18 Травня, 2015

Ви досі не знаєте, як схуднути на велосипеді?

З чого починати схуднення на велосипеді?

Якщо ви теоретично підковані в питанні, як схуднути на велосипеді, але ніколи раніше не займалися велоспортом, то починати вам треба з малого. Перше тренування повинна бути нетривалою і на невеликій швидкості, 15 хвилин і 10 км / год цілком достатньо. Якщо після неї ви відчуваєте себе добре, немає перепочинок, пульс в нормі, суглоби і ноги не болять, то тривалість наступного заняття збільшіть на 5 хвилин, а швидкість руху на 1 км. Так поступово доведіть тривалість та інтенсивність велотренувань до рекомендованої норми. Якщо ж після першого велопробігу ви відчули що ваші сили закінчуються, то збільшувати швидкість їзди і тривалість заняття не варто. Краще ще 2-3 тренування провести в тому ж темпі, щоб організм поступово звик до навантаження.

Ви вже обізнані про те, як схуднути на велосипеді, але перш ніж приступити до тренувань проконсультуйтеся у свого лікаря. Так як існує ряд захворювань, при яких протипоказана їзда на велосипеді. До них відноситься варикозне розширення вен нижніх кінцівок, розлади вестибулярного апарату, виражений сколіоз, гостра форма міжхребцевої грижі. У наш час, коли все більше число людей мають надлишкову вагу і проблеми зі здоров’ям через малорухливого способу життя, як ніколи актуальне питання, як схуднути, катаючись на велосипеді. Чому саме на велосипеді? Та тому що це просте, доступне і ефективний засіб. Проведені дослідження показали, що за годину інтенсивної їзди на велосипеді можна втратити в півтора рази більше калорій, ніж за такий же час занять фітнесом. Саме тому велосипедний спорт стає все більш і більш популярним.

Як схуднути на велосипеді?

Багато людей задаються питанням, чи можна схуднути на велосипеді, так як вони дещо скептично ставляться до такого способу позбавлення від зайвої ваги. Адже всім нам постійно нав’язується, що ефективно позбутися зайвої ваги можна тільки за допомогою дієти і регулярних занять фітнесом. Але зараз ми вам розповімо, як схуднути за допомогою велосипеда.

Отже, для того щоб тренування на велосипеді дали реальні результати, необхідно проводити їх щодня. Залежно від того, скільки у вас вільного часу, можна проводити один або два велозаїзду в день. Якщо у вас є можливість займатися двічі на день, то рекомендована тривалість однієї поїздки становить годину-півтори. Якщо ж велотренування вдається проводити всього один раз в день, то вони повинні тривати півтори-дві години. Тільки при дотриманні зазначеної тривалості занять в організмі будуть відбуватися процеси розщеплення жирів. Так як в перші 30 хвилин будь тренування для забезпечення м’язів енергією організм витрачає глікоген – цукор, накопичений в печінці. А потім вже черга доходить і до жирових клітин.

Але це ще не все, що вам треба знати про те, як схуднути, катаючись на велосипеді. Щоб велотренування не тільки допомогли позбутися зайвих кілограмів, але і принесли користь організму, необхідно правильно підібрати час занять. Наприклад, влітку, коли дуже жарко, не рекомендується їздити вдень в сонячні дні, так як мінімум можна обгоріти, а максимум отримати тепловий удар. Якщо вам зручно займатися велоспортом вранці, то найкраще це зробити через годину після сніданку. А ввечері треба, навпаки, тренуватися перед вечерею. Причому їсти необхідно тільки через 30-40 хвилин після закінчення руху.

Одним з важливих факторів, що впливають на процес зниження ваги, є пульс, він же частота серцевих скорочень (ЧСС). Тому для кращого розуміння того, як схуднути на велосипеді, треба розібратися: яким повинен бути пульс, щоб жирові клітини почали спалюватися. Для визначення ЧСС можна використовувати наручний пульсометр, або самостійно міряти пульс з боку великого пальця на зап’ясті або над сонними артеріями на шиї. Вимірювати пульс необхідно через 10 хвилин після початку їзди на велосипеді, в середині тренування і по її закінченню. Якщо у вас немає пульсометра, і вам раніше ніколи не доводилося визначати ЧСС самостійно, то перед тим як приступити до велоспорту, потренуйтеся робити це в домашніх умовах. Адже під час заняття треба вимірювати пульс швидко, так як тривалі зупинки значно погіршують тренувальний ефект. При вимірюванні ЧСС «вручну» найчастіше це роблять протягом 10 секунд. Якщо за цей час ви нарахували менше 20 ударів, то вам треба збільшити швидкість їзди, а якщо більше 25, то необхідно зменшити темп.

Ще один момент, від якого залежить, чи можна схуднути на велосипеді – швидкість руху. Для точного визначення швидкості рекомендується придбати велокомп’ютер. Він недорогий і легко кріпиться на кермі. При їзді по рівній місцевості рекомендована швидкість руху дорівнює 15-20 км / год. Зверніть увагу на наступне: якщо під час велотренування на такій швидкості ваш пульс буде більше 25 ударів за 10 секунд (150 уд / хв), то необхідно зменшити темп руху, а якщо менше 20 уд / сек (120 уд / хв), то збільшити . Це обумовлено тим, що рівень фізичної підготовки у кожної людини свій, тому при їзді на одній і тій же швидкості у різних людей можуть бути різні свідчення пульсу. У зв’язку з цим більш значущим чинником, що визначає ефективність велотренування, все ж є ЧСС, а не швидкість.

Важливо знати не тільки, як схуднути за допомогою велосипеда, але і де їздити на ньому, щоб тренування проходили з користю для здоров’я і не давали надмірного навантаження на організм. Траса для велопрогулянки повинна бути рівномірною по висоті і складності на всьому її протязі, затяжні спуски або високі гори принесуть більше шкоди, ніж користі. В ідеалі це має бути рівна дорога без ярів і струмків, щоб не треба було злазити з велосипеда. Дотримуватися цих умов необхідно для того, щоб протягом всієї велотренування ви могли рухатися з постійною швидкістю.