4 Червня, 2014

Біг для схуднення: взимку і на місці

Фізичні навантаження (а конкретніше- біг для схуднення) – це обов’язкова умова підтримки стрункої фігури та позбавлення від зайвої ваги. Використовувати одні лише дієти тут не вийде: кілограми підуть, але на їх місці з’явиться обвисла шкіра і слабкі м’язи. Тому активний спосіб життя – важливий пункт у справі ефективного і довгострокового схуднення.

Чому саме біг? Під час бігу для схуднення у вашому організмі прискорюється обмін речовин, витрачається велика кількість енергії, спалюється багато калорій. Кровоносна система насичується киснем, в результаті всі тканини й органи працюють краще, ніж завжди. Заняття бігом значно покращують самопочуття, укріплюють м’язи і допомагають схуднути.

Але бігати треба не абияк, а правильно, в правильній одязі і за правильну дорозі (з м’яким покриттям, а не ямами і неякісним асфальтом). Починати бігати потрібно поступово. Не можна робити це через силу або під час будь-яких болів. Хтось адаптується швидше, а хтось повільніше – це нормально. Комусь і зовсім доведеться почати заняття бігом з прогулянок на свіжому повітрі, в ході яких слід збільшувати відстані і швидкість ходьби.

Вибирайте відповідне місце для бігу – подалі від автотраси або багатолюдних місць. В ідеалі це повинна бути спеціальна доріжка в зеленому парку, з невеликими спусками і підйомами. Якщо спеціального покриття немає – нічого страшного, вибирайте природні лісові стежки (головне – не асфальт, він травмоопасен). Ретельно підберіть собі спеціальне взуття, призначену для бігу, – в ній ногам буде комфортно, а також будуть згладжуватися удари ніг об землю.

Біг для схуднення взимку

Дивлячись на біжать взимку людей, багато хто може подумати, що це занадто екстремально. Хоча насправді нічого особливого в ньому немає – це точно такий же вид спорту, що і катання на лижах чи сноуборді. Для багатьох біг для схуднення взимку– один з кращих видів тренування. До речі, вважається, що цей вид спорту саме в цю пору року не має жодних протипоказань.

Біг взимку – це відмінний метод загартовування. Однак займатися ним можна, якщо вже є хоч якась підготовка. Не варто пробувати зимовий біг тим, хто ще не вміє правильно дихати: не контролюючи дихання, новачки вдихають занадто великі порції повітря, а це не додає їм здоров’я.

Бігати взимку варто по очищеним від снігу доріжках тротуару (в ранкові години вони зазвичай вільні) – тоді вам вистачить 20 хвилин звичайного джоггинга для ефективного схуднення. Якщо ви бігаєте по засніжених дорогах, особливої ​​ефективності в плані схуднення від такої пробіжки очікувати не варто. Однак і це непоганий варіант для підтримки тонусу і тренування витривалості.

Ось кілька порад, які допоможуть вам бігати взимку ефективно і безпечно.

1. Перед пробіжкою обов’язково зробіть розминку (краще всього будинку, щоб не спітніти на вулиці і не застудитися)

2. Дивіться під ноги і уникайте зледенілих ділянок дороги (від падіння можуть не врятувати навіть шиповки)

3. Під час бігу дихайте рівно і тільки носом.

Біг на місці для схуднення

Якщо у вас немає можливості або бажання бігати на вулиці (погані дороги, відсутність вільного часу вранці і так далі), ви можете займатися вдома – для цього існує біг на місці для схуднення. Цей вид бігу не дає такої ефективності, як повноцінні бігові тренування, проте він і не настільки травматичний і стомлюючий. Їм можна займатися вдома, у фітнес-центрі, в гостях або на відпочинку.

Біг на місці насичує організм киснем, добре його розігріває, створює сприятливі умови для роботи всіх капілярів. У результаті організм працює набагато ефективніше, ніж у звичайний час, він виробляє енергію і розщеплює жири і вуглеводи. У процесі такого тренування ви починаєте худнути і зміцнювати своє здоров’я.

Ваш домашній джоггинг може бути і частиною цілого комплексу фізичних вправ – наприклад, почніть з бігу, а закінчите заняття пілатесом.

Таким видом бігу можна займатися як самостійно, так і за допомогою тренажера, який імітує доріжку для бігу. Якщо бігової доріжки немає, постійно міняйте ритм, то розслабляючи тіло, то прискорюючись. Такий метод не дасть організму адаптуватися до незмінному навантаженні і змусить його спалити максимум калорій (на біговій доріжці просто міняйте відповідні режими). Виділіть у день 20-30 хвилин, бігайте і худніть. До речі, з тренажером або без, таким бігом теж краще займатися на свіжому повітрі (або хоча б з відкритим вікном).

Для бігу на місці теж потрібно використовувати спеціальне взуття з подвійною амортизацією. Це дозволить уникнути непотрібних травм стопи, колінних суглобів і хребта.