17 Січня, 2015

Як знайти мотивацію для схуднення: поради дієтологів і психологів

Що таке мотиватори для схуднення?

Що таке мотиватори для схуднення
Поряд з мотивацією виділяють і мотиватори для схуднення. Вони можуть бути найрізноманітнішими. Наприклад, в сучасному суспільстві з цією метою дуже часто використовуються різноманітні картинки або фотографії з привабливими формами тіла. Їх, як правило, залишають на самому видному місці, щоб в процесі схуднення людина могла постійно їх розглядати і прагнути придбати подібне тіло. Також можна зробити фотоколаж своїх старих фотографій з тонкою і привабливою талією і нинішньої фігурою.

Для деяких людей чудовим мотиватором або мотивацією для схуднення може стати самий звичайний спір на гроші. Також добре допомагають виробити силу волі і такі нехитрі прийоми, як запис стимулюючих фраз на окремих аркушах паперу. Для цього можна створити окрему коробку і всі подібні думки складати в неї, а з часом періодично перечитувати. Наприклад, до таких фразах обов’язково слід віднести:

  • Я буду проявляти завзятість, до тих пір, поки не доб’юся успіху.
  • Будь-яка невдача робить мене сильніше і змушує рухатися далі.
  • Я худну для себе, а не для інших.
  • Я хочу виглядати струнким людиною.
  • Я вірю в себе, тому схудну.
  • Я дисциплінований людина, тому в мене все вийде.

Спробуйте перечитувати ці мотиватори для схуднення щодня, і ви обов’язково досягнете успіху.

Мотивація для схудненняТема схуднення завжди вічна й актуальна. Адже вага – величина нестійка і мінлива, особливо без подолання бажання добре і смачно поїсти. І щоб досягти позитивних результатів його зниження, необхідна сильна мотивація для схуднення. Правильно підібрані стимули, як переконують нас психологи, вже самі по собі досить вагомі передумови, що людина зможе домогтися поставлених цілей рівно так, як задумав. І втішити кожного з нас в цьому питанні допоможе широкий спектр стійких мотивів для придбання гарного і стрункого тіла. Поговоримо про них докладніше.

Загальні поради психологів

Досвідчені психологи вже давним-давно вивчили загальні закономірності будь-яких виконуваних людиною дій. Спільно з дієтологами вони спробували застосувати до мотивацій для схуднення. І з’ясували, що для досягнення ефективних результатів виділяють емоційну, раціональну і з візуалізацією мотивації. Для кожної цієї групи психологи встановили свої вимоги і тип людей, для яких вони більше всього підходять.

Отже, раціональна мотивація для схуднення бере свій початок з методики когнітивного терапевта Д. Бека. В основному вона призначена для людей, які дуже люблять планувати, складати списки, контролювати і ставити цілі. Тому для початку спробуйте скласти перелік усього, щоб ви могли зробити після схуднення, але зараз не можете. У нього слід включати навіть найбезглуздіші витівки, наприклад, купівлю міні-спідниці з кольоровими мереживами.

Далі потрібно виписати з складеного переліку найбільш важливі для вас моменти і носити цю картку завжди з собою. Час від часу її потрібно переглядати, особливо перед кожним прийомом їжі. Спробуйте поставити собі мету, але не усунути надлишкову вагу, а, наприклад, до кінця місяця перестати їсти солодощі і випічки. Розробіть для цього план заходів або завдання, виконання яких приведе вас до наміченого результату. А ще не слід занадто багато вибирати таких цілей, обмежтеся двома чи трьома на місяць. Так вам буде простіше сформувати нові звички. А все чого ви досягли, постарайтеся записати в окремий зошит.

Як знайти мотивацію для схуднення в разі емоційно-стресових мотивів? Хоча вона і носить таке страшне назву, але сама по собі дуже ефективна методика. Вона допомагає виділити основні моменти вашого схуднення і перемістити увагу з нездорових способів усунення зайвої ваги на нормальні, які рекомендуються досвідченими лікарями. І для неї розроблена навіть ціла інструкція:

  • пройдіть медичне дослідження і спільно з лікарем встановіть явний шкоду вашого зайвої ваги;
  • проаналізуйте, що ви зможете і чого не зможете робити при надлишковій масі тіла;
  • повірте в те, що швидкі дієти – це вірний крок до нарощування ваги, тому він повинен бути замінений збалансованим і правильним харчуванням;
  • виберіть для себе одну сертифіковану методику зниження ваги від досвідчених дієтологів і чітко її дотримуйтесь;
  • не виставляйте напоказ свої перші результати, а просто відзначайте своє гарне самопочуття і привабливий зовнішній вигляд.

А як же знайти мотивацію для схуднення з візуалізацією? Для початку зазначимо, що дана методика добре підходить творчим натурам і візуалів, які люблять насолоджуватися і надихатися красою, а не здоров’ям. Свій початок вона бере з систем позитивної психології Л. Хей і А. Свіяша. І щоб творчо схуднути, слід:

  • продумати до найменших деталях, як ви будете жити після схуднення;
  • на аркуші паперу записуємо свою найсильнішу мотивацію для схуднення у вигляді розповіді від першої особи, де оповідається те, чим ви будете займатися після зниження ваги;
  • перед дзеркалом переконуємо себе, що гідні яскравою і чудовою життя;
  • починаємо робити все, як ніби ми вже схудли;
  • вранці і ввечері перечитуємо свою розповідь про стрункою життя;
  • пропонуємо себе схудлим людиною і представляємо кожен раз таким завжди, коли стає лінь робити зарядку або з’являється бажання з’їсти що-небудь з шкідливих продуктів.
Теги: