25 Травня, 2014

Атомна дієта

Багато хто звик думати, що схуднути на кілька кілограмів за тиждень неможливо без сумних наслідків. Все так, якщо мова йде про схуднення за рахунок голодування або вживання в їжу одного продукту. Однак все зовсім не так, якщо худнути вам допомагає атомна дієта.

Назва атомної дієти не випадково – вона повинна розігнати ваш метаболізм, як атомний вибух (але в хорошому сенсі слова). І змусити ваш організм схуднути за лічені дні – 7-10 днів, причому ситних і включають в свій раціон тільки корисні продукти.

Що таке атомна дієта

Принцип, на якому будується система схуднення «атомна дієта», чимось нагадує швейцарську дієту, дієту Дюка і Буч дієту. Так як автори системи невідомі, цілком можливо, що вони надихнулися успіхами перерахованих вище систем, взяли їх них найкраще і придумали свою, якій і стала атомна дієта. Відгуки схудлих свідчать, що вона в чомусь набагато зручніше, простіше і звичніше, ніж дієти, розраховані на чужій менталітет.

Так який сенс атомної дієти? Чергування білкових і вуглеводних днів, що дозволяє прискорити метаболічні процеси в організмі і позбутися кількох зайвих кілограмів (у когось за тиждень йде 3-4 кг, а хтось примудряється схуднути на 5-6).

Чому чергування білків і вуглеводів так ефективно? Тому що в день, коли ви вживаєте в їжу тільки білкову їжу, запаси глікогену в організмі поступово виснажуються. І тіло починає для вироблення енергії, що підтримує нашу життєдіяльність, користуватися власними жировими запасами. При цьому потрібно пам’ятати, що калорійність білкових страв повинна бути нижче, ніж витрата калорій (тобто раціон – 1500 калорій при наявності фізичної активності).

Коли ви вживаєте протягом дня вуглеводи, запаси глікогену знову поповнюються, проте вага не збільшується, тому що організм і раніше спалює власний жир. При цьому калорійність раціону також повинна бути невисокою. Вуглеводні дні після білкових важливі і для того, щоб убезпечити себе від таких неприємностей, можливих після вживання тільки білкової їжі, як запори.

До того ж всі, хто колись пробував сидіти тільки на білковій їжі, відчував низький м’язовий тонус і небажання займатися спортом. Бо саме вуглеводи – це те «паливо», завдяки якому з’являються сили для фізичної активності.

Атомна дієта – рецепти на тиждень

Розглянемо докладніше, що рекомендує їсти дієта атомна (відгуки про цю систему харчування ви можете залишати під статтею). У білкові дні дозволено вживати в їжу нежирні сорти м’яса, риби, нежирний сир, знежирені молочні продукти.

Є потрібно хоча б 3 рази на добу, причому не маленькими, а нормальними порціями (можна орієнтуватися на 2-3 кулака – це обсяг порції основного блюда з овочевим салатом). Готувати білкові страви можна на грилі, в духовці, гасити на плиті, проте без додавання борошна, жиру, соусів або соусу.

Не можна на цій дієті вживати алкоголь. Виняток – раз на тиждень келих сухого вина.

У вуглеводні дні рекомендується їсти овочі (за винятком картоплі), фрукти (крім винограду і бананів), крупи (у невеликих кількостях і не частіше 1 рази на день). З цих продуктів можна готувати супи, бульйони, салати, рагу. Але без м’яса і додавання різних соусів.

Ретельно вибирайте продукти для приготування дієтичних страв. Не використовуйте напівфабрикати. Якщо у вас є проблеми зі здоров’ям (особливо з ШКТ), проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приступати до дієти.

Обов’язково пийте багато води – до 6-7 склянок на день чистої, негазованої рідини. Пийте по трохи, по три ковтки протягом 15 хвилин.

Що стосується спорту, силовий тренінг найкраще виконувати в білкові дні з ранку. Вечорами – аеробіка. У вуглеводні дні силовим тренінгом можна займатися коли завгодно.

Ну, а тепер рецепти. Навіщо вони потрібні? Щоб не ламати голову, яке ж таке блюдо приготувати, яке схвалить атомна дієта. Рецепти на тиждень повинні бути досить простими, але при цьому страви повинні виходити смачними і поживними. Інакше витримати таку дієту буде дуже і дуже непросто.

У білкові дні на сніданок можна пити каву з молоком, їсти відварені яйця, нежирний сир, сир.

На обід білкового дня варто їсти м’ясне блюдо. Це може бути куряча грудка, запечена в духовці з зеленню та спеціями. Іншого разу замість курки візьміть телятину. Якщо м’ясо заздалегідь замаринувати заздалегідь (цибуля, сіль, спеції) і посмажити на грилі, то вийде чудове блюдо. З курячої грудки виходить ніжний бульйон, в який можна нарізати свіжої зелені і покришити варене яйце.

На вечерю м’ясо вже краще не їсти, але чудово підійде риба. Це може бути риба, запечена у фользі у власному соку (з цибулею та спеціями). Це може бути вуха із зеленню і вареним яйцем, а може бути і просто тушкована риба. Також підійде для вечері кефір, нежирний сир і сир.

У вуглеводний день на сніданок готуйте салат з огірків, помідорів і болгарського перцю (заправляти можна ложкою оливкової олії). Або відварну квасоля з додаванням овочів.

На обід також підійде будь-який салат зі свіжих овочів (капустяний, наприклад), пісний борщ, щі. Можна з’їсти трохи овочевих солінь, однак не захоплюватися. У суп дозволяється додати трохи крупи – пшеничного, пшоняної, рисової.

На вечерю з’їжте вінегрет, лечо, рагу.

Між прийомами їжі можна балувати себе фруктами.

Ось і всі приклади і рецепти страв – приготування такої дієтичної їжі не забере багато часу, але досить легко сприймається організмом. Та й у вас напевно є якісь переваги щодо м’ясних і овочевих страв, з яких і виходите.

Ефект від такої дієти буде помітний вже через тиждень. Однак постійно харчуватися таким чином не варто – потрібно все-таки є і злаки, вуглеводи, які потрібні для здоров’я організму.

Як тільки ви досягнете того ваги, про який мріяли, потроху включайте складні вуглеводи в раціон вуглеводних днів. Це може бути вівсяна каша на сніданок, гречка, макарони (але тільки з пшениці твердих сортів).

Більш докладно про те, як правильно харчуватися зі складними вуглеводами, читайте в матеріалі про Буч дієту.