16 Травня, 2015

Аеробіка для схуднення як дуже ефективний вид фітнесу

Заняття аеробікою для схуднення будинку

Які б ви вправи не вибрали, необхідно дотримуватися одного алгоритму занять аеробікою будинку:

  1. розминка;
  2. аеробна фаза;
  3. силове навантаження;
  4. заминка.

Багато нерідко нехтують розминкою, відразу переходять до виконання вправ, а в результаті розтягують м’язи, які довго відновлюються. Розминка готує тіло людини до наступних вправ. Вона розігріває наші м’язи і прискорює ритм серця.

Аеробна фаза, основна стадія тренування, що включає в себе вправи, з яких, власне, і полягає аеробіка. Для того щоб ви досягли найбільшої ефективності при заняттях аеробікою для схуднення будинку, фахівці рекомендують займатися з певною інтенсивністю. Треба вибирати допустиму і нормальне навантаження, при якій ви будете спокійно розмовляти, не збиваючи ритму свого дихання.

Стадія силового навантаження включає в себе вправи для розвитку м’язів і суглобів, збільшують гнучкість тіла. До таких вправ відносяться присідання, підтягування, віджимання.

Заминку, самій останній стадії тренування, треба приділяти не більше п’яти-десяти хвилин. Темп рухів сповільнюйте поступово, не припиняйте вправи занадто різко, так як це може сприяти порушенню кровообігу, й може погіршитися загальне самопочуття.

Аеробіка – такий вид спорту, при якому не потрібен постійний нагляд тренера. З усіма вправами ви легко впораєтеся самі, в домашній затишній обстановці. Якщо правильно і регулярно займатися, то можна достатньо швидко досягти бажаного результату, адже під час занять організм втрачає близько 400 ккал в годину. В інтернеті є величезна кількість уроків аеробіки для схуднення.

Переваги танцювальної аеробіки для схуднення

Танцювальна аеробіка сподобається молоді, адже тренування проходить під ритм енергійною, танцювальної музики. Якщо ви будете регулярно займатися, то зможете не тільки скинути зайві кілограми, але і розвинути пластику тіла.

Для виконання будь-яких вправ не буде потрібно спеціальне устаткування, адже це цікавий і дієвий напрямок фітнесу засноване тільки на танцювальних рухах. Це своєрідний безперервний ритмічний танець на чотири-вісім рахунків.

Танцювальною аеробікою можуть займатися люди будь-якого віку. Є програми і для вагітних жінок. Тренер допоможе підібрати комплекс вправ для занять, виходячи з рівня вашої підготовки. Можна вибрати наступні види аеробіки:

  • funk aerobics – комплекс вправ середньої інтенсивності, який передбачає вільні пластичні рухи руками і хвилеподібні рухи тілом;
  • Jazz aerobics – допомагає виправити недоліки постави;
  • Rock-n-Roll aerobics – комплекс, який побудований на рок-н-рольном кроці. Заняття складаються з розминки, основної і заключної частин. Основні руху – переміщення, стрибки, біг і повороти;
  • Hip-hop aerobics – складний і досить інтенсивний комплекс, який за одне тренування допомагає спалити близько 400 ккал;
  • Latina aerobics – найпопулярніший напрямок танцювальної аеробіки для схуднення. Його основна особливість – безперервна робота стегон і пружний крок при статичному (фіксованому) положення спини.

Це напрямок фітнесу нічим не обмежена – для тренування можна підбирати будь-яку музику і будь-який зручний час. Однак треба пам’ятати, що для того щоб домогтися відчутних результатів від аеробіки, треба займатися по півтори-дві години не менш трьох разів у тиждень. Танцювальною аеробікою для схуднення бажано не займатися людям, які перенесли інфаркт або травму голови.

Плюси степ-аеробіки для схуднення

Унікальність степ-аеробіки, насамперед, у тому, що для занять використовуються спеціальні піднесення. Висота піднесень підбирається з урахуванням рівня підготовки і росту людини. Степ-аеробікою для схуднення можна займатися досить довго, при цьому довго не буде відчуватися втома.

Для початківців підійде платформа висотою 15-30 сантиметрів, а для більш досвідчених і підготовлених – не менше 30 см. Ширина піднесення повинна бути приблизно 50 див. Зручну платформу можна зробити самостійно або підібрати для занять відповідну лавку. Щоб жир спалювався ефективніше, можна взяти в руки гантелі і підніматися, а потім опускатися під ритмічну музику.

Степ-аеробіка для схуднення складається з семи базових вправ, які можна легко засвоїти самостійно. Для самостійних занять підбирайте ритмічну музику з 120-130 акцентами в хвилину.

Сучасна аеробіка для схуднення – важливий інструмент стрункої фігури, благотворно впливає на всі органи і системи організму. Для початку розберемося з самим поняттям «аеробіка». Це слово вперше було використано досить відомим американським лікарем Кеннетом Купером в 60-х роках минулого століття. Під поняттям «аеробіка» розумілося будь-спортивний рух, при якому дотримувалося правильне дихання, надає на організм оздоровчий ефект. Зараз аеробікою називають спеціальний комплекс стрибків і танцювальних вправ.

Користь аеробіки для організму

Уроки аеробіки для схуднення підходять людям різної статури і різного віку, адже у них є окремі комплекси для літніх людей і для людей з обмеженими фізичними можливостями, наприклад, через хворобу.

Аеробіка для схуднення дійсно допомагає знизити вагу, проте жирові клітини спалюються тільки при постійних тренуваннях. Вправи сприяють зміцненню опорно-рухового апарату, прискорення метаболічних реакцій в організмі.

Існує багато видів аеробіки, допомагає позбутися від надмірної ваги. З усіх цих видів окремо можна відзначити прикладну або танцювальну, оздоровчу і степ-аеробіку.