16 Червня, 2014

Кілька причин, чому ви перестали худнути

Ви ретельно вибрали для себе дієту, вже встигли скинути кілька кілограмів, але далі справа чомусь не йде: вага «завмер» і схуднути ще у вас не виходить.

Знайома картина? І що далі: на дієті варто поставити хрест чи все ж сподіватися на вдалий результат? Якщо ви поміняєте тактику і переглянете спочатку поставлені цілі, все вийде, не сумнівайтеся.

Причина – в монодиете

Такі монодієти, як гречана, бананова, яблучна і рисова дієта, дозволять вам скинути кілька кіло, але продовжувати худнути за допомогою цього методу неможливо: вага зупиниться і падати більше не буде. Те ж саме відбувається і при відмові від мучного, солодкого, жирного. Виходить так тому, що організм звикає до такого харчування і більше не «віддає» зайву вагу.

Що робити? Не вибирати монодієти як програму тривалого схуднення або вчасно переключатися на інші дієти.

ПМС і зупинка ваги

Перед критичними днями досить часто в організмі утворюються набряки. Тому в такий період може затримуватися до декількох кілограмів зайвої рідини. Вихід з такої ситуації простий: дочекайтеся, коли проблема вирішиться природним чином, а потім протягом двох-трьох днів вживайте сечогінні засоби.

Вагові гойдалки

Коли ви вирішуєте голодувати або вашою програмою схуднення стає японська дієта, ви можете втратити пристойну кількість кіло. Але після закінчення такої дієти вага нерідко повертається знову: організм переходить на нормальний режим харчування і дає собі дозвіл на відкладання жирових запасів. У підсумку виходить, що ви втрачаєте 10 кг, а потім набираєте 12 кг.

Тому не захоплюйтеся жорсткими дієтами, які обіцяють швидкий ефект. Особливо якщо ви не готові переглянути свій звичний раціон харчування. Гарантоване схуднення дають лише повільні комплексні програми.

Калорійна їжа під час застіль

Ви впевнено втрачаєте вагу, але вас запросили на свято з рясним застіллям. Якщо ви не утримайтеся від спокус поїсти чогось жирного і забороненого, ваше схуднення може сильно сповільнитися, а то й зовсім припинитися. Хоча при вигляді стола, заставленого різними смаколиками, утриматися від переїдання кому завгодно буде дуже складно.

Вихід тут один: не спокушайте себе, адже ви можете одним застіллям перекреслити всі ваші колишні досягнення. А іноді – і повернутися на колишній рівень своєї ваги.

Міфи про роздільне харчування

Так, роздільне харчування в чистому вигляді дуже корисно для травлення і вашого самопочуття. Але сильно схуднути вам воно не допоможе – якщо ви не будете спеціально рахувати калорії. Таким чином, роздільне харчування з метою схуднення можна вибирати тільки з розрахунком, що ви будете навмисно знижувати споживані і рекомендовані дієтою калорії.

Безсольові дієти

У безсольових дієтах вага припиняє йти тоді, коли вся вода з тканин «вичавлена». Подальшого ефекту від такої системи живлення не буде. Більше того: у вас з’явиться підвищена стомлюваність, ваш організм буде постійно економити енергію, а рідина все одно повернеться на колишній рівень.

Отже, можна себе обмежувати іноді в солоних і копчених продуктах, але що абсолютно відмовлятися від солі не варто.

Пасивна гімнастика

Мова йде про електро-і віброміостімуляціі, гідромасаж і всіх інших процедурах, які допомагають позбутися жирових відкладень в конкретних зонах. Вони покращують контури тіла, але реально допомогти знизити вагу не в змозі. Ефективні ці методи тільки в поєднанні з активною гімнастикою і переглядом свого раціону харчування.

Ваш реальна вага

Можливо, ту вагу, якого ви досягли, є оптимальним для вас. Тому процес схуднення може бути призупинений. Якщо це так, ваше подальше завзятість буде розцінюватися організмом як прагнення до виснаження, тому все, що ви з’їсте, відкладеться про запас.

Тут вам потрібно навчитися ставити реальні цілі і не прагнути обдурити природу. Враховуйте свою спадковість і конституційні особливості, інакше боротьба з організмом буде важкою.

Силові тренування

Вага може перестати йти через те, що ви надмірно навантажуєте м’язи, але не дотримуєтеся спеціальної спортивної дієти. Організм пручається такому напрузі і будь-якими способами прагне пропустити тренування. У цій ситуації вага може повернутися на колишній рівень і нерідко – на більш високий.

Виходом тут є поміркованість: нехай ваша фізичне навантаження буде не сильною, але регулярної (плавання, щоденна ходьба, степ-аеробіка, біг).

Отже, для ефективного схуднення вам потрібно ставити перед собою реальні досяжні цілі, уникати застіль, не перестаратися з фізичною активністю, не нехтувати сіллю і рахувати калорії. Вибирайте систему схуднення, якій ви зможете дотримуватися без надмірних зусиль.