Дієта і спорт – для схуднення всі засоби хороші

Яку дієту краще дотримуватися при заняттях спортом?

Спорт і дієта для схудненняДієта при занятті спортом націлена на те, щоб організм отримував всі необхідні йому білки і вуглеводи. При цьому з раціону виключаються жири, які довго затримуються в організмі і не витрачаються в якості енергії. При заняттях спортом можна обмежувати себе в кількості споживаної їжі. Інакше організм не зможе витрачати достатню кількість енергії для щоденних тренувань.

Їсти краще всього за 2 години перед тренуванням. Рекомендується нежирна яловичина, будь-яке м’ясо птиці, яйця і риба. За півгодини до тренування можна з’їсти трохи сиру або каші.

Після тренування треба їсти в перші 20 хвилин. У цей період всі білки і вуглеводи засвоюються організмом відразу і йдуть на відновлення сил і зміцнення м’язів. Але не можна вживати жири, так як вони відкладуть у вигляді жирового прошарку. Відразу після тренування можна випити сік (журавлинний або виноградний), з’їсти нежирну курку (краще всього грудку) або шматочок риби. Ні в якому разі не можна пити напої і є продукти, що містять кофеїн (чорний чай, кава, шоколад).

Найголовніше під час занять спортом – правильно пити. І не тоді, коли захочеться, а кожні 10-15 хвилин робити кілька ковтків. Справа в тому, що в цей час організм посилено витрачає енергію, тому чутливість рецепторів знижується.

Дієта або спорт для схуднення – що ефективніше?

Якщо ви ставите собі мету – втратити вагу, то тут буде ефективніше дієта, тому що простіше не з’їсти 500 зайвих калорій, ніж спалити їх, провівши пару-трійку годин в тренажерному залі. Безумовно, тут не йдеться про життя тільки на воді або кефірі. Просто відмовтеся, наприклад, від шматочка хліба за обідом – це буде те ж саме, що 19 хвилин посиленої роботи на тренажері. Найскладніше – не просто втратити зайві кілограми, а не дозволити вазі повернутися. І тут для ефективного схуднення дієта і спорт будуть рівноцінні.

Якщо ж ви більше прагнете зняти стрес і поліпшити свій настрій, то тут спорт надасть більше допомоги, ніж дієти. Адже заняття спортом підвищують рівень серотоніну – гормону радості, який допомагає позбутися симптомів депресії. Всього 20 хвилин старанної тренування піднімають настрій аж на 12 годин.

І, нарешті, ось правила білково-вуглеводної дієти, яка спільно із заняттями спортом допоможе вам завжди бути в підтягнутою формі:

  • на сніданок вживати білкові продукти: яйця, рибу і морепродукти, курку, тверді сорти сиру, сир;
  • не їсти більше 150 г білка за раз;
  • до білка додавати цитрусові, горіхи і цільнозернові продукти;
  • раз в день можна дозволити собі вуглеводний гарнір, але той же картопля краще поміняти на квасолю, брокколі або цільнозернові макарони.

Дієта і спортУ наш час найпоширенішим помилкою, яке може з’явитися на шляху до ідеальної фігури, є сприйняття спорту і дієти не як одного цілого, а як різних способів досягнення своєї мети: або не їсти, або є все і займатися спортом. Але ж дієта – це не голодування, а правильно підібраний раціон харчування. І якщо мета – ефективне і безпечне схуднення, то дієта повинна йти разом з фізичними вправами. Якраз сьогодні ми і розглянемо, які є дієти при занятті спортом, а також як правильно поєднувати спорт і дієту для схуднення.

Чи можна схуднути без дієт і спорту?

Але почнемо з того, чи можна взагалі виключити спорт або дієту, щоб отримати заповітну стрункість. Відмовитися від фізичних вправ повністю не вийде, а от щодо вживання їжі є деякі нюанси. Проблема полягає в тому, що після всяких новомодних дієт людина часто зривається, і втрачені зайві кілограми можуть повернутися, навіть ще й у більшому розмірі. Що ж потрібно робити, щоб і вага скинути, і результат закріпити, що не продовжуючи при цьому сидіти на суворій дієті?

Ось кілька правил, як правильно схуднути без дієти і спорту:

  • не пропускати сніданок, адже ранковий прийом їжі важливий не тільки тим, що в цей час ми споживаємо велику частину енергії, але також, снідаючи кожен день, ви здійснюєте профілактику гастриту, серцевих захворювань, діабету, виразок і вегетативно-судинних захворювань;
  • вживати в їжу зернові пластівці – відмінна заміна хлібобулочних виробів;
  • контролювати те, що ви п’єте;
  • скорочувати розмір порції і є небагато, але часто;
  • вживати більше білкової їжі і низькокалорійних продуктів;
  • більше ходити пішки.
Теги: