелений чай окислен всього на 3-12%. Тому калорійність зеленого чаю дуже мала: 0 ккал на 150 мл. Листя зеленого чаю мають зелений або темно-зелений колір. А в приготованому вигляді зелений чай володіє неяскравим жовтим кольором. Його аромат наповнений «трав’яними» нотками. Цей вид чаю цінують не тільки за освіжаючий смак, а й за цілющі властивості. Антиоксиданти, що містяться в зеленому чаї, допомагають спалювати жири організму, не дають “поганого” холестерину накопичуватися в судинах, допомагають печінці виводити токсини. Бажано вживати напій, що не містить будь-яких добавок. Вони збільшують калорійність зеленого чаю і “вбивають” його тонкий аромат. Також багато дієтологи радять вживати зелений чай як окремий вид харчування, що підвищує його цілющі властивості.

Калорійність чаю з цукром та без

При своїй низькій калорійності чай дуже смачний і корисний. Цей напій ми п’ємо практично щодня і по багато разів. В дієтичних цілях важливо знати не тільки, яка калорійність чаю без цукру, але і який показник у чаю з різними добавками.

Наприклад, цукор. Звичайно, калорійність чаю з цукром збільшується. Одна чайна ложка з гіркою (6-8 г) збільшує калорійність чаю з цукром на 28 ккал. А якщо у цей напій додати молока, то калорійність чаю з цукром збільшиться ще на 30-60 ккал. Не дарма на Русі говорили: “Чай і так дар богів, тому не варто його цукром псувати”. Тому людям, що бажають схуднути, рекомендується вживати чай без цукру, так як калорійність чаю без цукру дуже мала.

Калорійність чаю

На закінчення хочеться відзначити. Вибираючи сорт або вид чаю, не варто скрупульозно підраховувати, скільки калорій в чаї. Адже насправді різниця невелика. Приділяйте велику увагу цілющим властивостям чаю і правильному приготуванні цього цілющого напою. А вибір сорту залежить від ваших смакових цілей. Різні сорти чаю треба готувати за певними правилами. Не дарма на Сході багато років існує ціла чайна церемонія. “Чай підносить смак і допомагає досягти витонченості волі”, – так говорив про чай східний мудрець Лю Лян Чжень.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
чай чорний 1 ккал 0,1 г 0 м 0 м
чай зелений 0 ккал 0 м 0 м 0 м
чай з цукром 28 ккал 0,2 г 0,1 г 7,1 г

 

Як відомо, все мудре приходить зі Сходу. Цей вислів найкраще підходить до теми цієї статті. Популярність вживання різних видів чаю в нашій країні зростає. Люди, які серйозно піклуються про своє здоров’я, переходять на чаї. Батьківщина чаю – Китай. У Росії ж чай з’явився тільки в 17 столітті.

Скільки калорій в чаї?

Чай – це напій, який одержують варінням, заварюванням або настоюванням листа чайного куща. Також чаєм називається і сам лист чайного куща. У свою чергу, чайний лист попередньо обробляється спеціальним чином. Підготовка полягає в попередньої сушки (вялении), скручуванні, ферментативному окисленні (різної тривалості) і остаточної сушінню.

Щоб однозначно відповісти на питання: “Скільки в чаї калорій?”, треба розглянути класифікацію чаю. Зараз ми будемо говорити про калорійності чаю без цукру, меду та інших добавок. На калорійність чаю впливає вид окислення і спосіб механічної обробки чайного листя. За типом механічної обробки чайного листа можна виділити основні групи чаю:

  • байхові (розсипний чай);
  • пресовані (цільнолистовий);
  • екстраговані (розчинний).

Але основні характеристики чаю, такі як зовнішній вигляд, аромат, смак настою, залежать від того, скільки часу тривала обробка, і який режим використовувався для ферментативного окислення чайного листа перед остаточною сушкою. Це також визначає калорійність чаю.

За ступенем окислення чай класифікується на два «полярні» категорії. Це зелений чай і чорний. Тему калорійності зеленого чаю ми торкнемося пізніше. А зараз давайте розглянемо докладніше чорний чай і скільки калорій в ньому. Чорний чай самий окислений чай. Його окислення проходить від двох тижнів до місяця. Лист окислюється на 80%. І тому сухі листя мають темно-коричневий або майже чорний колір. А в завареному вигляді змінюється колір від оранжевого до темно-червоного. Його аромат наповнюють квіткові або медові нотки, а смак трохи терпкий, але без гіркоти. І в залежності від того, який чай ви вибираєте (розсипний, цільнолистовий або розчинна), калорійність чаю буде різною. Наприклад, чорний цільнолистового чаю містить 151,8 ккал, а чорний розсипний – 130 ккал на 100 г сухого продукту. Не варто лякатися любителям чорного чаю. Адже одна гуртка чорного ароматного напою містить всього 1 ккал.

Існують також чаї, які знаходяться між чорним і зеленим по ступені окиснення. Тобто чаї, які не пройшли всі стадії обробки. Наприклад, білий чай, жовтий чай. Білий чай з тіпсів в чистому вигляді або з суміші тіпсів і чайних листів. Цей чай має світлий, жовтуватий колір в сухому вигляді. В завареному вигляді має жовто-зеленуватий, більш темний, ніж настій зелених чаїв (з-за більш високого ступеня окислення). Настій має квітковий аромат, солодкуватий смак і залишає приємний, солодкуватий присмак. А жовтий – окислюється на 3-12%, майже як зелений, але перед сушкою проходить процедуру закритого «томління». Тому і вважається елітним видом чаю. Ці сорти напою багаті вітамінами і макроелементами. Вони володіють протизапальним ефектом і допомагають зміцнювати імунну систему і омолоджувати організм людини. Калорійність чаю цих видів відповідно менше: 100 ккал на 100 г сухого продукту, а в завареному вигляді – 1 ккал.