10 Квітня, 2015

Що їсти, щоб схуднути?

Що потрібно їсти, щоб схуднути? Білки і жири

Харчування, навіть в моменти боротьби із зайвою вагою, не повинно бути збідненим настільки, щоб позбавляти організм головних джерел життєвої енергії. Не тільки можна, але і вкрай необхідно включати в щоденний раціон білки і жири, «правильні» вуглеводи. Почнемо з білків, будівельних «камінчиків» клітин. Такі продукти, як всі види м’яса, риби, молоко та його різноманітні похідні – ось що потрібно їсти, щоб схуднути і зберегти, навіть примножити показники здоров’я.

М’ясо дає потужний приплив енергії, а якщо його правильно готувати, то і не містить зайвих калорій. Риба, особливо морська, насичена корисними омега-кислот, які допомагають зберігати бадьорість, молодість тіла і духу. Яйця і молочні продукти дуже улюблені багатьма, а, як відомо, лише їжа, яку поглинаємо з задоволенням, реально приносить користь. Є навіть особлива яєчна дієта і маса систем, заснованих на кисломолочних продуктах, особливо почитаємо дієтологами всюдисущий і всемогутній кефір.

Фрукти і овочі в дієтичних системах

Рідко можна знайти дієтичні методики, в яких би не фігурували фрукти і овочі. Ці комори природних корисностей, по суті, і є справжні Бади, тільки в природному вигляді. Та ще смачні і малокалорійні! Адже дуже важливо для тих, що худнуть, щоб з їжею надходило калорій менше, ніж цих енергетичних одиниць витрачалося протягом дня. Любителі фруктів і овочів не задаються питанням, що їсти, щоб схуднути, оскільки впевнені: саме ці продукти і є та сама амброзія, їжа богів, про яку ми чули з дитинства.

Фрукти і овочі знижують апетит, вони багаті клітковиною і сприяють підвищенню моторики кишечника, а також підтримують оптимальний рівень цукру в крові. Вони постачають нам вітаміни і мікроелементи, речовини, що відповідають за тонус судин і красу шкіри. Їх вживають в якості салатів, десертів, «перекусів». Нарешті, існують особливі дієтичні курси, засновані на цих природних дари.

Що можна їсти, щоб схуднути? Продукти з цільних зерен

Цільнозернові продукти – ще одна група з каталогу здорової їжі, здатної надавати і ефект корекції ваги. На перший погляд здається, що кашки, будучи досить поживними, навряд чи посприяють схудненню. Але в тому-то й фокус: вони дають швидке відчуття насичення, а при цьому ще й активізують процеси обміну, благотворно впливають на перистальтику кишечника.

Тобто це саме те, що їсти, щоб схуднути: багато не з’їси, а потрапивши в ШКТ, зернові компоненти попутно здійснюють виведення токсинів і неперероблених залишків їжі, що також сприяє формуванню стрункої фігури.

Вівсянка, рис, гречка, макарони та хліб з цільного зерна – все це апетитно і корисно: знижує рівень цукру і холестерину в крові, будучи потужною профілактикою ряду серйозних захворювань травної та імунної систем.

Ще якісь продукти їсти, щоб схуднути і не порушувати правила здорового харчування

Які продукти їсти щоб схуднутиБобові, горіхи, висівки, зелень – кожен з цих продуктів по-своєму гарний. На перетравлення бобових витрачається багато енергії, що великий плюс для тих, що худнуть. Горіхи – справжня комора здоров’я, головне, не захоплюватися і не перевищувати дозування. Зелень заповнює шлунок, та ще й поповнює наш запас речовин, вкрай потрібних для життєзабезпечення. А калорій в ній мінімум.

Нарешті, вода – простий і одночасно містичний елемент здоров’я. Допомагає транзиту поживних речовин до клітин і виведення продуктів розпаду з організму. Дає енергію, будучи сама «порожній» в сенсі калорій, – це сама її велика таємниця.

Але головне питання навіть не в тому, які продукти їсти, щоб схуднути, а в грамотності самої системи живлення. Знову і знову говоримо про почуття міри і про необхідність не нашкодити собі. Лікарський контроль – зовсім не зайвий компонент у періоди активного розставання з надлишками ваги.

Спортивні вправи, гарний настрій, упевненість у своїх силах – самі надійні союзники дієтичних продуктів у боротьбі за красу і здоров’я.

Що їсти, щоб схуднутиБудь-які обмеження у звичному раціоні харчування – це певна навантаження на організм, стрес. Парадоксально, але на голодування організм відповідає «режимом економії енергії, уповільненням обміну речовин, а в підсумку – набором ваги. Тому питання, що їсти, щоб схуднути, зовсім не пусте. Постараємося знайти на нього адекватну відповідь.

Просто додай математики…

Традиційна дієтологія, заснована на наукових дослідженнях і обліку можливих наслідків незбалансованого харчування, вважає, що їсти потрібно майже все, крім відомі харчові сурогати. Не в пошані у професійних дієтологів фастфуд, копченості-солоності, заводські напівфабрикати, солодкі шкідливості. А в іншому, відповідаючи на суспільний запит, що їсти, щоб схуднути, дієтологи з науковими званнями, такі як Маргарита Корольова та Олена Малишева, радять їсти будь-яку здорову їжу, але пам’ятати про міру.

Існують численні докладні таблиці калорійності окремих продуктів і готових страв. Для людини, яка просто підтримує вагу, денна калорійність зазвичай підтримується в межах 2500-3500 Ккал, в залежності від вихідної ваги, фізичного навантаження та інших особливостей витрачання енергії. Для тих, хто поставив собі за мету скинути п’ять кіло і задумався, що можна їсти, щоб схуднути, рекомендується дотримувати це правило, протягом терміну дієти не перевищувати норму в 1600 кілокалорій. А взагалі, ці цифри суто індивідуальні, тому краще всього порадитися з лікарем до початку «урізання» енергоємності раціону, інакше можна перестаратися, або навпаки – дати собі поблажку і не добитися шуканого результату.

Часто в радах «бувалих» худнуть звучить цифра: 6 вечора, після яких «ні-ні». Але ж спати-то лягаємо в різний час: хтось в 21.00, хто в 24 години, і розрив до сніданку виходить різний. Оптимальний рада: легка вечеря за 3 години до сну.