27 Червня, 2014

Плавання для схуднення

Плавання для схуднення

Як гарантовано позбутися кількох кілограмів? Регулярно і гарненько плавати. Чому? Тому що плавання для схуднення – ідеальний варіант, який не дає статичних навантажень, береже суглоби, змушує працювати м’язи нашого тіла і до того ж зміцнює серцево-судинну систему. Плавання стимулює імунітет і газообмін у легенях.

Якщо у вас є можливість вибирати, віддавайте перевагу плаванню для схуднення в морській воді. У ній міститься дуже багато природних солей, і вона є прекрасною альтернативою салонному масажу.

Плавання в басейні для схуднення

Є думка, що за допомогою плавання схуднути дуже і дуже складно. Однак це помилка: фахівці стверджують, що протягом півгодинного «запливу» ви спалите до 400 кілокалорій, а після заняття ваш обмін речовин прискорюється вполовину. Тому ті, хто займається плаванням, витрачають на чверть більше енергії, ніж бігуни, при цьому втомлюються і зношують свій організм не так сильно.

За допомогою плавання ви не навантажите свій організм шкідливим статичною напругою, а також зможете пропрацювати всі групи м’язів. Вода позбавляє від негативу, заряджає бадьорістю і прекрасним настроєм. Так чому б вам не спробувати плавання для схуднення, відгуки про який характеризують цей вид спорту як один з найефективніших у справі схуднення?

Давайте розберемо докладніше, за рахунок чого ви худнете, займаючись плаванням в басейні. У всьому «винні» процеси терморегуляції, за рахунок яких активізується обмін речовин відразу ж, як тільки ви потрапляєте в воду. Якщо у воді ви ще й робите якісь вправи, ви витрачаєте набагато більше енергії, ніж за такий же час в повітряному просторі.

До речі, ці дивовижні властивості води дозволяють займатися плаванням навіть тим людям, яким протипоказані інші види спорту. Плавання корисно і вагітним (тільки до 6 місяців), при захворюваннях хребта, варикозному розширенні вен, при реабілітації травм опорно-рухового апарату. Дуже корисне плавання в басейні для схуднення після пологів, при ожирінні. Масажний ефект від води впливає не тільки на жирові тканини, а й на м’язи і шкіру.

У морській воді, звичайно, плавати набагато корисніше, ніж в басейні. Однак така можливість у нас випадає в кращому разі раз-два на рік. А ось відвідувати басейн ми можемо цілий рік.

Перед тим як розповісти докладніше про правила ефективного плавання, варто розглянути протипоказання:

 • туберкульоз,
 • тиреотоксикоз,
 • хронічний нефрит,
 • епілепсія,
 • венеричні захворювання,
 • лишай,
 • іхтіоз,
 • гельмінтоз,
 • заразні захворювання шкіри,
 • кон’юнктивіт,
 • глаукома,
 • гіпертонія,
 • аритмія і серцева недостатність,
 • атеросклероз.

Що ж, якщо цих захворювань у вас немає, можна сміливо переходити до правил ефективного плавання.

Як плавати в басейні для схуднення

Перед тим як занурюватися у воду, рекомендується зробити невелику розминку, розігріває м’язи. Коли м’язи будуть розігріті, не варто кидатися активно плавати – хвилин 5 потратьте на розігрів у воді. Темп нарощувати потрібно поступово (як і знижувати до кінця заняття).

Якщо ви тільки починаєте займатися плаванням, засічіть час для тренування – його має бути не більше півгодини. Потім поступово подовжуйте свої заняття до 45-60 хвилин.

Температура води для вас повинна бути комфортною. Якщо ви тільки починаєте, підійде 22-28 градусів. Якщо температура нижче, а вам важко терпіти холод, рухайтеся активніше, менше часу відводите на перепочинку і раніше закінчуйте тренування. Слідкуйте за своїм станом – низька температура може привести до переохолодження і судом ніг. Але в цілому в громадських басейнах температура повинна бути мінімум 22 градуси.

Щоб плавання для схуднення мало свій ефект, займатися потрібно 3-4 рази на тиждень. При цьому важливо 80% тренування приділяти плаванню, періодично влаштовуючи відпочинок.

Як плавати? Краще всього комбінувати різні стилі, періодично їх міняти. Плавання кролем дає найбільші результати по спалюванню калорій (570 ккал на годину), брасом – сприяє зміцненню м’язів ніг, стегон і гомілок, батерфляєм – м’язів рук, ніг, преса і хребта. Добре напружуються ноги, якщо плавати «без рук». Щоб вам було простіше це зробити, візьміть в витягнуті руки м’яч або дошку для плавання.

До речі, якщо ви погано плаваєте, плавучі засоби утримають вас на воді, а активна робота ногами дасть відмінний антицелюлітний ефект. Виходить у воді і непоганий масаж живота для схуднення – при плаванні будь-яким стилем.

Ось для вас приблизна схема плавальних вправ. Коли гарненько розімнеться, хапайтеся за надувний інвентар і 5 хвилин енергійно працюйте ногами, імітуючи кроль. Потім 2 хвилини відпочинку (не неробство, а просто зниження інтенсивності навантаження) і знову 5 хвилин імітації брасу. Потім знову 2 хвилини відпочинку – і знову по колу.

Такий комплекс дасть вам можливість пропрацювати квадріцепси, біцепси стегна і сідниць, а також привести в тонус бічну і внутрішню поверхні ніг. Це особливо корисно тим, хто вражений целюлітом.

Поставте собі завдання навчитися плавати швидше і довше, ніж ви могли до початку тренувань. Вам потрібно поступово збільшувати дистанцію, при цьому швидкість не повинна бути високою. З часом покращуйте свої спортивні показники – ви побачите, як швидко це станеться.

Якщо ваша мета – скидання зайвої ваги, то важливо стежити за частотою пульсу під час тренувань. Це повинна бути частота ударів 130-160 на хвилину – тільки з такими показниками можна досить швидко спалити зайві кілограми.

Вмієте плавати кролем? Тоді застосовуйте цей метод кожні 100-200 метрів – тоді ви не тільки схуднете, але і приведете в тонус м’язи ніг, грудей, спини, сідниць.

Нарешті, ви можете використовувати в ході заняття елементи аква-йоги, аквааеробіки та інших водних видів спорту, які вам може підказати ваш тренер. Доповнивши цими елементами своє плавання, можна не тільки урізноманітнити тренування, але і дати навантаження іншим групам м’язів.