3 Червня, 2014

Фітнес для жінок: програма тренувань

Що сьогодні розуміється під словосполученням фітнес для жінок? Ще відносно недавно фітнес був для нас новинкою, дивиною, заморським дивом. Він прийшов на зміну звичним гімнастики та аеробіки. Але під фітнесом для жінок, як багато хто думає, – мається на увазі не один лише набір фізичних вправ. З одного боку, це взагалі активний спосіб життя. З іншого – ціла наука, що вивчає вплив рухової активності людини на її організм і формує найефективніші комплекси вправ.

Базою фітнесу для жінок є досвід і знання з фізики, анатомії, фізіології. Завдання фітнесу – поліпшити показники сили, витривалості та гнучкості, зміцнити тіло і м’язи, активізувати анаболізм, поліпшити стан здоров’я. При регулярних заняттях фітнесом організм людини починає працювати так, що з’являється фізичний і психологічне благополуччя.

Сучасний фітнес включає в себе і елементи аеробіки, і калланетики, і силові тренування, і використання тренажерів. У результаті працюють всі м’язи, а навантаження варіюється, не даючи вам сильно стомитися. При цьому абсолютно немає потреби цілими днями пропадати в тренажерному залі, щоб бути в хорошій формі.

Фітнес для жінок

Фітнес для жінок корисний не тільки для фігури, але і здоров’я: він допомагає уникнути такого поширеного захворювання, як атеросклероз (а це джерело безлічі проблем: мігрені, підвищеного тиску, тромбозу і так далі), і багатьох інших серцево-судинних захворювань. Так, для однієї лише профілактики цих проблем можна зайнятися ходьбою: починати з п’яти хвилин кожен день і доводити до 30-45 хвилин, повторювати тричі на тиждень. Щоб від ходьби була користь, потрібно утримувати швидкий темп. З часом можна ходити з вагою, додаючи в рюкзак по півкіло.

Це відмінна методика оздоровлення, яка до того ж допомагає позбутися невеликого зайвої ваги. Правда, при солідному ожирінні одна лише ходьба схуднути не допоможе – в цьому випадку потрібні спеціальні вправи фітнес для жінок, тривати які повинні не менше години.

Чому так довго? Вся справа в тому, що протягом перших 20 хвилин активного руху в якості енергії використовується глікоген з м’язів. Протягом наступних 20 хвилин організм тільки починає додавати «паливо», яке зберігається в запасах жиру. І вже наступні 40 хвилин – це найкращий час для того, щоб займатися спортом з толком для фігури. З цього випливає, що кожне тренування, спрямована на схуднення, повинна тривати не менше години-півтори.

Не менш важливо і стежити за частотою пульсу під час тренувань. Вирахувати для себе оптимальний пульс можна так: відніміть від 220 свій вік і помножте отримане значення на 0,65. Між тренуваннями слід робити перерву в один день. Для початку буде достатньо 4 занять фітнесом на тиждень.

Фітнес програми для жінок

Отже, ви вирішили, що пора зайнятися фітнесом? І не знаєте, з чого почати? Найголовніше – це не допускати самодіяльності. Адже фітнес, як і будь-який інший спорт, – це система. Ви можете підібрати фітнес-клуб, який знаходиться поблизу від вашого будинку або роботи, і там вже довіритися фітнес-інструктора. А можете вибрати фітнес програми для жінок, які підходять усім, хто звик займатися самостійно – вдома або в залі. При цьому програма буде системною, опрацьовується проблемні зони.

Що краще вибрати?

Степ-аеробіка. Як вдома, так і у фітнес-клубі ви зможете легко і ефективно займатися степ-аеробікою. За одне заняття, яке триває 50 хвилин, у вас вийде спалити 250-400 калорій (втім, все залежатиме від того, як інтенсивно ви будете робити вправи). У процесі занять вся навантаження припадає на нижню частину тулуба, але для опрацювання плечового пояса використовуються невеликі гантелі.

Калланетік. Це відносно нова в нашій країні програма фітнес тренувань для жінок, яка користується великою популярністю. Це система статичних вправ, які спрямовані на скорочення і розтягнення м’язів. У ній задіюються всі м’язи тіла, а також калланетик включає в себе спеціальні дихальні вправи.

Йога. Це комплекс занять, які спрямовані на нормалізацію всіх систем організму, на відновлення психічного балансу. У всьому світі використовується не тільки як духовна практика, а й як ефективна методика схуднення. Заняття йогою дозволяють підвищити тонус м’язів, скоротити число жирових відкладень, зміцнити здоров’я.

Пілатес. Це система, розроблена для зміцнення м’язового корсету, для виправлення постави, розвитку гнучкості і почуття рівноваги. Швидкого схуднення від занять пілатесом чекати не варто, однак і ефект від них більш стійке і істотне.

Танці. Один з найприємніших і запалювальних способів схуднути. Можна вибрати найдинамічніші танцювальні програми – латина, хіп-хоп, стрип-денс. Однак і ті, хто займаються беллідансом, відзначають поліпшення не тільки в настрої, а й у фігурі і фізичному стані.