30 Червня, 2014

Пиколинат хрому для схуднення, відгуки

У світі харчових добавок регулярно спалахують баталії з приводу того чи іншого препарату, а то й речовини, яка входить до їх складу. Це нормальне явище, адже нутрициология не стоїть на місці, і вчені разом з дієтологами виявляють нові аспекти у впливі різних препаратів на організм людини. Багато баталій вибухнуло і навколо такого препарату, як пиколинат хрому.

Що ж не так з пиколинат хрому? І що це взагалі за препарат? Чи впливає він на процес схуднення і як його треба приймати? Про це докладніше читайте далі.

Навіщо потрібен пиколинат хрому

Не так давно деякі дієтологи заявили, що пиколинат хрому для схуднення (відгуки про препарат, якщо ви його пробували, можна залишити під статтею) токсичний. Чи так це?

Хром необхідний нашому організму, і це факт: він регулює рівень глюкози в крові, підвищує ефективність інсуліну, який виробляється з прийомом глюкози, і сприяє синтезу білка. А дослідження, проведені в Сан-Дієго, показали, що після призначення дорослим здоровим людям 200 мкг хрому в день у них значно знижувався рівень холестерину. Так що препарат корисний і тим, у кого є проблеми з серцем. А також тим, хто просто не хоче їх мати.

Що таке взагалі пиколинат хрому? Пиколинат хрому – це складна форма хрому і пиколиновой кислоти, без якої він не зможе засвоїтися.

Чим ще так корисний пиколинат хрому? Відгуки свідчать, що завдяки цій добавці зменшується апетит і природним шляхом знижується вага. Так і є: хром, не будучи штучним стимулятором і не впливаючи на центральну нервову систему, м’яко зменшує синтез жирів в організмі. Тобто він не впливає на тонкі механізми, що відповідають за відчуття голоду. Збільшує запас глікогену в печінці і призупиняє імпульс голоду.

Вагітним і годуючим жінкам приймати добавку не слід. Як і тим, у кого підвищена чутливість до компонентів препарату.

Що стосується його токсичності, то тут потрібно розуміти наступне: у великих кількостях будь-який препарат виявиться токсичним. Хром ж потрібно вживати саме в невеликих кількостях, і важливість його від цього не стає менше.

Хто взагалі сказав, що пиколинат хрому для схуднення токсичний? В одному лабораторному дослідженні виявилося, що хром в дозуванні, яка перевищувала в 3 000 разів рекомендовану до прийому (!!), Приводив до ракових мутацій живих клітин хом’ячків. Дозування перевищувала рекомендовану у 3000 разів! Але ж ніхто нікого не змушує приймати стільки хрому, щоб схуднути, правда? Та й фізично складно уявити, скільки це потрібно проковтнути баночок з препаратом за один раз.

Американські дослідники вважають, що сьогодні багато людей не приділяють увагу якості свого харчування (і деякі російські дослідники з ними повністю згодні). І тим самим прирікають себе на хромодефіцітние раціони. Солодощі, сахаросодержащие газованої води, даремна здоба – все це робить раціон харчування не тільки бідним, а й регулярно стимулюючим апетит, з яким не виходить боротися. В результаті наступає систематичное переїдання, яке веде до ожиріння і проблем зі здоров’ям.

З цього випливає, що пиколинат хрому разом зі збалансованим харчуванням є мало не рятувальним кругом, що захищає організм від хвороб. Що потрібно їсти на тлі прийому пиколината? Складні вуглеводи (злаки), фрукти, овочі, нежирні сорти м’яса. Обов’язкова і фізичне навантаження, яка посилить дію пиколината, а також допоможе сформувати гарний, рельєфний м’язовий корсет.

Якщо ви не любите приймати таблетки і краплі, то можете спробувати заповнити прогалини прийому хрому природним шляхом. А саме – підібрати для свого раціону продукти, насичені цією речовиною.

Які продукти багаті хромом? Яблука, брокколі, печінка, перепелині яйця. Найбільше хрому в брокколі – в одній порції цього продукту хрому міститься в 10 разів більше, ніж в порції зеленої квасолі, картоплі і апельсинового соку.

Дорослій людині рекомендується приймати від 20 до 35 мкг на добу. Годуючим і вагітним потрібно 45 мкг на день. Дітям від 1 до 8 років – 11-15 мкг.

Пиколинат хрому – інструкція

Пиколинат хрому, інструкція до якого визначає його як харчову добавку, повинен прийматися під час їжі. Робити це потрібно для того, щоб препарат працював як модулятор під час включення метаболізму інших систем.

Як приймати пиколинат хрому для схуднення? Інструкція рекомендує вживати не більше 400 мкг на день, причому цю дозу треба розділяти на два або чотири прийому препарату (по 200 або 100 відповідно).

Найчастіше зустрічається в рідкій формі пиколинат хрому. Краплі потрібно потримати в роті, а потім проковтнути. Середній флакон розрахований на 25 днів прийому.

В інструкції також сказано, що пиколинат хрому (краплі 50 мл або 25 мл) рекомендується до застосування в якості джерела хрому. Для профілактики атеросклерозу, діабету типу 2, для корекції ваги і фігури, при порушенні вуглеводного обміну, відновлення толерантності до глюкози, підвищення імунітету, при безсонні і головних болях, підвищеної стомлюваності.

Пиколинат хрому можна зустріти у маси виробників. Як правило, це виробники спортивних харчових добавок. Наприклад, фірма XXI Power, NOW, Scitec Nutrition, Twinlab, Universal Nutrition і багато інших. Є і вітчизняні виробники – що вибрати, справа ваша. Залежно від виробника можуть мінятися вартість, форма випуску (капсули або краплі) і дозування.

І все-таки навіть якщо заяви про канцерогенність пиколината хрому можна вважати антирекламою і підступами конкурентів, вплив цього препарату на організм не так добре вивчено, як хотілося б. Тому варто його взагалі приймати – або ж вживати хром в природному вигляді (ввівши в щоденний раціон брокколі, наприклад, і перепелині яйця), вирішувати тільки вам. Але це дійсно потрібно вирішити, так як від цього рішення буде залежати ваше майбутнє.

Як же тоді прискорити метаболізм і почати худнути без застосування підозрілих синтетичних добавок до їжі? Можна піти на поводу у моди і спробувати касторове масло, а можна просто переглянути свій раціон харчування, ввести в нього багато рідини, овочів, фруктів і тушкованою-вареної їжі.