Як схуднути в тренажерному залі: коректування харчування
Часом люди, які не знають, як схуднути в залі, йдуть на крайнощі – виконують різні вправи, але при цьому їдять дуже рідко і дуже мало. Але такий спосіб абсолютно не працює, оскільки наш організм влаштований дуже раціонально – якщо довго не їсти, то після прийому їжі організм відразу ж відкладає її в жир.
Щоб ефективно скидати вагу, треба їсти ту їжу, до якої людина звикла, проте значно зменшити розмір порцій. У раціоні має бути багато білкової їжі і мало продуктів, що містять жири і вуглеводи. Достатню кількість білка міститься в яйцях, рибі, молочних продуктах, горіхах, проте обов’язково варто враховувати вміст жиру в продуктах. Білкова їжа повинна складати приблизно половину раціону, а іншу половину – овочі, каші, фрукти і корисні вуглеводи.
Вода – важливий фактор при спалюванні жиру. Дуже мало людей звертають увагу на те, яка кількість рідини вони вживають протягом усього дня. Щодобове споживання води має бути близько трьох літрів для чоловіків і близько двох з половиною літрів для жінок. Однак не варто пити понад норму, інакше з організму разом з водою вимиються вітаміни і мінерали.
Як швидко схуднути в залі?
Не розраховуйте на миттєве зниження ваги з перших занять, щоб ви не пішли з тренажерного залу ще до того, коли ефект від тренувань буде помітний. Організм людини досить довго перебудовується – клітини поступово очищуються від шлаків і токсинів, які накопичувалися роками або навіть десятиліттями. Швидкість метаболізму безпосередньо залежить від об’єму м’язової маси.
Не треба думати про те, як схуднути в залі. Просто треба виконувати рекомендації тренера, регулярно відвідувати тренажерний зал і отримувати максимальне задоволення від тренувань. Для того щоб результати зусиль стали помітними не тільки для вас, але й для оточуючих, в плани занять можна включити і аеробні заняття (катання на роликах, на велосипеді, плавання, пробіжки). Такі тренування допоможуть закріпити результат, отриманий при силових тренуваннях.
Для схуднення треба правильно дихати, а в цьому може допомогти досвідчений тренер. Кисень наситить м’язову тканину енергією, тому бажано проводити заняття для схуднення в залі, який регулярно провітрюється. Краще не думати про те, як схуднути в залі, а ретельно дотримуватися режиму тренувань, і тоді щотижня ви будете скидати до кілограма зайвої ваги.
Більшість людей, які приходять в зал для тренувань, не досягають суттєвих результатів у зниженні ваги. Вони просто не знають, як схуднути в спортзалі. Так відбувається через те, що людина діє за усталеною схемою – приходить в тренажерний зал і займається і при цьому не особливо замислюється про правильній побудові режиму тренувань, харчування і відпочинку. Тому, через деякий час, якщо немає помітного ефекту, він залишає заняття, не добившись стрункою і підтягнутою фігури. У цій статті ми дамо поради, як швидко схуднути в залі, допоможемо відкоригувати раціон харчування для швидкого і безпечного схуднення під час занять.
Головні принципи тренування в залі для схуднення
Як схуднути в спортзалі? У тренажерному залі можна схуднути, якщо знати три головні моменти:
- як грамотно скласти режим тренувань;
- як налагодити раціон харчування;
- як максимально ефективно і правильно відновлювати м’язи.
Чим швидше ростуть наші м’язи, тим ефективніше спалюються жирові клітини. Тим, хто не знає, як схуднути в залі, слід пам’ятати, що не треба недооцінювати ефективність вправ зі штангою або гантелями, на тренажерах. Адже в тренажерному залі можна схуднути максимально швидко, якщо працювати над усіма групами м’язів.
При розробці плану занять треба враховувати, що кожен м’яз після інтенсивних фізичних вправ відновлюється не раніше, ніж через тиждень. Тому виходить, що навантажувати кожну конкретну м’язову групу треба не частіше одного разу на тиждень.
І якщо ви замислюєтеся над тим, як схуднути в тренажерному залі, то знайте, що найбільш ефективними в плані зниження ваги будуть щоденні заняття, c двома відпочинку на тиждень.
Далі визначитеся, які м’язи, і в який конкретно день ви будете опрацьовувати. Краще всього, якщо більшу м’язову групу ви будете опрацьовувати в один день з більш маленькою, наприклад, передпліччя, груди, ікри і спина. Отже, все тіло розбиваєте на окремі м’язові групи і на кожен день тренування виділяєте м’язи, які будете опрацьовувати – в день має вийти не більше трьох м’язових груп.
Для кожного м’яза підбираємо найбільш ефективна вправа, при цьому обов’язково враховуємо, що до складу кожної м’язової групи входить кілька відділів. Приміром, грудна клітка має нижній, середній і верхній відділ. Для кожного відділу підбираємо одна вправа, яке допоможе його максимально опрацювати.
Кожна вправа виконати в два підходи. Відпочивати між підходами треба від трьох до п’яти хвилин, не більше і не менше. Загальний час занять має становити від сорока хвилин до однієї години. Для згоряння жирових клітин треба постійно збільшувати навантаження, тобто на кожному занятті вагу на гантелях або тренажерах повинен збільшуватися (хоч зовсім потроху, але збільшуватися).