Рекомендації щодо харчування при годуванні малюка старше року
Дієта при годуванні грудьми дітей старше року стає менш жорсткою. В раціон можна включати практично всі продукти харчування. Але є деякі обмеження. Наприклад, заборонено вживати боби, капусту і газовану мінеральну воду. Вони можуть підвищити газоутворення в організмі дитини.
Також не рекомендується їсти чорний і молочний шоколад. Можна з’їсти невеликий шматочок білого шоколаду. Він не містить какао, тому не зможе викликати алергії у вашого малюка. Допускається вживати солодощі, але в обмеженій кількості.
Під час дієти при годуванні дитини старше року в раціон дозволено включати всі овочі і фрукти. Це потрібно робити поступово і обережно. Кожен новий продукт слід вводити в систему живлення не частіше ніж один раз в три дні. Так легше буде контролювати прояв алергії на той чи інший новий продукт або розлади шлунково-кишкового тракту.
Також важливо стежити і за тим, щоб ваше меню не збігалося з твердим меню дитини. Наприклад, якщо малюк на вечерю їв буряк, то мамі не слід вживати її. Це надасть подвійне навантаження на організм дитини.
Під час дієти при годуванні малюка старше року можна їсти цільнозерновий хліб, брюссельську капусту, кабачки, моркву, картоплю, гарбуз, апельсини і багато іншого. З овочів дозволяється готувати різноманітні страви, включаючи салати, пудинги і супи. Салати можна заправляти соняшниковою, оливковою або кукурудзяною олією. Майонез, кетчуп, оцет, перець і хрін знаходяться під забороною.
З м’яса допускаються тільки нежирні сорти – це курка, яловичина і кролик. М’ясо курки потрібно вживати без шкіри і жиру. Її потрібно запікати в духовці або відварювати. Сосиски, ковбаси та різні напівфабрикати слід виключити з раціону годуючої жінки.
Багато молоді мами після пологів шукають одночасну дієту для годування і для схуднення. Робити це категорично заборонено. Жіночий організм влаштований таким чином, що в період виношування малюка він запасається жиром для подальшої можливості вигодовування дитини.
Тому намагаючись схуднути в період годування груддю, можна істотно нашкодити своєму здоров’ю або отримати залізодефіцитну анемію. Але вже з шостого місяця життя дитини молода мама почне самостійно втрачати вагу. За місяць вона зможе схуднути в середньому на один кілограм.
Після народження дитини дієта при годуванні дуже важлива. Обумовлено це тим, що багато продуктів зі звичного раціону жінки при грудному вигодовуванні можуть викликати серйозні алергічні реакції у немовляти.
Тому багато лікарів рекомендують вибудувати правильну систему харчування. І найчастіше вона нагадує здоровий і збалансований раціон. Він покращує якість грудного молока і дозволяє правильно налагодити роботу шлунково-кишкового тракту малюка.
Дотримуючи дієту при грудному годуванні, жінка зможе забезпечити організм дитини необхідними вітамінами і мікроелементами. А це в свою чергу основне джерело здоров’я і правильного розвитку дитини.
Особливу увагу системі живлення слід приділяти в перші три місяці годування груддю. У цей період у малюка зміцнюється імунітет, і відбувається адаптація організму до навколишнього світу. Щоб подібні процеси проходили правильно, молодій мамі потрібно знати, які продукти можна їсти, а які знаходяться під суворою забороною.
Дієта при грудному годуванні в перші три місяці життя малюка
В першу чергу, дієта при годуванні грудьми новонародженого передбачає виключення з раціону всіх смажених і жирних страв. У цей період потрібно готувати їжу на пару або в процесі відварювання, допускається запікати в духовці.
Слід прибрати з меню свинину і баранину, оскільки такі сорти м’яса містять великий відсоток жирності. Їх можна замінити куркою, яловичиною або м’ясом кролика, які запікаються в духовці або подаються у вигляді парових котлет і тефтелькою.
Під час дієти при грудному годуванні дитини заборонено вживати м’ясо з кров’ю, яка не пройшла термічну обробку. Якщо жінка використовує в раціоні подібні страви, вона може заразити малюка кишковою інфекцією. Таке захворювання і смертельно небезпечно для нього.
Також заборонено вживати м’ясні бульйони. Всі рідкі страви слід готувати тільки на воді. А перевагу краще віддавати вегетаріанським супів. При цьому для їх приготування необхідно вибирати овочі по сезону. Тому як в привізних їх види міститься значна кількість пестицидів і нітратів.
Під час дієти при годуванні дитини потрібно правильно вибирати крупи. Дієтологи рекомендують використовувати гречку, рис і кукурудзяну крупу. Перед відварюванням крупу потрібно залити холодною водою і дати їй настоятися кілька годин. Потім злити воду і в подальшому використовувати для приготування страв.
Годуючій мамі можна вживати фрукти, але не всі. Дозволяється їсти яблука і груші, очищені від шкірки. Влітку можна з’їсти трохи абрикоси та черешні. Ці фрукти не будуть викликати у дитини алергію або розлад шлунку.
Дієта при годуванні грудьми новонародженого виключає вживання коров’ячого молока. У більшості малюків останнім часом все частіше відзначається непереносимість білка, який міститься в молоці. З цієї причини багато педіатри рекомендують обмежити його вживання.
Але допускається включення в раціон кефіру, сиру і йогурту з низьким відсотком жирності. Також в невеликих кількостях рекомендується їсти нежирні сорти твердого сиру.
Дієта при годуванні дитини передбачає вживання достатньої кількості рідини. За день молодій мамі потрібно випивати 1,5-2 л води. Щоб не надавати додаткове навантаження на нирки малюка, вона повинна бути їдальні і негазованої.
Крім того, з раціону слід повністю виключити алкогольні напої та всі види соків. Винятком є яблучний сік. Можна пити неміцний чорний і зелений чай, компот із сухофруктів і воду.